У Ковелі відкрили Транскордонний центр діалогу культур

25.06.2021 о 16:21 · 7 хв читання
Скріншот з відео Олега Уніги у Facebook

Сьогодні, 25 червня, у Ковелі відбулось відкриття Транскордонного центру діалогу культур на базі реконструйованих приміщень стадіону «Локомотив».

Проєкт реконструкції відбувався у рамках програми добросусідства ЄС Польща-Білорусь-Україна за рахунок грантових європейських коштів та спільними зусиллями з Ковельською міською радою.

На відкриття завітали партнери проєкту та почесні закордонні гості з Польщі та Білорусі, зокрема Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Славомір Місяк, бургомістр польського міста Щучин Артур Кучиньскі, представник Центру досліджень та розвитку в місті Торуні Єжи Рутковський, представник білоруського міста Щучин Андрій Шкіндеров і Піотр Франашек – директор Центру Міжкультурних творчих ініціатив у Любліні.

Також серед почесних гостей були заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Ігор Чуліпа, заступник голови обласної ради Григорій  Пустовіт, народна депутатка України Ірина Констанкевич, депутати Ковельської міської ради та громадські активісти.

Ковельський міський голова Ковеля Ігор Чайка разом із Андрієм Шкіндеровим та Артуром Кучиньскі урочисто перерізали стрічку.

Ігор Чайка відзначив важливість сьогоднішнії події:

Це місце ще пам’ятає велелюдні концерти і запеклі футбольні баталії. Я надзвичайно радий, що мрія багатьох ковельчан, і моя в тому числі, — втілилася. Вдячний всім, хто причетний до реалізації цього проєкту. Тепер наше завдання — втілити в це приміщення життя. Коли говорить культура — гармати мовчать

Також подію прокоментувала народна депутатка України Ірина Констанкевич:

Вітаю Волинь і всю Україну, адже на нашій карті з’явилась ще одна точка росту та сили. Магніт куди будуть наближатись діти, молодь, нашу сусіди та друзі. Культура має стати тим містком, який єднає народи. Лише єдиною монолітною громадою ми утвердимося в Україні та світі

Заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа:

Приємно приходити на такі події, коли ти розумієш, що попереду буде тільки краще. Дякую польській стороні за підтримку у такий важливий час. Бажаю ковельчанам не зупинятись й надалі розбудовувати місто

Заступник Волинської обласної ради Григорій Пустовіт:

Це результат зусиль багатьох людей. Це інвестиція в завтрішній день. Це локація, яка об’єднує, де основне слово «діалог». Нехай цей центр стане не лише родзинкою Волині, а й центром, який притягує представників різних культур та зміцнювати наші дружні стосунки

Ковель має великий шанс стати потужним мостом між Україною та Європою. Таку думку висловили іноземні партнери проєкту, зокрема Славомір Місяк заявив:

Нам дуже приємно бути тут. Регіональна співпраця — це основний інструмент залучення сусідніх країн в культуту України. Для Польщі розширення співпраці з нашими сусідами  — це пріоритет. Дуже добре, що центр діалогу відкривається і, я переконаний, відіграє свою позитивну роль в регіональній співпраці.

Я також хочу підкреслити важливість культурного обміну — це робота, яка дасть в майбутньому багато результату. Нехай це місце допомагає нам в будуванні спільної Європи

Партнер з білоруського Щучина Андрій Шкіндеров мовив:

Ми не будували будівлю — ми збудували центр діалогу культур, центр можливостей, центр обміну нашими традиціями Польщі, Білорусі та України

ГО «Волинська агенція із залучення інвестицій» на чолі з Олегом Унігою спільно з Ковельською міською радою займались проєктом протягом трьох років. Сьогодні Олег Уніга також розповів про завершення до кінця року ще й третьої черги реконструкції, а саме зведення ядра футбольного поля з природнім покриттям та штучним поливом, легкоатлетичними доріжками з поліаритановим покриттям, секторами для стрибків у висоту та довжину, а також сектори для метання.

Сьогоднішній день ми чекали 3 роки! Це важлива й масштабна подія для Ковеля. Тут не просто центр, тут будуть одночасно культура, спорт, туризм, освіта — і це все в одному місці.

Цей проєкт реалузувався завдяки великій командній роботі.

Я хочу подякувати усім причетним: нашим партнерам з Польщі та Білорусі, нашій команді, Ковельській міській раді попереднього та теперішнього скликання, підряднику Віктору Чорнусі та всім тим, хто долучився до реконструкції та відкриття цього об’єкту.

