Незадекларований мільйон: НАЗК не хоче займатися справою чиновника

04.02.2022 о 16:07 · 3 хв читання
Тарас Яковлев

Закони приймаються у нас для всіх, але виконують їх далеко не всі.

Скажімо, частиною четвертою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» визначено обов’язок суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (113,5 тис. грн у 2021 році).

Положення частини четвертої цієї статті застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 цього Закону.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до статті 366-2 Кримінального Кодексу України наступає кримінальна відповідальність за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

12 липня 2021 року перший заступник Ковельського міського голови, лучанин Тарас Яковлев отримав у АТ «Кредобанк» кредит на суму 900 тисяч гривень, однак у своїй декларації про доходи взагалі не зазначив суттєві зміни у майновому стані, як того чітко вимагає Закон України «Про запобігання корупції». А це все тому, як вже було сказано, що закони приймаються у нас для всіх, але виконують їх далеко не всі.

Згідно кредитного договору іро25617, майже мільйонний кредит Тарас Яковлев взяв на десять років, передавши «Кредобанку» в іпотеку нерухоме майно для забезпечення виконання перед ним власного кредитного зобов’язання, на підставі договору №1619 від 12 липня 2021 року, який оформив приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Олександр Красневич.

Про цю оборудку високопоставленого посадовця міськвиконкому «Ковель media» розповідав у журналістському розслідуванні «Чиновницький достаток тягне «Локомотив» корупції?» за 28 жовтня 2021 року. Є документи, які підтверджують грубе порушення ним статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Керівник експертної групи з проведення антикорупційних експертиз проєктів рішень місцевих органів влади Громадської ради при Ковельському міському голові Володимир Косцьов’ят (маючи повноваження від мера Ігоря Чайки) письмово повідомив НАЗК про порушення Тарасом Яковлевим антикорупційного законодавства.

Офіційну відповідь з НАЗК підписав керівник Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Олександр Амплеєв (готував документ Максим Хаврат). Невідомо, чий «спосіб життя» моніторили ці дорогі для державного бюджету чиновники, але моніторинг стосувався явно не декларації пана Яковлева.

У зв’язку з відсутністю в наданій Вами інформації фактичних даних про відображення у декларації, поданій Яковлевим Т.В., завідомо недостовірних відомостей, які відрізняються від достовірних на вищевказану суму, питання щодо проведення повної перевірки декларації може бути вирішено після їх надання

– пише Олександр Амплеєв

Які ще докази треба подати «сліпому» НАЗК – незрозуміло. Адже член Громадської ради при Ковельському міському голові надав фактичні дані, які не можуть бути спростовані.

Хто такий той Амплеєв – можна довідатися з журналістського розслідування «Корупціонер звільнився з ГПУ і отримав посаду в НАЗК» та інших численних публікацій щодо даної персони.

Олександр Амплеєв / Фото: http://argumentua.com

То як міг колишній прокурор Генеральної прокуратури України, а нині високопосадовець НАЗК пан Амплеєв, який сам уникнув покарання за брехню в декларації, чесно поставитися до справи першого заступника мера Ковеля?!

Добре, хоч НАЗК підтвердило, що посада, яку обіймає Тарас Яковлев, належить до переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків.

Як свідчать останні події, Феміда та контролюючі органи дивним чином оминають оборудки ковельських владців. Чи не тому, що їх «покривають» олігархи?

Публікація за темою: Ігор Чайка уникнув покарання у корупційній справі через терміни

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. Немає у цій країні ніякого НАЗК,ДБР, прокуратури,СБУ,поліції—то все обслуга «гаранта»-кокаїнщика та усієї смердячої свори,що називається владою.

  2. Хто ж його посадить? Він же смотрящий по Ковелю, ковельський “староста”, шеф Чайки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X