У проєкті біля веслувальної бази передбачили і дорогу, і кафе-бар

14.08.2022 о 12:19 · 5 хв читання

Останній проєкт внесення змін до генерального плану міста Ковеля розроблено у 2015 році державним інститутом проєктування міст «Містопроєкт» (м. Львів). Замовником виступила Ковельська міська рада.

Головним архітектором проєкту був львів’янин Микола Лопушанський, який 15 вересня 2015 року приїздив до Ковеля на громадські слухання, коли обговорювалася ця містобудівна документація.

ПРО КАФЕ-БАР, ЯКИЙ ЗАПЛАНУВАЛИ АРХІТЕКТОРИ

Згідно змін, біля веслувальної бази (у генплані вона значиться, як човнева станція) передбачили кафе-бар та дорогу вздовж набережної. Тут варто зауважити, що проєкт розроблявся у співпраці з головною архітекторкою міста Людмилою Мурай.

23 березня 2017 року Ковельська міська рада затвердила містобудівну документацію «Проєкт внесення змін до генерального плану міста Ковель» рішенням №21/48. На сесії тоді депутати сварились: хто більше був на Майдані, а сесійна зала була заповнена вщерть ковельчанами, обуреними катастрофічною екологічною ситуацією на ветсанзаводі. У таких умовах проголосували і за зміни.

До речі, з генеральним планом міста, пояснюючою запискою до нього, рішенням про його затвердження можна ознайомитися на офіційної сайті Ковельської міської ради у розділі «Архітектура та містобудування».

І хоча за часів міського голови Олега Кіндера земельний «дерибан» набрав небаченого масштабу (мера та його команду за це нещадно критикували депутати, ЗМІ та громадськість), будувати біля веслувальної бази кафе-бар все ж ніхто не наважився.

Ситуація змінилася після наступних місцевих виборів, коли у Ковелі до влади прийшли «привозні» чиновники з Луцька.

28 квітня 2022 року під час сесії Ковельської міської ради, яку депутати проводили у закритому режимі навіть без прямої відеотрансляції, прийняли рішення надати управлінню культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету в постійне користування земельну ділянку площею 0,1565 га (кадастровий номер 0710400000:15:003:0068) «для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури /код цільового призначення 03.10/ (розміщення та обслуговування веслувальної бази)».

Автором даного проєкту рішення є начальник відділу земельних ресурсів виконкому Вадим Логвінов.

Біля веслувальної бази почалося якесь будівництво. Все це збурило багатьох ковельчан.

Міський голова Ігор Чайка навіть записав «офіційний» відеокоментар, в якому підтвердив, що були спроби самовільного будівництва, яке нібито припинили, за його словами, працівники міської ради, хоча насправді незаконна забудова припинилася саме після резонансу від журналістської статті.

Це саме той об’єкт, землі якого, подейкують, міська рада хоче передати чи-то під забудову, чи-то під ресторан, ну далі цей ряд можна продовжувати залежно від творчої уяви чи фантазії фейсбук-активістів та диванних коментаторів, які цей фейк розганяють

– сказав Ігор Чайка

Однак генеральний план міста, цільове призначення землі свідчать про те, що саме влада публічно займається маніпуляціями, заперечує об’єктивні реалії, вигадуючи нісенітниці щодо землі, нібито щось спростовує, називає критиків маніпуляторами та неправдомовцями. Нагадаємо, так буквально і зазначено у рішенні, яке підписав той же міський голова Ігор Чайка: «ринкової інфраструктури», а в картографічній схемі цільове призначення всієї земельної ділянки веслувальної бази чорним по білому вказано:

…які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку

На місці, де архітектори передбачили кафе-бар, будівельні роботи наразі не проводяться. Але поруч влада планує збудувати дорогу.

ПРО ДОРОГУ БІЛЯ НАБЕРЕЖНОЇ І ПАРК, ЯКОГО НЕ ІСНУЄ

Голова експертної групи з проведення антикорупційних експертиз Громадської ради при Ковельському міському голові Володимир Косцьов’ят уже писав у «Ковель media» про «Бої» за землі Ковеля, або для чого будувати дорогу вздовж набережної.

Днями вийшов сюжет телеканалу «Конкурент TV» про те, «як у Ковелі взялись впорядковувати документацію, яка стосується земельних питань, а саме йдеться про парк навколо місцевого водосховища Турія».

Як розповів перший заступник Ковельського міського голови, лучанин Тарас Яковлєв, поки є можливість, вирішили впорядкувати документацію по паркових зонах.