До кінця 2021 року реалізується третя черга реконструкції «Локомотиву» і Ковель матиме надсучасний стадіон. Це стало можливом завдяки увазі до цього об’єкту Президента України Володимира Зеленського. Також великих зусиль до цього об’єкту доклав народний депутат Валерій Стернійчук. Запрошуємо в кінці 2021 року вже на відкриття футбольного поля

— резюмував Олег Уніга

Валерій Стернійчук не був присутній на заході, однак передав вітання з приводу відкриття Транскордонного центру діалогу культур:

Ще осінню 2020 року, коли президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь, ми зосередили його увагу на цьому об’єкті інфраструктури – стадіоні «Локомотив», який має слугувати спортивним магнітом для усіх спортсменів і не лише України. Впевнений, цей багатофункціональний комплекс буде потужною міжнародною ареною для проведення спортивних змагань, фестивалів та міжнародних зустрічей. Тому справді радію та пишаюся, що ми матимемо на Волині такий об’єкт. Це той приклад, коли спрацювала вся команда: місцеві депутати, міська влада, і я, як депутат від президентської політсили. Вітаю усіх з відкриттям і далі працюватимемо над тим, щоб популяризувати Ковель і розвивати Волинь. Місто має чудову транспортну розв’язку, тому запрошуємо усіх спортсменів та поважних гостей до нас!

Відзначимо, що для будівництва футбольного поля урядом виділено кошти в розмірі 20-ти мільйонів гривень з державного бюджету. За умовами тендеру, який відбувся 23 червня, переможець зобов’язаний здати об’єкт в експлуатацію до кінця 2021 року.

Також на заході був присутній ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Володимир Казарін, який спільно з Василем Байцимом працюють над відкриттям філій університету у місті Ковелі.

Детальніше про це розповів Володимир Казарін:

100 років тому Вернадський заснував Українська Акедемію Наук, бібліотеку та Таврійський університет в Криму. Нам потрібна філософія Вернадського і я сподіваюсь, що мої колеги-професори та практики приїдуть у Ковель і будуть вам допомагати створити вищий навчальний заклад та навчати молодь

Володимир Казарін

Генеральний директор Державного підприємства «Морський Індустріальний Кластер Березань» Микола Візір заявив про створення у найближчій перспективі логістичного хабу в Ковелі, який стане ключовим у трансєвропейських товарних потоках для України та Європи, а індустріальний парк має забезпечити новітніми технологіями промисловість міста Ковель для його сталого розвитку.

Міжнародний експерт від ГО «Волинська агенція із залучення інвестицій» Василь Байцим озвучив стратегію розвитку Транскордонного співробітництва на 2020-2027 роки та розповів про подальші плани використання центру:

Будемо працювати, щоб зробити Ковель центром розвитку туризму на Поліссі та Волині. Транскордонний центр діалогу культур стане площадкою для проведення культурно-масових, спортивних, освітніх заходів, міжнародних проєктів, конференцій, змагань, фестиваліву, міжнародних виставок, ділових зустрічей. Відкриття цього центру дає Ковелю неймовірні можливості.

Приміщення «Локомотиву» також на постійній основі будуть використовуватись спортивними колективами міста Ковеля, громадськими органзаціями та закладами позашкільної освіти, спортивного та туристичного спрямування, молодіжні центри, істориичний мезей

Крапкою в урочистій частині стало підписання декларації про співпрацю в Програмі «Kultura Ponad Granicami Europy — Polska – Ukraina 2021» між Олегом Унігою, Володимиром Казаріним, Єжи Рутковським та Піотром Франашеком. Партнери мають наміри піднімати ініціативи та проєкти, спрямовані на реалізацію культурних, освітніх, наукових та мистецьких цінностей, забезпечуючи доступ до них місцевим громадам. Також було досягнено домовленість про сприяння обміну досвіду та досягненнями молоддю, фахівцями, стажерами, підтримуючи аматорський та оргіназаційний рух майстрів, творців та художників, проведення конференцій або спеціальних фестивалів культури та мистецтва, створення виставок, галерей, інститутів, а також творчих майстерень.

На завершення події гості мали змогу подивитись на виступи творчих колективів талановитих ковельчан.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. ООО,розпустили хвости,які вони молодці,а чому ніхто не сказав,що починав це все “корупціонер” Кіндер і якби не він,то ці клоуни хіба клумбу замість футбольного поля зробили би

  2. Будь ласка, виправте помилку. На фото мер польського міста Щучин Артур Кучинський, а не Славомір Місяк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X