Міськрада порівняла себе із Верховною Радою і працює в закритому режимі
Депутати Ковельської міської ради прийняли рішення проводити сесії у закритому режимі. Пленарні засідання будуть проходити виключно за участю депутатів, міського голови та окремо визначених відповідальних посадових осіб, не здійснюючи повідомлення про місце і час проведення через засоби масової інформації та офіційний сайт міської ради, до закінчення строку дії воєнного стану в Україні.
Дехто з обранців громади цілком серйозно каже, що під час голосування в них може влучити російська ракета, а тому працювати вони мають таємно і не афішувати проведення сесій.
Відкритість і гласність в роботі міської ради буде забезпечено проведенням відеозйомки засідань та розміщенні на офіційному сайті Ковельської міської ради проєктів рішень, рішень міської ради, протоколів відкритого поіменного голосування, протоколу сесії, списку відсутніх депутатів на засіданні та записів аудіо- та відеотрансляцій
– йдеться у дописі на сайті міськради
Автором даного рішення є профільна депутатська комісія міської ради, яку очолює депутат Андрій Мілінчук з фракції «Слуга народу». Свого часу він пропонував запровадити акредитацію для працівників засобів масової інформації під час сесійних засідань, чого у Ковелі за всі роки незалежності України ніколи не було. І як не дивно виглядає, але наш колишній колега-журналіст Ігор Чайка підтримує подібні дивні ініціативи, спрямовані на обмеження прав журналістів.
Подібна ситуація з виконавчим комітетом. До речі, востаннє виконком засідав 14 квітня, а відео цього засідання чиновники оприлюднили лише 25 квітня, вже після того, як до мера міста Ігоря Чайки з критикою письмово звернувся член Громадської ради при міському голові Володимир Косцьов’ят, якому заборонили проводити пряму трансляцію виконкому.
Що ж такого важливого і «таємного» прийнято на сесії? Депутати прийняли рішення щодо розірвання Угоди про партнерство з білоруським містом Пінськ, що діяла з 2003 року. Такий крок зумовлений неприпустимими діями Республіки Білорусь щодо України, а саме щодо підтримки та участі в збройній агресії Російської Федерації по відношенню до України, що призвела до тисяч жертв громадян нашої країни.
Втім, угода про партнерство підписана ще з одним білоруським містом – Щучин (районний центр Гродненської області). Як каже перший заступник Ковельського міського голови, мешканець Луцька Тарас Яковлев, білоруський Щучин не є містом-партнером Ковеля, мовляв «це був партнер по проєкту, який вже закінчився». Однак на сайті міськради вказується зовсім інше: Щучин – місто-партнер Ковеля, а договір про співпрацю між містами підписано 22 листопада 2017 року.
Проголосували депутати і за проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків на території Ковельської територіальної громади, які пов’язані з Росією. На цю процедуру відвели три місяці. Вона включає проведення засідання топонімічної комісії для визначення вулиць та провулків, які підлягають перейменуванню на території територіальної громади, та подання пропозицій з присвоєння нових назв.
Згодом пропозиції топонімічної комісії буде обговорено на громадських слуханнях. Остаточне рішення щодо перейменування вулиць прийме сесія міської ради.
Як інформує міськрада, депутати розглянули понад 140 питань порядку денного. Обранці громади внесли зміни до бюджету громади на 2022 рік. 2 млн грн скеровуються на заходи, передбачені Програмою мобілізаційної підготовки, мобілізації, прописки та призову юнаків на строкову військову службу. Відповідно до розпорядження Волинської обласної військової адміністрації з обласного бюджету виділено 100 тис. грн для надання матеріальної допомоги сім’ї загиблого військовослужбовця Олександра Дмитрука.
Вільні залишки освітньої субвенції з державного бюджету – 160,3 тис. грн підуть на забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру та надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.
Передбачено 5 млн грн для відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію. 65 тис. грн виділено на проведення ремонтних робіт в захисних спорудах (бомбосховищах) за адресами: вул. Грушевського, 27 та вул. Незалежності, 51.
Підтримали на сесії рішення, що стосуються змін до окремих місцевих програм. Зокрема, у Програмі соціального захисту окремих категорій мешканців Ковельської територіальної громади передбачили кошти на матеріальну допомогу сім’ям із дітьми до 18 років, батьки яких мобілізовані до Збройних сил України та потрапили у скрутне матеріальне становище. З місцевої казни на це спрямують 500 тисяч гривень.
Затвердили депутати Порядок розміщення зовнішньої реклами на території громади. Буде збільшено розмір плати за користування місцями, що перебувають в комунальній власності. Документ приведено у відповідність до змін, які відбулись у законодавстві. Рішення набуває чинності з 1 травня 2022 року.
На сесії було розглянуто майже 100 питань щодо регулювання земельних відносин. Вони стосуються надання дозволів на складання проєктів землеустрою з відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд, затвердження проєктів землеустрою, договорів оренди землі, її власності та прав користування тощо.
Депутати взяли до відома звіти про роботу у 2021 році заступників міського голови та старост, інформації про роботу виконавчого комітету у четвертому кварталі 2021 року, про стан боротьби зі злочинністю, забезпечення громадського порядку та міської програми профілактики правопорушень і злочинів на 2021 рік та про результати діяльності Ковельської окружної прокуратури за 2021 рік.
Фото Ковельської міської ради
Головне щоби вчасно робили ремонти у дворах викладали плиткою зносли дитячі майданчики повирізали останні дерева та наробили стоянки для авто-під час війни-відмиваємо гроші!!!
Слава Україні! Слава Нації! 💛💙
і пиZдєць російській федерації..
Надіюсь пан Косцьов’ят так це не залишить і такий проізвол міської влади буде припинено. Доволі прикро дивитись, як журналіст Чайка, став маріонеткою чи завжди нею був, а ми тільки зараз це побачили.
Консультанта косцьовята не спитали, продажний йолоп,дон кордон.
Багато гуманітарки “не отримали”?