Кримінальний «урожай»: розслідують багатомільйонні оборудки мерії Ковеля

01.10.2021 о 14:09 · 8 хв читання

Кримінальні махінації із десятків мільйонів бюджетних коштів – не голлівудський блокбастер про фінансових аферистів з Wall Street, а фрагменти рутинного життя нової владної команди у місті Ковелі, зафіксовані журналістами «Ковель media».

Чергові сенсаційні подробиці про хід реконструкції місцевого стадіону «Локомотив» можуть вказувати про серйозні зловживання владою з корисливих мотивів місцевими чиновниками та викликають все більше запитань, аніж сьогодні є відповідей.

Публікація за темою: Велике будівництво: по реконструкції «Локомотива» порушили кримінальне провадження

Ковельські високопосадовці публічно намагаються спростувати інформацію про «кримінальні провадження», «вкрадені мільйони», а також про відсутність загрози відкликання Євросоюзом із міського бюджету Ковеля понад 25 мільйонів гривень грантових коштів, отриманих на будівництво Транскордонного центру діалогу культур у рамках програми транскордонного співробітництва ЄС «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Нещодавно в пресі прозвучала інформація по питанню стадіону «Локомотив», що була порушена кримінальна справа – тендер відбувся з порушеннями. Мене це питання дуже хвилює, тому що я – один з активістів, хто на початках долучився до інвестицій у даний комплекс.

Наша політична сила, наші депутати також сприяли залученню коштів в реконструкцію спортивного ядра.

Виходить так, що зараз в правоохоронців виникають питання. Я хотів би почути інформацію. Чому ці питання виникають? Як це так вийшло? І вияснити – у чому причина?

звернувся в ході 12-ої сесії Ковельської міської ради до міського голови Ігоря Чайки депутат від фракції «Слуга народу» Олег Уніга
Олег Уніга

Олег Уніга акцентував увагу міського керівництва на репутації територіальної громади, на усвідомленні взаємозв’язку прозорості міського буття та інвестицій у нього. Коли ж виникають різного роду «питання» – це неабияк шкодить інвестиційному потенціалу та мікроклімату.

Таких питань не повинно бути і потрібно говорити вголос ті речі, які нас турбують. Депутати, в тому числі я, мають знати відповідь: чому так стається? І не тільки по цьому питанню, а й по інших. Я рахую, потрібне реагування, щоби більше такого не виникало

– з пропозицією прокоментувати апелював депутат до мера

Головуючий на пленарному засіданні ради міський голова Ігор Чайка переадресував депутатське звернення своєму першому заступнику Тарасу Яковлеву.

Спочатку пан Яковлев спробував заперечити інформацію про «кримінал» під час розпорядження бюджетними коштами:

Насправді, з приводу якихось кримінальних проваджень нам нічого офіційно не відомо

Однак далі він все ж визнав:

Були надані поліції пояснення керівником структури, яка оголосила тендер. Я так розумію – по зверненню. І тут таких звернень може бути багато. Бо часто щось комусь здається. Однак, пояснення були абсолютно надані вичерпно. Докази всі були і свої дії нами теж були надані в повному обсязі

Тарас Яковлев

Тарас Яковлев, офіційно заявляючи, що «нам нічого офіційно не відомо», дивним чином не бачив протиріччя з озвученими ним же від сесійного мікрофона відомостями, котрі все ж свідчать, що йому було достеменно відомо не лише про суть абсолютно вичерпних пояснень очільника Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради Сергія Дудки, наданих поліції, а й обсягу наданих доказів.

А хіба могло бути інакше, враховуючи, що перший заступник міського голови в межах функціональних обов’язків, визначених розпорядженням свого безпосереднього керівника від 28.01.2021 №24-р персонально:

 • організовує роботу виконавчих органів ради у сфері містобудування, розробки та організації програм розвитку території, житлово-комунального господарства;
 • вирішує питання капітального будівництва об’єктів житла та соціально-культурної сфери, що фінансуються за рахунок державних капітальних вкладень та міського бюджету;
 • забезпечує виконання заходів щодо зупинення будівництва, що ведеться на території громади з порушеннями вимог законодавства;
 • Здійснює керівництво діяльністю виконавчих органів міської ради:
  • управління капітального будівництва;
  • відділу містобудування та архітектури;
  • відділу житлово-комунального господарства;

Тому виникає резонне запитання: чому високопосадовець Яковлев, котрий здійснює керівництво діяльністю Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міськвиконкому достеменно знає про слідчі перипетії щодо оборудок навколо реконструкції спортивного ядра стадіону «Локомотив», сам, при цьому, опитаний слідством не був?!

Однак, є єдиний факт: на сьогодні проведена перевірка Держаудитслужбою самого тендеру. Зауважень стосовно визначення підрядника немає. Тендер не скасований. Тобто, перевірка проведена – роботи здійснюються й проводяться.

Хотів би ще від себе зазначити, що роботи здійснюються в повному обсязі, відповідно до календарного графіка. Ще раз повторюся, що претензій до проведення тендеру ніяких немає і суцільно були здійснені перевірки, і теж порушень ніяких не виявлено. Тому я мушу спростувати.

А відносно того, «щоб надалі не повторювалося» – це звичайне було звернення людини. В нас люди мають на це право. На всі звернення поліція реагує – відбирає пояснення. І це було зроблено в робочому порядку. Якщо будуть інші звернення – будемо в подальшому розказувати й пояснювати

– рапортував Тарас Яковлев

Що ж, аби громадськість сама надала оцінку заявленому першим заступником мера Ковеля, наведемо витяг з констатуючої частини Висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2021-06-01-006866-b від 01 вересня 2021 року, який затвердив заступник начальника управління – начальник відділу Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області Віктор Гальчук:

За результатами моніторингу процедури закупівлі установлено, що протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівель за номером UA-2021-06-01-006866-b не оприлюднено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті, чим порушено вимоги пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) (далі – Постанова № 710)».