В Ковелі маємо парк навколо водосховища, однак цей парк не має землевпорядкування. І для того, щоб цю документацію привести у відповідність, ми вирішили зробити розробку детального плану цієї території

– зазначив він
Лучанин Тарас Яковлев розповідає у Луцьку про проблему в Ковелі / Джерело: «Конкурент TV»

У генеральному плані міста Ковеля немає ніякого парку навколо водосховища!

Під час дискусії з ковельчанами Тарас Яковлев взагалі заговорився, «просвітивши» людей своїми планами.

Я п’ятнадцять років чиновник і планую ще далі бути, можливо навіть Президентом

– повідав він

Переказувати відеосюжет не будемо, адже там багато такого, що спростовується фактами.

Дуже однобокий сюжет з елементами маніпуляцій, ніби люди порушники і захопили землю в прибережній смузі. Ганьба! А влада наче зайнялася впорядкуванням «біла й пухнаста»! Насправді ситуація протилежна, не впорядкуванням влада зайнялася, а хочуть прокласти дорогу та «освоїти» земельні ділянки! Протилежна точку зору людей не врахована. Мова йде про те, що ковельчани виступають проти будівництва дороги та «прихватизації» земель біля водосховища

– говорить Володимир Косцьов’ят

І як бути з ледь не десятилітнім боргом по сплаті за землю веслувальної бази, яку не сплачувала компанія «Авіста» з часу переходу до неї права власності на зазначене вище нерухоме майно? Чи, може, Ковельська окружна прокуратура допоможе стягнути у користь міської громади чи не мільйонну суму боргу?

Публікація за темою: Власник нерухомості у Ковелі сплатить до бюджету майже 400 тис. грн за користування землею

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (23)
 1. Оббрехати людей – це кредо привезених, мало того в сюжеті сказано, що мешканцями захоплено землі, це чиста брехня, тому що вони користувалися землею вже 50-80 років, ще й розповсюджуть різні домисли, пора припиняти це свавілля!

  1. Та який меморандум? , з ким підписувати, тут на рівні держав нічого не виконується!

  2. Коту під хвіст меморандум! Це примітивне снодійне, щоб людей заспокоїти і робити своє.

 2. Як це хто міський голова? Яковлєв-Луцький, призначений Палицею – слугою Коломойського. А вибори – це для галочки і наївних виборців. Хай тішаться думкою, що когось вони насправді обирають, що вибрали Чайку.

  1. Так, коли люди на вибори йшли, вони також думали що президентом буде Зеленський, а не Єрмак, якого ніхто не вибирав, і за якого ніхто не голосував.

   1. Так єрмака призначив пиня, а яшу палиця, тобто бєня

 3. А для чого нам такий мер? Кожен знае ,що це не самостійна фігура,якою маніпулюють люди,котрим повністю начхати на закон,та на думку ковельчан! Це діе аналогічна схема на зразок фейкових ДНР та ЛНР,якіми керують з кацапіі,тількі тут це відбуваеться у нас під носом! Потрібно негайно згуртуватися, та підняти питання про імпічмент так званого “мера” тим більше,що це все безвладдя та беззаконня відбуваеться під час війни! Не зупинимо зараз,назавжди залишимось лохами!!!!!!!!!!!!

  1. Мер нормальний, а Яковлєва треба гнати всраною мітлою до самого Луцька.

 4. Треба даво винести цьго “мера” Це не самостійна фігура,яким керують люцькі дерибанщики ,котрим все одно на думку ковельчан! Тим більше ,що це відбуваеться під час військового стану ! Не зупинимо цей безлад зараз,потім буде вже пізно!!!!!!!!!!!

  1. У нас мерів призначає Коломойський, а з кидальщиків бюлетнів в урни ірже, як коняка

 5. Який бар біля води? Збільшити кількість потопельників? Зовсім криша поїхала у міської влади ? Напевно байдуже, адже гроші не пахнуть! Підтримую імпічмент меру!

 6. Головне, щоб бар побудували. Як наргебусь оковитої! А весла хай сохнуть…

 7. Зараз придумали дорогу кафе бар щоб по набережній неможна було пройти ,куча п’яних неадекватів мусора в річці бутилок що факт веслувальну станцію треба давно відновити розширити зробити гарні умови для розвитку спортсменів.Мурай зробила проект під якогось спритника щоб рубати бабло з алкоголю цигарок та то не логічно бар і спортивна станція хай зроблять для спортсменів столову за те що вони займають призові місця.

 8. Щоб добре греблося, потрібно спочатку розігрітися. 150 грамів оковитої – прекрасний допінг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X