На Ковельщині вже рік розслідують забруднення території

23.09.2020 14:28

Минулого року до Ковельського відділу поліції надійшло колективне звернення мешканців селища Люблинець Ковельського району про те, що упродовж 2018-2019 років внаслідок діяльності ТОВ «Ковель-Вапно», яке тут знаходиться, здійснюється забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, створюється небезпека для довкілля та здоров’я людей.

Поліцією було відкрите кримінальне провадження №12019030110001712 від 12 вересня 2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.

Допитані під час досудового розслідування свідки, зокрема жителі Люблинця та селищна голова, повідомили, що з кінця 2018 року і по даний час діяльність ТОВ «Ковель-Вапно» спричиняє велику шкоду для їх здоров’я та повсякденного життя, зокрема на подвір’ях, будинках, автомобілях наявна велика кількість білого пилу, який викидається з підприємства в атмосферне повітря.

21 жовтня 2019 року головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області було проведено дослідження концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі від стаціонарних джерел ТОВ «Ковель-Вапно». За результатами досліджень встановлено перевищення в декілька разів обсягів викидів забруднюючих речовин: пилу недиференційованого та ангідриду сірчистого.

У той же час 25 вересня 2019 року Управлінням екології та природних ресурсів Волинської ОДА було видано дозвіл №722155700-13 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «Ковель-Вапно» з терміном дії до 25.09.2029 року.

За цілий рік слідства поліція зуміла допитати свідків та директора фірми, ознайомитися з офіційними документами та провести огляд місця події.

Нещодавно старший слідчий Ковельського ВП ГУНП у Волинській області Дмитро Мартинюк звернувся до суду із клопотанням, в якому просив продовжити строк досудового розслідування ще на півроку.

За його словами, необхідно призначити інженерно-екологічну експертизу викидів небезпечних речовин у повітря, допитати працівників Волинської облдержадміністрації з приводу надання дозволу на ці викиди, провести огляд самого обладнання, повідомити винним особам про підозру у вчиненні злочину та зібрати матеріали, що характеризують підозрювану особу.

Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк клопотання задовольнив.

Фото ілюстративне

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *