Чиновницький достаток тягне «Локомотив» корупції?

28.10.2021 о 11:19 · 18 хв читання

«Велика корупція та захоплення держави все ще широко поширені в Україні…», – йдеться у спеціальному звіті, опублікованому Європейським судом аудиторів. За висновком головного контрольного органу Євросоюзу велика корупція та захоплення держави є ендемічними в Україні, а перешкоджаючи конкуренції та зростанню, вони також шкодять демократичному процесу.

Незважаючи на різноманітну підтримку, яку ЄС пропонує Україні, олігархи та корисливі інтереси продовжують підривати верховенство права в Україні та загрожувати розвитку України. Україні потрібна цілеспрямована та ефективна стратегія боротьби з владою олігархів та зменшення захоплення держави

– сказав член Європейського суду аудиторів Юхан Партс (Juhan Parts)

За таких умов, корупційні прояви з боку окремих чиновників, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, зловживання нотаріусів тощо є безспірним замахом на інтереси національної безпеки України, підривом її економічного добробуту та прав людини на достойне, без впливу злочинності, життя.

У своїй попередній публікації щодо кримінальних махінацій із десятків мільйонів бюджетних коштів «Ковель media» вирішило в межах антикорупційного розслідування публічно дослідити, чи покращився майновий стан першого заступника Ковельського міського голови Тараса Яковлева впродовж роботи в мерії, і чи можуть бути пов’язані його статки зі щедрим «урожаєм» кримінальних проваджень стосовно реконструкції стадіону «Локомотив» за «президентські» гроші?

Публікація за темою: Кримінальний «урожай»: розслідують багатомільйонні оборудки мерії Ковеля

Закупівля «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» очікуваною вартістю 22 мільйона 825 тисяч гривень (з ПДВ) була оприлюднена 27 травня 2021 року. А вже через чотири доби, 01 червня 2021 року, була скасована тендерним комітетом Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради (Протокол №34) за пропозицією голови тендерного комітету, в.о. начальника УКБ та ЖКГ Сергія Дудки. Причиною скасування, яку назвав чиновник членам тендерного комітету, стала, нібито, «невідповідність вибраної конкурентної процедури закупівлі вимогам законодавства та зміною джерел фінансування».

Того ж дня, 01 червня 2021 року, УКБ та ЖКГ замовляє закупівлю UA-2021-06-01-006866-b «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» очікуваною вартістю 22 мільйона 825 тисяч гривень (з ПДВ) та оприлюднює її.

Аукціон, запланований спочатку на 02 серпня 2021 року, новим замовленням закупівлі переноситься на цьогорічне 23 червня…

Публікація за темою: Велике будівництво: по реконструкції «Локомотива» порушили кримінальне провадження

Memento mori: хронологія збагачення бюрократа

06 липня 2021 року. «Ветерани, воїни-інтернаціоналісти, представники міської та районної влади, силових структур, духовенства, підприємств та установ, громадських організацій зібралися на Меморіалі Слави, щоб відзначити пам’ятну дату – 77-у річницю визволення Ковеля від нацистських окупантів…» – на офіційному сайті з’являється фоторепортаж урочистого заходу з місця події. – «Ковельчани хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки страшного лихоліття, а також героїв сьогодення».

У цей день ми згадуємо всіх, хто поклав свої життя заради того, щоб ми зараз могли стояти на цьому місці і розвивати наше місто. Ми повинні також пам’ятати тих людей, завдяки яким сьогодні загарбник не може дійти до наших земель. Спасибі усім, хто стоїть на сторожі миру і захисту незалежності України

– до присутніх звертається міський голова Ігор Чайка

Допоки у Ковелі тривають меморіальні заходи, а Ігор Чайка разом із секретарем Ковельської міської ради Оксаною Багновою на знак вдячності покладають квіти до Вічного вогню та стели на честь загиблих земляків – учасників АТО, у Луцьку за участю інших ковельських високопосадовців відбуваються не менш знакові речі.

Відзначення Дня визволення Ковеля перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев вирішив використати з більшою користю, аніж ходіння з траурними букетами – він читав! Уважно перечитував сторінка за сторінкою дуже важливі документи. Можна сказати – чи не найважливіші документи усього свого життя, до якого він йшов довгі роки чиновницької кар’єри.

Чиновник вивчав договори купівлі-продажу, укладені цього ж дня: №961 щодо об’єкта житлової нерухомості – житлового будинку загальною площею 125,5 кв. м (у тому числі житловою – 41,2 кв. м) на вулиці Тиха, 80 у селі Струмівка Луцького району та №962 щодо земельної ділянки із кадастровим номером 0722884800:03:001:8553 площею 0,0226 га по місцю розташування житла.

Швидше за все зауважень до правочинів у першого «зама» Ковельського мера не було, бо вже о 12 год. 34 хв. приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Олександра Мудрик вчинила їх державну реєстрацію.

Державна реєстрація нових маєтностей Тараса Яковлева, який в межах функціональних обов’язків, визначених розпорядженням міського голови Ковеля Ігоря Чайки від 28.01.2021 №24-р персонально, окрім іншого, здійснює керівництво діяльністю управління капітального будівництва – замовника реконструкції спортивного ядра стадіону «Локомотив» на вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області, немов би, запустила подальший хід подій, дивним чином збігшись із визначенням переможця тендера.

Публікація за темою: Перший «зам» мера Ковеля купив будинок біля Луцька за 440 тис. грн

Того ж 06 липня 2021 року лише на кілька годин пізніше – о 17 год. 34 хв. публікується Протокол №51 від 06.07.2021 року, згідно якого, тендерний комітет Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради визначив переможцем торгів по закупівлі «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» Товариство з обмеженою відповідальністю «Бетон Брук Сервіс».

Слідом, о 17 год. 35 хв. оприлюднюється повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем торгів ТОВ «Бетон Брук Сервіс».

Відповідна невідповідність переможця тендеру

Тут варто повернутися до Протоколу розкриття тендерних пропозицій від 23 червня 2021 року, у якому щодо ТОВ «Бетон Брук Сервіс» зазначено:

Відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації. Відсутні підстави для відмови, установлені ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі»

Попри протокольну «відповідність кваліфікаційним критеріям», на порталі ProZorro щодо ТОВ «Бетон Брук Сервіс» оприлюднена Вимога про усунення невідповідностей зі строком виконання «до 06 липня 2021 17:13».

Згідно пункту 1 кваліфікаційних критеріїв про наявність обладнання та матеріально-технічної бази (додаток 1 до тендерної документації) учасник зазначає виробничі приміщення, обладнання, машини та механізми, які будуть використовуватись при виконанні робіт, що є предметом закупівлі та основні технічні характеристики яких відповідають технічним вимогам по спецтехніці, наведеної в Додатку 3 до тендерної документації.

У разі відсутності спецтехніки чи її аналогів, учасник повинен надати обґрунтування щодо взаємозаміни такої техніки на іншу, застосування якої не призведе до погіршення якості та строків виконання робіт.

У складі тендерної пропозиції надано лист про наявність обладнання та матеріально-технічної бази вих.№179 від 22.06.2020р. та договора оренди на відповідну спецтехніку згідно зазначеного листа.

Однак, в переліку наведеної спецтехніки відсутні певні машини і механізми, які повинні відповідати технічним вимогам згідно Додатку 3 до тендерної документації (зокрема: кран козловий, вантажопідйомність 50 т, при роботі на гідротехнічному будівництві; крани мостові електричні загального призначення при роботі на монтажі технологічного устаткування, вантажопідйомність 10 т; компресори пересувні; котки дорожні самохідні на пневмоколісному ходу, маса 16 т; котки дорожні самохідні ґрунтові, маса 19 т та ін.) та не надано обґрунтування щодо взаємозаміни такої техніки на іншу, що є невідповідністю вимогам, встановлених кваліфікаційними критеріями тендерної документації про наявність обладнання та матеріально-технічної бази.

Відповідно до пункту 9 статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» у визначений законодавством термін, просимо привести у відповідність інформацію, наведену в листі про наявність обладнання та матеріально-технічної бази вих.№179 від 22.06.2020р. або надати обґрунтування щодо взаємозаміни спецтехніки, передбачених вимогами тендерної документації (пункт 1 додатку 1 до тендерної документації)

– йдеться у вимозі

То, все ж, відповідає ТОВ «Бетон Брук Сервіс» «кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації» чи «є невідповідністю вимогам, встановлених кваліфікаційними критеріями тендерної документації»?! Хто і коли, попри оприлюднені протоколи засідань тендерного комітету замовника торгів, спочатку визнав переможця відповідальним критеріям, а згодом, вже після розкриття пропозицій, аби забезпечити перемогу «потрібній» фірмі, взявся «підчищати» її документальні вади?

Так чому ж переможцем тендеру «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» з остаточною вартістю 21 мільйон 140 тисяч грн стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Бетон Брук Сервіс»? При тому, що найближчий конкурент ТОВ «Основа Буд Плюс» запропонував виконати реконструкцію стадіону на 170 тисяч гривень дешевше аніж переможець?

Чому і яке суттєве значення для нинішньої ковельської владної «еліти» має партія «За майбутнє»?

Не є секретом, що в результаті місцевих виборів у 2020 році влада у Ковелі перейшла до представників політичної партії «За майбутнє». Попри те, що депутати від цієї політичної сили здобули лише 7 представницьких мандатів із 38 загального складу ради, позиції партії посилив обраний від неї міський голова Ігор Чайка. За його пропозицією було обрано секретаря ради – «однопартійку» Оксану Багнову, затверджені заступники, керуючий справами, яких злі язики називають ставлениками народного депутата України, члена депутатської групи «Партія «За майбутнє» у Верховній Раді України Степана Івахіва.

Проте, формування такого адміністративного ресурсу викликало гостру реакцію представників інших політсил, представлених у Ковельській міськраді.

Публікація за темою: Над Ковелем поставили двох «смотрящих», – депутат

Дійшло до того, що місцевий депутат від політичної партії «Сила і Честь» Микола Печенюк публічно заявив про спробу підкупу його, як представника громади.

Публікація за темою: Міському депутату пропонували тисячу доларів за лояльність?

Та й сам міський голова Ігор Чайка уже на другій сесії міської ради зумів «наступити» на корупційні граблі: у Ковельському міськрайонному суді зареєстровано два протоколи від НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) про притягнення його, як міського голови, до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Публікація за темою: Ковельського мера будуть судити за корупційною статтею

Як вдалося встановити журналістам «Ковель media», окремі особи, пов’язані з провладною на Волині політичною партією «За майбутнє» прямо «засвітилися» при освоєнні багатомільйонних, за бюджетні кошти, контрактів у Ковелі. Левова частка яких припала на період керівництва містом нових урядників. Чи задарма?

Серед засновників ТОВ «Бетон Брук Сервіс» значиться кандидат у депутати по минулорічних виборах до Луцької міської ради під номером 17 у виборчому списку «За майбутнє» Стрихарчук Сергій Сергійович (відсоток частки статутного капіталу в юридичній особі або відсоток права голосу в юридичній особі – 90%) та Акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інвестор фінанс» (директор і засновник Разумовський Андрій Русланович – 50% та його дружина Богданович Ангеліна Юріївна – 50%). Слід зауважити, що діючий депутат Луцької міської ради від Політичної партії «За майбутнє» Андрій Разумовський також був засновником і бенефіціаром ТОВ «Бетон Брук Сервіс».

Сергій Стрихарчук / Фото: Волинські новини

Як зазначив 16 липня 2021 року у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев, він дійсно 06 липня 2021 року набув право власності на житловий будинок загальною площею 125,5 кв. м у селі Струмівка.

Вартість нерухомого надбання, задекларована цим чиновником четвертої категорії, посада якого належить до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством з питань запобігання корупції, становила 440 тисяч 216 гривень.

Воістину – щасливий чоловік Тарас Володимирович! Що не кажіть, а придбати чималий будинок в престижній Струмівці за ціною в половину вартості однокімнатної квартири – треба вміти і мати неабиякий досвід в майнових оборудках. Часом, не на керівних посадах у виконавчих органах Луцької міськради, пов’язаних із комунальним майном набув Яковлев хисту ріелтора?

