Директора обласного ліцею на Ковельщині покарали за правопорушення, пов’язане з корупцією

13.04.2024 о 12:30 · 2 хв читання

Суд визнав винним директора Люблинецького ліцею Волинської обласної ради Дмитра Матвіюка у вчиненні адміністративних правопорушень, які пов’язані з корупцією.

Про це йдеться у постанові Ковельського міськрайонного суду.

Перебуваючи на посаді тимчасово виконуючого обов’язки директора ліцею, Дмитро Матвіюк не повідомив в установленому законом порядку управління освіти та науки Волинської ОДА та Волинську обласну раду про наявність у себе реального конфлікту інтересів, який виник 27 лютого 2023 року під час встановлення собі особисто доплати за ведення підсобного господарства у розмірі 70% мінімальної заробітної плати за рахунок прибутків від виробництва.

До речі, у серпні 2023 року за результатами засідання конкурсної комісії Волиньради її члени рекомендували голові обласної ради Григорію Недопаду призначити на посаду директора Люблинецького ліцею Дмитра Матвіюка.

Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України скерувало матеріали справи до суду.

У судовому засіданні керівник ліцею сказав, що при встановленні собі особисто доплати не діяв в умовах реального конфлікту інтересів і, відповідно, у нього не було обов’язку про нього повідомляти. А саме, доплата за ведення підсобного господарства здійснювалася на підставі Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, яка затверджена наказом Міністерства освіти України, і рішення про доплату приймав не він, а Управління освіти та науки Волинської облдержадміністрації. 

Суд встановив, оскільки конкретний розмір доплати не визначений нормативно, його має хтось визначити. Директор не може визначити його щодо себе, до того ж у випадку відступу від мінімального розміру доплати, як відбулося цього разу. Згаданий лист директора не дорівнює його повідомленню про наявний у нього реальний конфлікт інтересів. Щодо премії клопотав у листі він сам, а не профспілкова організація або начальник органу управління освітою. Таким чином, очільник ліцею допустив порушення і це доведено.

Крім цього, будучи директором, Дмитро Матвіюк призначив на посаду оператора котельні ліцею свого тестя та підписав наказ щодо його преміювання, чим порушив вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

При призначенні покарання, суд врахував виключно позитивну характеристику керівника навчального закладу.

Суддя Сергій Панасюк постановив визнати директора винним у вчиненні правопорушень та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 гривень.

Фото пресслужби Волинської обласної ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. А на Мигулю відкрили 18 справ. І що? Отримав грамоту за високі досягнення в роботі. Так що дядьку ви тільки раз і до відповідальності. Краще працюйте рівняння на Мигуль

  2. До одного місця йому той штраф коли він набагато більшу виплату собі призначав
    Як крав так і буде красти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X