Ковельська міськрада запровадила акредитацію для журналістів

03.03.2021 о 10:36 · 3 хв читання
Оксана Багнова та Ігор Чайка

Вперше за часів Незалежності України у Ковельській міській раді ввели акредитацію для працівників засобів масової інформації під час сесійних засідань ради.

Нововведення нова влада на чолі з міським головою Ігорем Чайкою («За майбутнє»), професійним журналістом, закріпила у Регламенті Ковельської міської ради восьмого скликання, який було прийнято на пленарному засіданні п’ятої сесії 25 лютого цього року.   

На початку розгляду питання щодо Регламенту спочатку секретар ради Оксана Багнова («За майбутнє»), а за нею Ігор Чайка зауважили, що є пропозиції від депутатської постійної комісії з правових питань.

Голова комісії Андрій Мілінчук («Слуга народу») запропонував розпочати пункт 3 статті 3 («Відкритість і гласність роботи міської ради») такими словами: «Гласність в роботі міської ради забезпечується шляхом можливості проведення громадянами України та представниками ЗМІ фото-, відео- і кінозйомки, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури відповідно до акредитації згідно Порядку». Ну а далі текст пункту залишався не змінний: «а також за рішенням міської ради може здійснюватися відео- та аудіо- трансляція засідань через інтернет, гучномовці, аудіо-, відео- озвучувальну техніку, радіо, телебачення тощо».

Хтось із депутатів поцікавився: «А що міняється?»

Я поясню. Будь-яка присутність на сесії, особливо в нас на початку сесії озвучується, що засідання у нас є закриті, має відбуватися відповідно до акредитації громадян та представників преси. Це не створює ніяких незручностей. Просто має пройти відповідна акредитація. Акредитація відповідно до порядку. Це є в кожній майже міській раді, Верховній Раді, в обласній раді і в багатьох органах. У мене є пропозиція в даному Регламенті відобразити, що в нас присутні можуть робити будь-які зйомки, але тільки пройшовши відповідну акредитацію, згідно нашого положення. Положення ми напрацюємо і, відповідно, затвердимо

– сказав Андрій Мілінчук

І це при тому, що Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», який за «рангом» набагато вище за Регламент міської ради, у статті 26 (Права та обов’язки журналіста редакції) чітко вказує, що журналіст має право відвідувати державні органи, органи місцевого самоврядування та відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

А депутат міської ради від партії «За майбутнє» Валерій Дружинович, підтримуючи дискримінаційне для журналістів нововведення, навіть обурювався:

Ходять тут і фотографірують…

Пропозицію правової комісії, яку озвучив її голова Андрій Мілінчук, сесія прийняла голосами депутатів політичних партій «За майбутнє», «Європейська Солідарність», «Батьківщина». Не підтримали акредитацію для ЗМІ депутати від фракцій «Свобода» та «Сила і Честь», щоб робить всім їм честь.

Регламент в цілому із поправками депутатський корпус прийняв одноголосно.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Багато в Ковелі “справжніх”? Зрозуміло для чого це все робиться, зараз від людей заберуть відкритість і будуть робити шо їм треба. Тож треба гроші за вибори відбивати земайбахам. Кому вже так заважали ті Косцьов’яти та Силюки? Хай би знімали собі.

  2. От вам і результат обрання ” кишенькового” мера- журналіста. Знає, під чию “дудку” співає. Сумно…

  3. до виборів: Ми будемо відкритими і прозорими
    зараз: давайте запровадимо акредитацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X