У Ковелі створили комісію для передачі веслувальної бази

24.07.2022 о 14:19 · 4 хв читання

Ковельський міський голова Ігор Чайка підписав розпорядження про створення комісії з прийняття у власність територіальної громади майна – об’єктів нерухомості веслувальної бази.

Нагадаємо, Ковельська міська рада 28 червня цього року прийняла рішення про надання згоди на безоплатне прийняття майна від ТОВ «Компанія «Авіста», яке звернулося до влади з відповідним проханням. Йдеться про елінг площею 314,8 кв. м та ангар для малолітражних суден площею 112,5 кв. м, які розташовані у Ковелі на вулиці Фабрична, 26 (веслувальна база) і мають єдиний реєстраційний номер нерухомого майна: 51104707104.

ТОВ «Компанія «Авіста» знаходиться за однією адресою із «Ковельсільмашем». Згідно даних сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній Опендатабот, директор цієї компанії – Анастасія Гугель є одночасно директором п’яти фірм, чотири з них зареєстровані у Харкові.

Комісію з прийняття вищевказаного майна очолив заступник міського голови Віктор Жигаревич.

До складу комісії також увійшли:

  • Васінович Вікторія Павлівна – начальник відділу по управлінню майном комунальної власності;
  • Клімашевська Олена Миколаївна – директор Комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа імені Євгена Кондратовича»;
  • Лис Роман Миколайович – заступник начальника управління культури, молоді, спорту та туризму; начальник відділу молоді, спорту та туризму;
  • Нечаєва Наталія Богданівна – головний спеціаліст відділу по управлінню майном комунальної власності;
  • Стиранка Михайло Васильович – представник ТОВ «Компанія «Авіста» (за згодою);
  • Юхимчук Оксана Петрівна – заступник головного бухгалтера централізованої бухгалтерії управління культури, молоді, спорту та туризму.
Михайло Стиранка / Фото: ВолиньPost

Ковельчанин Михайло Стиранка також є директором ТОВ «Сільмашторг» (основний вид діяльності – оптова торгівля металом та металевими рудами). Свого часу він керував ТОВ «Восток-Транзіт», ТОВ «Клесівські граніти» та ін., був одним із засновників ТОВ «Виробниче об’єднання «Ковельсільмаш». На місцевих виборах 2010 року Михайло Стиранка балотувався у депутати Ковельської міської ради, як член ВО «Батьківщина», але депутатом не став. У квітні 2013 року його призначили першим заступником голови Ковельської районної державної адміністрації. Під час Революції гідності у лютому 2014 року на вимогу-ультиматум майданівців Стиранка подав у відставку. Разом з ним посад також позбулися голова РДА Сергій Матяшук та його заступник Андрій Мигуля.

База з веслування на байдарках і каное є структурним підрозділом комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича, яку очолює депутатка міськради від ВО «Батьківщина» Олена Клімашевська.

До речі, згідно даних Опендатабот, на вулиці Фабрична, 26 на даний час зареєстрована Ковельська дитячо-юнацька спортивна школа №2 «Ніка-Сільмаш» Волинського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Україна», директором якої є Антоніна Гоголюк.

У недавньому відеозверненні Ковельський міський голова Ігор Чайка повідомив, що база цієї спортшколи повністю перейшла у комунальну власність.

Веслувальна база СДЮШОР «Ніка-Сільмаш» повністю перейшла у комунальну власність громади. Це справжній історичний момент, адже за багато років питання веслувальної бази не вдавалося вирішити

– сказав Ігор Чайка
Ігор Чайка

І хоча відеозвернення про повний перехід було 1 липня, розпорядження про створення комісії з прийняття цього майна у власність громади міський голова підписав лише 19 липня.

Варто також зауважити, що 28 квітня 2022 року під час сесії Ковельської міської ради, яку депутати проводили у закритому режимі навіть без прямої відеотрансляції, прийняли рішення надати управлінню культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету в постійне користування земельну ділянку площею 0,1565 га (кадастровий номер 0710400000:15:003:0068) «для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури /код цільового призначення 03.10/ (розміщення та обслуговування веслувальної бази)».

Автором даного проєкту рішення є начальник відділу земельних ресурсів виконкому Вадим Логвінов.

А в картографічній схемі цільове призначення всієї земельної ділянки веслувальної бази чорним по білому вказано:

…які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку

Зрозуміло, відразу виникає резонне запитання до можновладців: яке відношення має «ринкова інфраструктура» до спортивного об’єкту – веслувальної бази?

Цікаво, що начальник цього управління, депутат від Аграрної партії Андрій Мигуля не голосував за даний проєкт рішення. Не голосувала і очільниця постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім’ї і молоді та релігії Світлана Верчук, депутатка від «Європейської солідарності» (її чоловік Ігор Верчук свого часу був директором спортшколи, яка мала цю веслувальну базу).

Публікація за темою: Чого вартує владі «земельна операція» з веслувальною базою?

А як бути з ледь не десятилітнім боргом по сплаті за землю, яку не сплачувала компанія «Авіста» з часу переходу до неї права власності на зазначене вище нерухоме майно? Чи, може, Ковельська окружна прокуратура допоможе стягнути у користь міської громади чи не мільйонну суму боргу?

Публікація за темою: Власник нерухомості у Ковелі сплатить до бюджету майже 400 тис. грн за користування землею

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. В той час коли наші хлопці гинуть на війні, тут орудують стиранки і все розвалюють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X