Публікація за темою: Що відомо про ймовірного першого заступника мера Тараса Яковлева

Згідно того ж повідомлення про суттєві зміни в майновому стані продавцем будинку для Тараса Яковлева став такий собі Розумовський В’ячеслав Володимирович. Хтозна, чи існує насправді особа з такими даними, чи Яковлев свідомо плутав «сліди», коли вписав до декларації помилку у прізвищі, аби було складніше встановити реального продавця?

Натомість існує Разумовський В’ячеслав Володимирович –директор та один із засновників ТОВ «Житловий комплекс «Струмочок», депутат Підгайцівської сільської ради від політичної партії «За майбутнє».

Саме в декларації депутата В’ячеслава Разумовського від 29 березня 2021 року можна побачити наявність у власності восьми земельних ділянок площею 226 кв. м з місцезнаходженням, у тому числі, в селі Струмівка Луцького району. Зазначимо – земельну ділянку саме такої площі під житловою нерухомістю придбав Тарас Яковлев за договором купівлі-продажу №962 від 06 липня 2021 року.

Водночас, ні посадова особа місцевого самоврядування Тарас Яковлев, ані депутат місцевої ради В’ячеслав Разумовський у деклараціях, поданих до НАЗК жодним чином не відобразили суттєві зміни в майновому стані – перехід права власності на продану земельну ділянку.

Який він, струмочок інвестиційного достатку?

Окрім В’ячеслава Разумовського, серед засновників ТОВ «Житловий комплекс «Струмочок» зазначені уже згадані вище Андрій Разумовський та Акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інвестор фінанс».

Дружиною директора і співзасновника товариства «Житловий комплекс «Струмочок» є Разумовська Олена Русланівна, вочевидь, рідна сестра Андрія Разумовського. Принаймні, свого часу вони були зареєстровані за однією адресою.

Так що ж умудрився нажити високопосадовець за якихось пів року перебування на посаді першого заступника міського голови Ковеля на сільській вулиці Тихій? І нехай читача не вводить в оману розміщення цієї нерухомості у сільському населеному пункті. Не кожне село може бути таким, як Струмівка!

Ось такі таунхауси зведені на Тихій вулиці Приватним підприємством «Будівельна компанія «Інвестор», засновником котрого є все той же Андрій Разумовський, пов’язаний через «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інвестор фінанс» з переможцем по тендеру «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» ТОВ «Бетон Брук Сервіс».

Житловий комплекс знаходиться на відстані кілометра від лісу. Але при цьому до Луцька також недалеко: автівкою до центра Луцька можна заїхати за 15 хвилин. У «Струмочку» буде закрита територія під охороною та відеонаглядом, паркомісця для мешканців комплексу та їхніх гостей

– приваблює майбутніх власників інвестор

Саме подібний, по «сходній» ціні за еквівалент 16 тисяч 130 доларів США по курсу Національного банку України на дату купівлі-продажу, «по тихому» придбав «надсучасне житло» в новому житловому комплексі «Струмочок 2» перший заступник Ігоря Чайки після проведення тендеру на реконструкцію стадіону «Локомотив» у Ковелі, що будується за «президентські» гроші в рамках програми Володимира Зеленського «Велике будівництво»?

Допоки реконструкція «Локомотиву» під наглядом голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка триває з чималим кримінальним «шлейфом», Тарас Яковлев власне «Велике будівництво» уже закінчив. Тим більше, за незначні, відносно реальної вартості будинку, гроші.

Публікація за темою: Відновити у Ковелі стадіон «Локомотив» планують до кінця цього року

Ціна комфортного питання – зловживання?

