На Ковельщині від удару блискавки дуб розколовся, а там – чаша золота

28.08.2020 09:11
Дмитро Андрухів

Про цю дивину, яка сталась нещодавно у селі Гулівка Ковельського району, пише ковельчанин, автор багатьох книг, член двох Національних спілок – журналістів та краєзнавців Анатолій Семенюк у газеті «Вісті Ковельщини».

У свою чергу йому про неймовірну знахідку розповів настоятель Свято-Покровського храму в селі Поворськ, отець Дмитро Андрухів.

Будуємо церкву у селі Гулівці. І неподалік храму від удару блискавки дуб старезний розколовся, а там – чаша золота, кубик воску і антимікс. Погляньте, яка гарна чаша. Мощі з антимікса у нас залишилися, а основу ми передали в єпархіальну скарбницю дорогоцінних речей на збереження. Хто заховав під час війни, невідомо, але відкрився скарб нам невипадково

– мовив священик

Настоятель храму отець Дмитро Андрухів є депутатом Ковельської районної ради кількох скликань поспіль, очолює Свято-Покровську парафію 20 років.

Наша церква древня, має більше, як 150 літ. Перша згадка сягає 1853 року. Тоді зусиллями і коштами громади та священика Михайла Теодоровича і була побудована вона

– каже він

Пережив храм Першу світову війну, колонізаційне польське двадцятиліття, Другу світову, але не витримав комуно-атеїстичної навали і був зруйнований у 1964 році.

З утвердженням Незалежності віра почала відроджуватися, і на місці старої церкви 8 травня 2003 року було закладено і освячено наріжний камінь майбутньої святині. У рекордний термін, менше, ніж за 2 роки, нова ошатна будівля була споруджена і освячена 18 вересня 2005 року, прийнявши у своє лоно перших вірних.

Фото Ольги Стеблевець («Вісті Ковельщини»)

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Як то настоятель , може бути депутатом? Хіба церква не відділена від держави?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.