З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області зобов’язало ковельських чиновників здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом оприлюднення на власному веб-сайті обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, в подальшому не допускати порушень норм законодавства та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.

І винахідливі чинуші з ковельського «Білого дому» ці вимоги державних аудиторів щодо надання інформації про усунення порушення замовником «виконали». Щоправда, досить своєрідно: обґрунтування оприлюднили 07 вересня 2021 року на тестовій версії «офіційного сайту» Ковельської міської ради, про який, окрім самих чиновників, широкому загалу невідомо! Невідомими також залишаються дата і час оприлюднення цієї інформації на сторінці такого, не в повній мірі наповненого інформацією, веб-сайту.

Публікація за темою: Ковельська міськрада готова заплатити за новий сайт 200 тис. грн

Так чому ж посадова особа місцевого самоврядування Тарас Яковлев привселюдно лукавив, заявляючи ковельській громаді, що «претензій до проведення тендеру ніяких немає і порушень ніяких не виявлено»? Який мав інтерес приховувати?

Дякую, Тарас Володимирович, за інформацію. Ми знаємо, що зараз проходить кримінальне провадження по грантових коштах, які надійшли від Європейського Союзу на створення культурного центру (Транскордонний Центр діалогу культур на базі реконструйованих підтрибунних приміщень стадіону, – ред.) Допоки триває кримінальне провадження ми не в змозі провести аудит. Якщо не буде проведений аудит – ці кошти Євросоюз, є вірогідність того, може відрахувати і прийдеться повертати з міського бюджету!

– пояснив Олег Уніга першому заступника мера ситуацію щодо «Локомотиву»

Варто нагадати, що перший етап реконструкції спортивного об’єкта (підтрибунні приміщення та будівля, де буде розташований Транскордонний центр) мав кошторисну вартість 32,5 мільйона гривень. Саме на це Ковель отримав європейські гроші – понад 826 тисяч євро у рамках реалізації спільного міжнародного проєкту з однойменними польським та білоруським містами Щучин. Значну суму коштів виділено з бюджету міста.

Щодо реалізації другого етапу (благоустрій території) – на це було спрямовано понад 38 мільйонів гривень.

Вартість третього етапу реконструкції – 23 мільйони гривень, з яких у вигляді субвенції з державного бюджету на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери Кабінет Міністрів України затвердив 20 мільйонів гривень бюджету Ковельської міської ради на виконання робіт з реконструкції спортивного ядра стадіону «Локомотив».

Публікація за темою: Відкрили у Ковелі центр, але ще не ввели в експлуатацію

На сесії міської ради Ігор Чайка, як водиться, традиційно передав «пас» Тарасу Яковлеву.

І під експресивні вигуки голови депутатської фракції політичної партії «Сила і Честь» Ігоря Пініса про «вкрадені мільйони», перший заступник мера заспокоював депутатів та всіх присутніх у залі:

Олег Вікторович, мушу прокоментувати. Ви з’єднали докупи два різних проєкти – з різними замовниками, з різними виконавцями. Ось якраз в цьому випадку дійсно існує кримінальне провадження, по якому зараз проводиться судова експертиза.

Я сподіваюсь, що ті роботи, які були зроблені, в тому числі і за вашою участю чотири роки тому, вони були проведені правильно і якісно. Там ніяких претензій не буде. Це – хороший проєкт, нормально реалізований. Я в цьому більше ніж переконаний. І, сподіваюсь, всі справи будуть закриті і ми проведемо аудит

Журналісти відмічають уже ціле «гроно» відкритих правоохоронцями під час каденції нової ковельської владної команди кримінальних проваджень щодо розпорядження бюджетними коштами під час реконструкції стадіону «Локомотив» і намагаються з’ясувати усі обставини з метою інформування громадськості про «ознаки розкрадання державних коштів за попередньою змовою з використанням службового становища з метою збагачення».

Чи покращився майновий стан першого заступника Ковельського міського голови Тараса Яковлева впродовж роботи в мерії, і чи можуть бути пов’язані його статки зі щедрим «урожаєм» кримінальних проваджень стосовно реконструкції «Локомотиву» за «президентські» гроші? Питання залишаються відкритими.

«Ковель media» шукає відповіді і обов’язково поінформує про результати.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
 1. про що можна говорити, якщо начальниця ЖЕКу2 вкрала мільйони і досі гуляє на волі і сміється над ковельчанами. А що вона зробила з приміщенням офісу РЖКП2? все розграблено.Навіть верстати вивезені. Розтрощені стіни. Це вже не кажучи про заміну компьютерів на якийсь старий хлам. І ті працівники що там ще залишились дозволяють все вивозити і розкрадати. І куди дивиться Чуліпа? Він що, сліпий? Ось така у нас влада.

 2. З ким поведешся, того наберешся! Хто такий Чайка?!!! Невже це ще досі не зрозуміло? Він же повний нуль, а мільйони бюджетних коштів для нього, як печиво дошкільняті….

 3. Треба повиганяти,відлучити від корита ВСІХ колишніх депутатів міськради,можливо тоді будуть у Ковелі зміни на краще!Ці папєредники не дадуть нормально працювати!Особливо кіндер зі своїми бандерлога ми

 4. Треба повиганяти відлучити від корита ВСІХ колишніх депутатів міськради, можливо тоді будуть зміни на краще у Ковелі.Особливо заважають кіндер зі своїми бандерлогами,їх не судять,що він розікрав за десять років,всі свої!То вчепилися за Чайку,дай Боже йому здоров’я і витримки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X