Чого вартує владі «земельна операція» з веслувальною базою?

Володимир Косцьов’ят
09.06.2022 о 16:55 · 8 хв читання

На початку травня цього року «Ковель media» розповідав, що землю під веслувальною базою міська рада передала для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури.

Цей факт відразу привернув увагу громадськості, яка почала ставити незручні питання про деталі «земельної операції». Новина збурила соціальні мережі, з’явилися сотні обурливих коментарів, ковельчани критикували міськраду, завдання якої – створювати умови для розвитку спорту, а не забезпечувати бізнес-інтереси окремих осіб.

Ще більше підлили «масла у вогонь» неадекватні, на мій погляд, реакції Ковельського міського голови Ігоря Чайки та першого заступника Тараса Яковлева на критику.

Чи це нормально, коли влада тягнула з відповіддю на резонансну публікацію майже тиждень? Мер записав «офіційний» відеокоментар, де нібито спростовує чутки про «прихватизацію», називає критиків маніпуляторами та неправдомовцями. Замість відповідей на незручні питання про земельні «операції» намагається образити, насварити журналістів (хоч сам за фахом – журналіст) та громадських діячів за розголос про підозрілі дії влади. При цьому Ігор Чайка підтвердив, що тут були спроби самовільного будівництва, яке припинили, за його словами, працівники міської ради, хоча насправді незаконна забудова припинилася саме після резонансу від журналістської статті.

Як вважаєте, чи це адекватно, коли Тарас Яковлев, який фактично керує містом, спершу береться емоційно нападати на критиків, а лише потім заперечувати в соціальних мережах факт махінацій з комунальним майном: ніби нічого не брали, нічого не крали, взагалі – нічого не було, а всі критики дій влади неправильно зрозуміли владу. Може, дратує владців те, що «пхають носа, куди не треба»?

Відразу на двох ковельських сайтах 1 червня з’явилася розлога стаття про веслувальну базу, автор якої сховався під псевдонімом – Степан Сохатий. Головний її наратив проглядається у тому, щоб славетною історією спортивної школи та великими досягненнями веслувальників відволікти увагу громадськості від головотяпства чиновників мерії, які розраховували нишком-тишком «провернути» чергову в Ковелі земельну оборудку, передавши землю під базою для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури.

Саме так і зазначено у рішенні, яке підписав міський голова Ігор Чайка: «ринкової інфраструктури», а в картографічній схемі цільове призначення всієї земельної ділянки веслувальної бази чорним по білому вказано:

…які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку

Зрозуміло, відразу виникає резонне запитання до можновладців: яке відношення має «ринкова інфраструктура» до веслувальної бази?

Зі слів Сохатого, у 2013 році акціонери «Ковельсільмашу» продають об’єкт нерухомого майна, а саме – веслувальну базу (ангар для малолітражних суден та елінг) ТОВ «Компанія «Авіста». Рішенням Ковельської міської ради від 25 квітня 2013 р. за № 37/31 «Авісті», як новому власнику майнового комплексу, було надано дозвіл на складання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 4529 м² на вул. Фабричній, 26, з метою надання її в оренду, терміном на 49 років, під розміщення веслувальної бази.

«Авіста» проєкт землеустрою на затвердження не подавала, тому вищевказане рішення міської ради про надання земельної ділянки в оренду вважається таким, що не приймалось. Тобто, компанія, яка є власником майна на земельній ділянці протягом 9 (!!!) років чи то з умисних причин, чи то не маючи якогось інтересу до свого ж майна, не укладала договір оренди з Ковельською міською радою, не сплачувала жодних платежів за землю до міського бюджету! І влада нібито не могла нічого вдіяти?!…

Хтось із чиновників мерії покараний, що за 4529 квадратних метрів землі протягом дев’яти років не сплачувався земельний податок?! З простого смертного за несплату щомісячного податку сім шкур спустили би, а тут цілих дев’ять років! І весь цей час відділ земельних ресурсів виконкому спокійно очолював Вадим Логвінов. А він й досі обіймає цю посаду.

