На Ковельщині аграрії викорчовують ліс-самосів під поля
На території Дубівської територіальної громади Ковельського району на земельній ділянці площею 18 гектарів проводиться розліснення.
Про знищення зелених насаджень повідомили у випуску новин на каналі ICTV. У сюжеті журналістки Катерини Курбанової – аматорське відео, яке зробили місцеві жителі, щойно помітили, як за селом по живому корчують молодий ліс, і почали з’ясовувати, що відбувається.
Картина жахлива, бо шкода. Шкода, бо по факту – гори лісу. Це не ділова деревина, це – самосів. Самосіви були здані в оренду і самі орендарі їх викорчовують
– розповідає громадський екологічний інспектор Вадим Мартинюк
Так аграрії готували орендований «шмат» землі під нові посіви, не шкодуючи жодного дерева. Роботи тривають й досі.
Поля будуть. Корчуємо для полів. Шкода, але що я зроблю. Моя така робота
– пояснює молодий тракторист
Ці сосни виросли тут самі приблизно 15 років тому. Втім, офіційно це не ліс. Оскільки чистих земель під сільське господарство вже обмаль, тож тепер в хід пішли такі ділянки.
Викорчувано багато. І багато втрачено насаджень, які могли би ще рости, в першу чергу давали би кисень
– каже працівник Ковельського лісгоспу Богдан Ковальчук
Богдан Ковальчук
Президент України Володимир Зеленський заявив про масштабне заліснення держави і навіть видав відповідний указ, відповідно до якого, за три роки треба висадити мільярд дерев, а за десять років – збільшити ліси на мільйон гектарів. І тут проблема: лісового фонду на Волині для цього замало. Відновити можна втрачені, або вирубані ліси. А для створення нових насаджень – місця обмаль. Потрібно відводити нові площі, які тепер належать громадам.
Дуже важко працювати з громадами, тому що кожен клаптик землі вони залишають в себе, навіть, коли вони його і не використовують
– нарікає працівник Ковельського лісгоспу Богдан Ковальчук
Громади розкидатися гектарами навіть пошкодженими чи не придатними для фермерства поки не поспішають, бо оренда землі – це левова частка наповнення їхніх бюджетів. І мати справу з фермерами їм набагато вигідніше, ніж з лісівниками.
У нас є відповідний Указ Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Наскільки наша сільська рада готова – наразі я не можу сказати. Ми це питання ще тільки вивчаємо
– коментує заступниця голови Дубівської громади Людмила Хомич
А у Велицькій громаді Ковельського району найближчим часом планують передати в лісовий фонд понад два десятки гектарів насаджень. Кажуть, земля – їхня, і розкорчовувати її під посіви дуже шкода.
Я вважаю, що недоцільно ліс, який двадцять-тридцять років є, і його просто-напросто знищити і викорчувати. Тому десь будемо знаходити спільне бачення
– запевняє голова Велицької громади Віктор Ковальчук
Ковельські лісівники показують однорічні сіянці звичайної сосни. Їх тут на площі близько 200 тисяч. Кажуть, що цими сіянцями можна засадити 50-60 гектарів лісу. Посадкового матеріалу для нових лісів вистачає, аби було де вирощувати.
Віктор Ковальчук Людмила Хомич
Коментарі