Перший заступник мера не повинен ображатися: в Ковелі корупцію потрібно викорінювати

04.11.2021 о 20:12 · 5 хв читання

На останній сесії Ковельської міськради підходив до мене перший заступник мера Яковлев Тарас і з якимсь хвилюванням спитався: хіба ж він не має права купити собі житло?

Це така ось реакція була у чиновника на те, що я поширив у Фейсбуці журналістське розслідування «Чиновницький достаток тягне «Локомотив» корупції?» від 28.10.2021 р. у «Ковель media», яке викликало значний суспільний резонанс.

За чесно зароблені гроші пан Яковлев має право купити собі житло і не одне! Але ж при цьому він не має права дурити, ані державу, ані суспільство.

Звісно, у ковельчан може виникнути цілком слушне запитання: чому я так в деталях розповідаю про те, хто і що, кому і як говорить?

Бо за багатьма гарними словами, офіцізом, гучними повідомленнями про досягнення влади часто криються важливі деталі. А, як відомо, диявол корупції криється саме в цих деталях.

То що ми маємо?! Оціночна вартість об’єкта нерухомості – житлового будинку загальною площею 125,5 кв. м (у тому числі житловою – 41,2 кв. м) на вулиці Тиха, 80 у селі Струмівка Луцького району складає 1 мільйон 962 тисячі 235 гривень. А пан Яковлев підписав договір купівлі-продажу цього майна, вартістю 440 тисяч 216 гривень. Відчуваєте різницю поміж 400 тисячами і майже 2-ома мільйонами гривень?

Згідно п.10 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», одержання вищевказаного новозбудованого житла, за ціною вчетверо нижче ринкової, є не те, що сумнівним, а й фактично є отриманням подарунку вартістю = 1 мільйон 522 тисячі 19 гривень (1 962 235 грн. – 440 216 грн.).

Як на мою думку, отримати знижку на півтора мільйона гривень – це дуже цінний подарунок, одержаний за підозрілих обставин та сумнівним шляхом.

Першому заступнику міського голови, згідно Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб.

Всупереч ст.46 Закону України «Про запобігання корупції», пан Яковлев у деклараціях також не зазначив свої фінансові зобов’язання, як то отримані 12 липня 2021 р. у АТ «Кредобанк» 900 тисяч гривень на десять років та інші відомості, як обов’язкові для декларування.

Чому так приховувати значне покращення майнового стану? За неповний рік умудритися стати мільйонером на посаді першого заступника мера середнього містечка вдається не кожному чиновнику в Україні. А тут – бінго! Ковельчани дають щасливий білет в заможнє життя черговому чиновнику.

В сукупності, усі обставини опосередковано можуть вказувати на те, що пан Яковлев діяв не сам, а, ймовірно, за змовою у групі осіб або отримав якісь «гарантії» недоторканності. Що це значить? Що на таких же «бонусах» можуть «сидіти» усі депутати Ковельської міської ради та члени виконкому.

Публікація за темою: Міському депутату пропонували тисячу доларів за лояльність?

Чому від них нема жодного запиту, звернення, заяви щодо журналістського розслідування про підозріле збагачення першого заступника мера Ковеля? Сидять, навіть начебто «опозиційні», як миші, сплутані невидимими корупційними взаємозв’язками, наданими чи обіцяними посадами, преференціями?

Перемовини за спиною Печенюка Миколи ведуть голова депутатської фракції СІЧ, консультант мера Пініс Ігор та перший заступник мера Яковлев Тарас

Зазначений кредит у майже мільйон пан Яковлев отримав, передавши банку в іпотеку нерухоме майно. Тим самим, начебто, забезпечив повернення кредиту на підставі договору №1619 від 12 липня 2021 року, який оформив приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Красневич Олександр.

Готовий викупити у пана Яковлева його таунхаус за 500 тисяч або обмінятися на власну квартиру в Ковелі. Не прийдеться лучанину-заступнику їздити з обласного центру на роботу. Вигідна ж пропозиція? Ще й заробить 100 тисяч на рівному місці, а то й більше.

Я не претендую ні на статки пана Яковлева, ні на його майно, і не заперечую його право купувати собі житло. Але ж навіщо так маніпулювати та замість наведення ладу й процвітання у місті, думати та дбати, в першу чергу, про власне збагачення?! За це треба буде відповідати перед Всевишнім та ковельською громадою.

Олігархи нікого не захистять, люди втомилися від брехні, несправедливості та корупції, яка прослідковується у всьому, у найменших дрібницях, тому можуть не витримати безчинства і показати владі, «де зимують раки».

З огляду на все вищезазначене, в діях першого заступника Ковельського міського голови, на мою думку, вбачаються ознаки не тільки етичних порушень, а й правопорушень, визначених Законом України «Про запобігання корупції».

Як керівник експертної групи з проведення антикорупційних експертиз проєктів рішень місцевих органів влади Громадської ради при Ковельському міському голові, я звернувся до мера Чайки Ігоря з проханням вжити заходів щодо протидії корупції. Потрібно провести службове розслідування з приводу дій Яковлева Тараса.

Також я звернувся до НАБУ та НАЗК, оскільки в діях пана Яковлева та інших осіб вбачаються ознаки правопорушень, визначених Законом України «Про запобігання корупції», а також статей 209, 212, 364, 366-2, 366-3 Кримінального кодексу України.

Особисто сприймаю пана Яковлева, як молоду, амбітну і талановиту людину. Хороший сім’янин тощо. Однак, як чиновник, на жаль, виглядає, йомовірно, враженим корупцією. Тому потребує «лікування» від суспільства, журналістів та правоохоронців у формі контролю, критики, розслідувань тощо. «Пілюлі» гіркі, однак поправляють «здоров’я» чиновництва і заставляють владу працювати в інтересах усіх людей, а не лише власних.

P. S. Вчора я побував на Привокзальному ринку на зустрічі підприємців із владою. Там дуже самокритично сказав депутат Ковельської міськради, голова депутатської фракції «Сила і Честь» Пініс Ігор:

Підписатися політично під кожним заступником – це є дуже велика відповідальність. Якщо сьогодні пан Яковлев буде щось робити погане, ми за нього проголосували – наша відповідальність

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X