Земельні «умільці» з міськради у 2021 році провели заходи з перереєстрації земельної ділянки площею 4529 м² (кадастровий номер 071040000:15:003:0010) з «фактично приватної власності» до земель комунальної власності. Така перереєстрація відбулася 07 травня 2021 року, і за ковельською територіальною громадою було зареєстровано право комунальної власності, про що свідчить інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Але на цій ділянці все ще розміщений об’єкт нерухомого майна ТОВ «Компанія» Авіста» (це всім відоме двоповерхове приміщення, де знаходяться роздягальні, коментаторська, кімнати для тренерів тощо). Як бути? Неможливо встановити ті ж санвузли для потреб спортсменів на території, де стоїть приватна будівля.

Тож, враховуючи законні інтереси «Авісти» та вимоги чинного земельного та містобудівного законодавства, Ковельська міська рада прийняла рішення № 9/85 від 24 червня 2021 р. щодо поділу даної земельної ділянки на дві частини: площами 2964 м² та 1565 м².

Що передбачав цей поділ? Найперше, з урахуванням норм містобудівного характеру – визначення меж, необхідних для обслуговування власного об’єкта нерухомого майна, який належить «Авісті» та земель комунальної власності, які можна законно залишити у власності територіальної громади

– пояснює Сохатий дії «умільців» земельних справ

І першим написав про «ринкову інфраструктуру» у рішенні міської ради знавець землевпорядкування Вадим Логвінов, а не якісь міфічні «диванні експерти»!

Вадим Логвінов

І наголовніше – код цільового призначення. Його присвоює Державний кадастровий реєстратор, але робить він це на підставі звернення від місцевого органу влади. Не «диванні експерти» попросили реєстратора змінити код цільового призначення!

«Умільці» з мерії стверджують, що згідно урядової постанови «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» від 11 серпня 2021 року, код з цільовим призначенням 1.12.7 (Фізична культура та спорт) трансформувався саме в код 03.10.

Тож земельну ділянку, площею 0,1565 м², вільну від капітальних будівель та споруд, рішенням міської ради від 28 квітня 2022 р. за № 21/76 надано управлінню культури, молоді, спорту та туризму міськвиконкому в постійне користування. Що стосується земельної ділянки, площею 0,2964 м² (де стоїть приватна будівля «Авісти»), то вона наразі перебуває в землях запасу комунальної власності Ковельської територіальної громади. Однак наразі вона обтяжена для використання, адже на ній перебуває власний об’єкт вже згадуваного нерухомого майна, а територія, прилегла в межах цієї площі, слугує для його обслуговування.

А як розуміти картографічну схему до рішення міської ради, яку «намалювали» точно не «диванні експерти», на якій цільове призначення всієї земельної ділянки веслувальної бази одне-єдине і стосується компаній, «які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку»?!

Дивно, що міська влада взялася «вирішувати» земельні питання веслувальної бази таким чином, щоб «врізати» найбільший шматок зі своєї власності на користь недобросовісного власника майнового комплексу. По-суті, хоче «подарувати» приватній юридичній особі велику земельну ділянку, розміром 0,2964 га (0710400000:15:003:0069).

Нещодавно 11 880 001 грн віддала 24-річна жінка із села Стара Гута Житомирської області за те, щоб отримати у власність земельну ділянку площею 0.3602 га в Ковелі на вулиці Варшавській, 50-Б – біля «Вишки» (0710400000:16:001:0110).

Публікація за темою: 24-річна жінка із села купила у Ковелі земельну ділянку за 11,8 мільйонів гривень

Провівши елементарні математичні операції можна дізнатися ринкову вартість 1 сотки землі: 11 880 001 грн / 36,02 = 329 816,79 грн за сотку. 329 816, 79 грн х 29,64 сот. = 9 775 769,84 грн. Отже, в результаті шахер-махеру влада Ковеля хоче «подарувати» приватному власнику майже 10 000 000 (десять мільйонів) грн? За які заслуги?

Чому я вирішив обидві земельні ділянки порівнювати в плані ціни? Земля під веслувальною базою розміщена біля водного об’єкту, неподалік центральної вулиці міста, що має рекреаційний потенціал.

Нагадаю, що відповідно до статті 13 Конституції України, «Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству». А згідно ч. 2 ст. 319 Цивільного кодексу України, «При здійсненні своїх прав та виконанні обов’язків власник зобов’язаний додержуватися моральних засад суспільства».

