На Волині замовили робіт з будівництва фортифікацій на понад три мільярди гривень

23.05.2024 о 20:37 · 3 хв читання

Понад три мільярди гривень планують витратити на будівництво оборонних споруд на Волині. Вперше роботи фінансуються шляхом субсидії із державного бюджету до обласного бюджету. Наразі на придбання будівельних матеріалів та виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо будівництва військових інженерно-технічних споруд, взводно-опорних пунктів та фортифікацій на українсько-білоруському кордоні в межах Волинської області уже спрямували майже 120 мільйонів гривень.

Про це йдеться в матеріалах системи публічних закупівель «Prozorro» та вебпорталу використання публічних коштів, – повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Оборонні заходи вперше почали фінансувати через обласний бюджет лише цього року.

Раніше нам Кабмін не «спускав» грошей на оборонку. Певно, фінансували все напряму. Цього року зайшло два транші субсидії

– прокоментував начальник Департаменту фінансів Волинської обласної військової адміністрації Ігор Никитюк

За даними системи публічних закупівель «Prozorro», Департамент інфраструктури Волинської ОВА замовив цього року три види робіт із розробки проєктно-кошторисної документації. Перший – на розробку ПКД для будівництва військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, другий – ПКД на будівництво фортифікаційних споруд взводно-опорних пунктів, третій – ПКД для будівництва невибухових загороджень. У січні-лютому 2024-го департамент уклав договорів на проєктні роботи загалом на 6,5 мільйона гривень. Усі – за прямими неконкурентними процедурами. Наразі відомо, що комунальне підприємство Волинської обласної ради «Волиньпроєкт» за виконання цих робіт вже отримало 3,99 мільйона гривень.

У березні та квітні департамент замовив й будівництво фортифікацій на 3,058 мільярда гривень. Усі договори уклали також напряму без використання «Prozorro», а в системі опублікували лише звіти про них. На сьогодні відомо, що львівське товариство «Вельт Капітал» вже отримало 115,7 мільйона гривень на закупівлю будівельних матеріалів для оборонних укріплень на українсько-білоруському кордоні.

Власницею товариства є Тетяна Павленко. Підприємство працює понад вісім років і останні роки активно бере участь у державних закупівлях. За даними аналітичної системи YouControl, у 2024 році ТОВ «Вельт Капітал» вже одержало бюджетних замовлень на 269,2 мільйона гривень, а у 2023-му – на 1,52 мільярда гривень. Виграє фірма тендери й на Волині. Водночас у медіа неодноразово повідомлялося, що підприємство завищує ціни на виконання робіт. Зокрема, минулого року КП «Володимиртепло» Володимирської міської ради уклало угоду з «Вельт Капітал» на реконструкцію теплових мереж котельні за 27 мільйонів гривень. Для виконання робіт фірма запропонувала поставити труби за цінами вдвічі вище ринкових.

Також на Волині «Вельт Капітал» є основним підрядником державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області», від якого регулярно отримує замовлення щодо ремонту та утримання доріг. Лише у 2023-му компанія отримала від держпідприємства 232 мільйони гривень.

Крім того, Департамент інфраструктури Волинської ОВА замовив послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт та авторський нагляд на 17,1 мільйона гривень. У підсумку, згідно із завершеними закупівлями на кінець квітня 2024-го, на оборонні споруди на Волині планують витратити 3 мільярди 82 мільйони гривень. 

Наприкінці квітня 2024-го будівництво фортифікацій у Волинській області проінспектував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Працюємо сьогодні на Волині. Ознайомилися з процесом зведення військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд поблизу державного кордону. Заслухав доповідь голови ОВА. За інформацією очільника області, роботи ведуться у координації з військовими та відповідно до графіка  

– заявив тоді посадовець

Він також повідомив, що загалом на будівництво фортифікацій уряд виділив уже майже 38 мільярдів гривень й, зокрема, 3,4 мільярда передбачили для Волинської області.

У квітні 2024 року будівництво фортифікацій на Волині інспектував Денис Шмигаль. Фото – зі сторінки Прем’єр-міністра України у Facebook

Вперше волинський кордон почали укріплювати ще у 2022 році. Тоді Держприкордонслужба виділила 21 мільйон гривень на облаштування усього українсько-білоруського кордону. Частина грошей потрапила і на Волинь, проте щодо їх використання Держприкордонслужба публічно не звітувалася. 

Також 2,5 мільйона гривень на укріплення у 2022 році виділяла Волинська обласна рада. «Сила правди» розповідала, як тоді можновладці їздили інспектувати роботи зі зведення цих фортифікацій.

Костянтин ЯВОРСЬКИЙ

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. В гарячих точках вкрали гроші на це, то тут … просто немає слів, дороги зробіть краще за 20 років життя в Ковелі неразу не бачив дороги в такому жахливому стані…

    1. І дійсно, ще такої пилюки Ковель не бачив.
      За що мають іти вмирати люди(
      За отих крадіїв, дерибанщиків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X