Анатолій Корнійчук: «Не обіцяй, а звітуйся!»

19.10.2020 о 18:00 · 6 хв читання

Депутат Ковельської районної ради від фракції ВО «Батьківщина», директор ТОВ «АВТОР» Анатолій Корнійчук став ще одним гостем редакції «Ковель media». Він – не новачок у місцевій політиці. Громадську діяльність розпочав з участі у виборчому процесі 2004 року. Обирався депутатом V, VI, VII скликань Ковельської районної ради від «Батьківщини». У 2008 році відзначений Почесною грамотою Волинської обласної ради. Фінансував багато благодійних акцій.

Нині від своєї політичної сили Анатолій Корнійчук балотується кандидатом в депутати до двох рад – Волинської обласної та Ковельської районної.

– Яка головна причина того, що вирішили учетверте балотуватися в депутати? – запитуємо Анатолія Авакумовича.

– Весь світ давно політично поділений, структурований, – говорить він. – У США, Британському королівстві та інших країнах розвинутої демократії представлені історично зарекомендовані політичні партії. Ну, звичайно, їхні політсили уособлюють визначних політиків, бізнесменів, економістів та знаменитостей у галузі культури чи спорту.

В Україні політична культура (депутатська історія) тільки стає на ноги, вчиться. Тому виборцю дуже важко вибирати серед різноманітних політичних проєктів (спонсорів).

Я маю уже в своєму активі досвід трьох скликань районної ради. А тому результат четвертої виборчої гонки стане одночасно і підсумком моєї представницької місії в місцевому самоврядуванні.

– Добре відомо, що ви опікуєтеся військовими, є волонтером, неодноразово бували в зоні проведення АТО. Чи вистачає повноважень депутата районної ради, коли мова йде про підтримку наших захисників?

– Одним з мотивів мого рішення стало бажання набути політичного досвіду в роботі ради вищого рівня – обласного, бо інколи повноважень районного депутата мені не вистачало. На підтвердження своїх слів наведу такий приклад з свого депутатства. Я написав запит 17 травня 2017 року, який стосувався проблем сім’ї полеглого героя Миколи Яворського з села Поворськ. Як не дивно, на сесії районної ради депутати не підтримали мою ініціативу, яку я змушений був направити депутату обласної ради, волонтеру Костянтину Зінкевичу. Його запит, в якому були озвучені мої пропозиції в проблемному питанні, в обласній раді знайшов підтримку та був скерований в Міністерство оборони України. Я переконався тоді, що хто хоче зробити – той шукає засоби.

– Це далеко не перший випадок, коли ви відстоюєте інтереси поворської громади. Багатолюдні протести з приводу дуже сумних наслідків діяльності Ковельського ветсанзаводу вам, мабуть, ще довго снилися?

– Так, у мене є досвід організації та проведення в цивілізованому руслі акцій протесту. Виборці добре пам’ятають ті події в урочищі Тиша, що поблизу Поворська, куди з Ковельського ветсанзаводу масового вивезли тваринні рештки. Ця резонансна справа сколихнула і згуртувала Поворську ОТГ.

Ми з колегою по партії, керівником нашої депутатської фракції в районній раді Володимиром Андросюком тоді ініціювали створення тимчасової депутатської комісії. Очоливши її роботу, мною було опитано багато свідків та вивчено матеріалів.

У підсумковому звіті було вказано, що заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук ігнорував роботу нашої комісії. Так само ігнорували ці події і депутати обласної ради, які обиралися по даному виборчому округу. Така ж «підтримка» від обласних обранців була і у відстоюванні Озернянської школи, у виділенні коштів на реконструкцію Будинку культури в селі Поворськ, на ремонт доріг.

– А багато залежить від обласного депутата, коли мова йде про фінансування таких об’єктів?

– Я колись підраховував, як розподіляються кошти на дорожні роботи. Так, у 2015 році тільки за рахунок державного бюджету було проведено капітальні ремонти доріг комунальної власності на 18-ти об’єктах, загальним кошторисом більше 4 мільйонів гривень. Майже половину цих коштів, «непомітно» для голови райради, були направлені для однієї об’єднаної громади з центром в селищі Голоби (8 з 18-ти об’єктів), де депутатом обласної ради є Віктор Козак. Окрім зазначених коштів, ще 721 740,00 гривень, за рахунок інших джерел фінансування, «пішли» на покращення інфраструктури «наближених» сіл Голобської громади. Як «не помітили» депутати, що того року на «передвиборчий підкуп» Голобського округу було використано близько шести мільйонів державних грошей?! Для прикладу, округ, де балотувався покійний Петро Смаль (селище Люблинець), отримав у шість разів менше – близько мільйона гривень, а Віктор Лук’янчук – у десять разів менше – 700 тисяч гривень.

Розбиті дороги і «скелет» Будинку культури в Поворську є моїм дороговказом.

Має бути також завершено ремонт ритуального автомобіля ГАЗ-52, бо для громади куплений мною двигун уже два роки припадає десь пилом. За мого клопотання в Поворській громаді поміняли «Юлину швидку» та передали службову «Ниву».

– А що вам не вдалося зробити? Про що жалкуєте?

– Ну, напевно, десь за своєю основною роботою та домогосподарством недостатньо вдавалося охопити проблемні аспекти Ковельського району. Хоча за моїми публікаціями виборці знайомилися з цими проблемами. Це, зокрема, безпека на автодорогах – міст біля села Гулівка, збереження комунального майна – районна дитяча бібліотека у Ковелі, обслуговування сільського населення в Ковельському МТМО, зміна влади в Радошинському кар’єрі і т.д.

Але нещодавно я по неволі поплатився за свою одну недовершену справу. Мова йде про дорогу до Поворського озера, яку зруйнували під час демонтажу водопроводу. Так я на цій дорозі ледь не втопив свого всюдихода, коли їхав за грибами. Чомусь вирізання трубопроводу мало турбувало районну владу, хоча «розкопки» проводилися на районній, тобто державній землі. Тут я недопрацював – зарано заспокоївся, унаслідував безтурботність районних обранців і не в повній мірі переймався відшкодуванням коштів на ремонт дорожньої інфраструктури.

А ще турбує вирізання лісу на території Поворського військового авіаційного полігона. Щоб можна було більшу лісу вирізати, придумали чиновники таке обґрунтування: має бути пожежний розрив завширшки 100 метрів.

– З чим найбільше приходять до вас виборці?

– Для пошуку фінансового ресурсу громаді вкрай необхідно долучатися до проєктної роботи. І тут, слава Богу, досвід є. Це і втілена у життя реконструкція дитячого садочка в Поворську, і видавництво книжки «Поворська школа: від минулого до сьогодення».

До мене часто надходять звернення. Люди запитують: коли запрацює програма молодіжного кредитування? Як зробити землевпорядну документацію? Як отримати консультативні послуги?..

Я переконаний, що разом з командою депутатів Верховної Ради, Волинської обласної і Ковельської районної рад, Поворської ОТГ ми виправдаємо довіру виборців.

Як кажуть, хочете знати, що ваш кандидат буде робити завтра – подивіться, що він робив вчора.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X