«Таунхауси – це сучасний формат житла, який поєднує переваги квартир і окремих заміських будинків. Фактично, це – комплекси двоповерхових будинків, які суміщені між собою бічними стінами. Кожен із таких будинків має окремий вхід та власну земельну ділянку. Серед головних переваг:

  • Це індивідуальне житло, що має власний дворик, місце для автомобіля та окремий під’їзд до будинку, проте за ціною квартири.
  • Таунхаус легше обігрівати, адже з обох боків – сусідське житло, яке теж обігрівається, а не вулиця.
  • Якщо порівнювати із квартирами, в таунхаусах – краща шумоізоляція, бо з сусідами межує лише одна або дві стіни», – роз’яснюють покупцеві. –

«На першому поверсі – простора вітальня із виходом на терасу та окрема кухня. При бажанні її можна перенести до вітальні і зробити кухню-студію. Тоді з’явиться можливість облаштувати ще одну кімнату, наприклад, під кабінет чи гостьову спальню. На другому поверсі – три спальні та велика ванна кімната.

З інших переваг цього таунхауса – гараж відразу поруч з житлом. Вхід у гараж є з вулиці і з будинку. Крім того, дах у гаража може бути експлуатований, тож тут можна зробити терасу».

Зважаючи на такий рекламний опис, журналістів «Ковель media» не могла не зацікавити реальна вартість новопридбаної маєтності чиновника Тараса Яковлева. Погодьтесь, таке прекрасне житло всього лиш за 440 тисяч 216 гривень є надбанням досить сумнівним з корупційної точки зору.

І це при тому, що ціна продажу останнього з подібних будинків від будівельної компанії «Інвестор» наприкінці січня 2021 року стартувала від 12 400 грн/кв. м. Тобто, в перерахунку на площу будинку Тараса Яковлева його січнева ціна становила би 1 мільйон 550 тисяч гривень. Зважаючи, що через пів року – у липні – таунхаусів від первинного продавця уже не було, відповідно вартість мала бути ще вищою.

Але ж ми бачимо реальне заниження купівельної вартості нерухомого майна, як мінімум – на один мільйон сто тисяч гривень?

В Україні купівля/продаж нерухомого майна передбачає низку обов’язкових податків і зборів для власника нерухомості. Це і держмито, і прибутковий податок, і військовий збір, і збір до Пенсійного фонду. Це ж яку суму не сплатили перший заступник міського голови Ковеля Тарас Яковлев та депутат Підгайцівської сільської ради В’ячеслав Разумовськй із «оптимізованої», чи то пак – заниженої на понад мільйон вартості елітного житла?

Також, як і у випадку із відчуженням землі, у сільського депутата від партії «За майбутнє» відсутні декларації про зміни в майновому стані, як при набутті нерухомості в період березня-липня 2021 року, так і її продажу Яковлеву.

Водночас і у деклараціях посадовця Тараса Яковлева відсутні будь-які дані про те, що він 12 липня 2021 року отримав у АТ «Кредобанк» 900 тисяч гривень на десять років згідно кредитного договору іро25617. Зазначений кредит перший заступник Ігоря Чайки отримав, передавши банку в іпотеку, нерухоме майно для забезпечення виконання перед ним власного кредитного зобов’язання на підставі договору №1619 від 12 липня 2021 року, оформленого приватним нотаріусом Луцького районного нотаріального округу Олександром Красневичем.

Що ж стало нерухомим об’єктом іпотеки для «Кредобанка», під який було видано Яковлеву майже мільйон гривень? Згідно декларації про доходи та майно за 2020 рік, на праві спільної власності у родини Яковлевих була лише квартира у Луцьку, площею 48,2 кв. м. При цьому, самому Тарасу Володимировичу належало лише 40% частки у квартирі. Навряд чи банк прокредитував чиновника на значну суму під подібну незначну майнову заставу.

Вочевидь, йшлося про щось значно коштовніше! Майно, розташоване саме в Луцькому районі, судячи з територіальності нотаріуса. Невже новопридбаний будинок у Струмівці? Але ж жоден адекватний банк не надасть кредит під майно вартістю вдвічі меншою від суми кредиту! Той, хто мав справу з банком, добре знає, що вартість покриття має, як мінімум вдвічі перекривати боргові зобов’язання отримувача кредиту.

То що, вартість нерухомості, яку придбав Тарас Яковлев 06 липня 2021 року не 440 тисяч, а реально близька до двох мільйонів гривень? Виходить, що так. «Ковель media» має документи від різних, не пов’язаних між собою, оцінювачів – державного регулятора та приватної компанії, які документально засвідчують, що вказана вартість будинку на вулиці Тихій, 80 у селі Струмівка, яку Яковлев вказав у своїй декларації, вартує майже в п’ятеро більше, тобто реальна вартість занижена на понад мільйон з «гаком»!