ТОВ «Компанія «Авіста», власник майнового комплексу на території веслувальної бази, зі слів міської влади, не виконує своїх обов’язків щодо належного утримання об’єктів власності та користування на цій території.

В такому разі необхідно не «дарувати» додатково ще майно, а діяти згідно закону в інтересах міської громади та розглядати можливість вилучення приміщення веслувальної бази в недобросовісного власника на користь громади Ковеля. Ні в якому разі не може йти мова про нагородження його новим майном або новими майновими титулами!

Особливо рветься захищати сумнівні дії влади голова фракції «СІЧ» у міськраді Ігор Пініс. Останній, до речі, також першим заперечував махінації із землею. А тепер змінює свою позицію на протилежну, зберігаючи войовничу риторику: всі, хто проти офіційних роз’яснень влади, – вороги. Дивна логіка дорослих депутатів, чи не так? Ігор Пініс сам нещодавно виступав проти влади, був прихильником одіозного прокремлівського пропагандиста Шарія, на президентських виборах у березні 2019 року під час виступу Петра Порошенка у Ковелі навіть крикнув йому:

Пане Президент, чому ви переслідуєте журналіста Шарія!

Але часи змінюються! Ігор Пініс «перевзувся», отримав від місцевої влади керівну посаду в комунальному підприємстві, тож риторика його цілковито змінилася на догоду тій самій владі.

Як член Громадської ради при міському голові, керівник її експертної групи з проведення антикорупційних експертиз проєктів рішень місцевих органів влади, я ще 12 травня 2022 року письмово звернувся до влади з проханням надати копії документів та роз’яснення щодо земель веслувальної бази. Однак жодної відповіді так і не отримав.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (22)
  1. Логвінов собака, акк потрібно гнати в шию, разом з тими луцькими панами. Які тільки шукають вигоду в своїй роботі, і ховаються від людей. А повинні робити все для людей. З ними не Європа а срака буде.

    1. Гарна стаття. І по статті… що діють не в інтересах держави, а дерибану(

  2. Косцьов’ят сам в незаконний спосіб був обраний членом громадської ради, сам себе назначив головою якоїсь там експертної групи. І тепер за гроші опубліковує тексти які за його пише Товкач в інтересах третіх осіб, які перебувають у конфлікті з чинною владою міста. Тобто своїми діями він розхитує сиціальну напругу в місті, що по законам військового стану прирівнюється до колабораціонізму.

  3. Треба того пініса вже брати за яйця. Не даремно він за Шарія заступався. Ой не даремно

    1. Ждуль орків у нас, на жаль, вистачає. Спущена на гальмах декомунізація – тому яскравий приклад.

      1. У нас взагалі великі були прогалини під час приватизації. Сільмаш був державний, приватизували, що було їм вигідно, віддали. Хіба не можна якось відсудити у тієї Авісти землю, чи якось відшкодувати. Покопати, чи все там було законно.

  4. Всі агенти ФСБ в рясах з московії є орками та колаборантами і навіть не маскуються….

  5. Анато́лій Анато́лійович Шарі́й (нар. 20 серпня 1978, Київ, УРСР) — проросійський пропагандист та колишній журналіст українського походження.

    1. Та ніхто з депутатів всіх рівнів, не дбає про людей і громаду, а лише дбають, як щось урвати, роздерибанити. І коли треба зробити щось корисне для громади, без відкату і прозоро, то ініціативу швидко притиснуть на корню. Бруківку в місті кладуть, не для того, щоб людям зручно було, а щоб відмити побільше. Поцікавтесь яка вартість для міськради 1кв нової бруківкуі в місті? Вона полюбому в 2 рази вища, ніж це можуть зробити хлопці по оголошенню. І так зі всім.

  6. Мабуть незабаром з Орків будуть тихенько робити гербарій

  7. У нас взагалі великі були прогалини під час приватизації. Сільмаш був державний, приватизували, що було їм вигідно, віддали. Хіба не можна якось відсудити у тієї Авісти землю, чи якось відшкодувати. Покопати, чи все там було законно.

  8. цікава хто признаив цього “правдолюба” головою комітету і хто входить в цей комітет. опублікуйте спимок

  9. А я Коцовяту вірю . Вся мафія з’їлась проти нього , бо він не дає спокійно красти і спати місцевим ” вельмишановним ” злодіям .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X