Що ж маємо у підсумку?

Корупційні, податкові правопорушення?

На переконання «Ковель media», допоки підлеглих Яковлева опитують слідчі на предмет «змови по вчиненню антиконкурентних узгоджених дій та стратегій поведінки під час торгів, що спричинило спотворення результатів торгів», перший заступник Ковельського міського голови під час виконання посадових обов’язків в період підготовки, проведення та оформлення результатів торгів по закупівлі «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області», очікуваною вартістю майже 23 мільйона гривень, отримав від осіб, пов’язаних із переможцем торгів ТОВ «Бетон Брук Сервіс» нерухомість по значно заниженій від ринкової вартості, котра реально вартує до 10 відсотків від суми контракту по реконструкції стадіону?

Реконструкція ковельського «Локомотиву» триває. Ковельська міська рада в офіційному повідомленні зазначає, що у всій Волинській області стадіонів такого масштабу досі не було. А масштабу корупції? Про стан робіт на об’єкті розповідає представник фірми-підрядника «Інвестор» Володимир Федік.

Але зачекайте! Який же з «Інвестора» – підрядник?! Адже згідно укладеного по наслідках тендеру Договору підряду №110 від 20 липня 2021 року стороною договору, тобто підрядником є ТОВ «Бетон Брук Сервіс». Чергова маніпуляція «бізнес-імперії» Разумовських?

Якби там не було, а десятки мільйонів бюджетних коштів активно освоюються, перетікають з місцевої казни на рахунки приватних структур, що творять своє майбутнє.

Публікація за темою: Мерія запускає багатомільйонні проєкти: які будуть відкати?

25 вересня лідер партії «За Майбутнє» Ігор Палиця звернувся до присутніх однопартійців на об’єднувальній зустрічі представників місцевого самоврядування Волинської області, котра зібрала сотні учасників – народних депутатів, міських голів, керівників територіальних громад від цієї партії, активістів та прихильників цієї політичної сили:

Нам повірили… Ми повинні бути чесними і щирими з людьми. Ми не повинні робити так, як робили до нас, не повинні брати хабарі і робити інші ганебні речі

Ігор Палиця / Фото: ВолиньPost

А «просунуті» Палицею та Івахівим у владні структури ковельської територіальної громади чиновники не повинні бути усунуті за ганебні речі?!

Завтра, 29 жовтня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль планує відвідати з робочою поїздкою Волинську область, зокрема Ковельський район. На його переконання, зараз для уряду важливими питаннями, посеред інших, є програма «Велике будівництво», частиною якої є реконструкція «Локомотиву».

Цікаво, чи розкажуть керівнику Уряду України про кримінальний сморід навколо освоєння десятків мільйонів «президентських» коштів та «передовий досвід» першого заступника ковельського градоначальника в боротьбі за майбутнє власного чиновницького добробуту?

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Так це нормально брати по 20% відкату за тендер в Україні, чому хтось дивується – нерозумію. В Україні так всі працюють, ще не забувайте маю поділитися з правоохоронними органами🤷‍♂️

  2. Чому ” Локомотив “? Чи вже й назву об”єкта змінили? Адже мало бути імені Гетьманів Ружинських!

    1. Комунальне некомерційне господарське об’єднання “Транскордонний центр діалогу культур імені Гетьманів Ружинських” виконавчого комітету Ковельської міської ради. В будівлі знаходиться. Його ніхто не ліквідував. А поле, бігові доріжки, трибуни – це стадіон “Локомотив”.

  3. Ну мало лі шо сталось. Який то домік наколядував Яшенька. Всі же понімають. То не взятка. Нє. То просто щастя так повернулось. От і став Яшенька мільйонєром. В доміку. Даже нікакому депутатушкі не стукнуло в головку покіпішувать. Тіпа Яшеньку на нари. Молчок. Вот шо бабло нікітюковскє дєлаєт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X