«Бої» за землі Ковеля, або для чого будувати дорогу вздовж набережної

Володимир Косцьов’ят
27.07.2022 о 18:30 · 5 хв читання

Мешканці з вулиці Воля в місті Ковелі дізналися із засобів масової інформації про громадські слухання щодо індивідуальної забудови в районі їхньої вулиці. Взнали люди, що влада запланувала будівництво дороги вздовж набережної, з чим вони категорично не згідні.

Обурені ковельчани пішли на прийом до заступника міського голови Віктора Жигаревича, той викликав начальника відділу містобудування та архітектури, головного архітектора міста Людмилу Мурай. Обоє чиновників хвилювалися. Людмила Мурай пояснила, що вона вже і громадські слухання провела, і підготувала на сесію проєкт рішення, яким затверджуються зміни до детального плану території даного кварталу індивідуальної житлової забудови. Але чому люди дізнаються про громадські слухання не перед їх проведенням, а постфактум, коли про їх проведення пишуть ЗМІ?!

Мешканці з вулиці Воля написали заяву міському голові Ігорю Чайці. Вони просять дослухатися до їхньої думки та пропозицій.

Зона відпочинку повинна бути без автомобілів для безпеки людей. Для проїзду є вулиця Воля, яку потрібно впорядкувати та заасфальтувати. Біля водосховища зелену зону впорядковуємо, косимо, посадили багато дерев – це робимо ми, мешканці вулиці Воля. При будівництві дороги, яка нікому не потрібна, буде все знищено. На нашу думку, для людей потрібна зелена зона, а не погане повітря від автомобілів

– пишуть ковельчани до Ігоря Чайки

Від найлютішого ворога неадекватної та підступної поведінки очікувати можна, а от чим завинили дуже красиві землі поблизу набережної, що місцеві чиновники буквально «бюрократично» ґвалтують Ковельську громаду?

Елементарні розрахунки та пошуки ринкової вартості показують, що ціни земельних ділянок у цій локації можуть досягати десятків мільйонів гривень за 10 соток. А якщо чиновники побачили, що зможуть «нарізати» та виділяти гектарами – прибутки та хабарі стають космічними?

Публікація за темою: Чого вартує владі «земельна операція» з веслувальною базою?

Чи не тому така прискіплива опіка міської ради над цими територіями? Чи не тому земельні ділянки біля ковельського водосховища є такими привабливими?

Схоже, саме через ці причини місцева влада регулярно намагається проводити різні «бюрократичні» «спецоперації», щоб захопити цінні землі під власний контроль.

Подумайте самі. Спершу, ковельські чиновники нахрапом хочуть захопити землі «веслувальної станції» в Ковелі під виглядом «звільнення від приватної власності», «вирішення давнього господарського питання» з приватним власником тощо та ніби все це в ім’я розвитку спорту.

Лише суспільний розголос та громадський опір врятували привабливі земельні ділянки біля ковельського водосховища від, на мою думку, захоплення їх чиновниками за хитро-мудрими «схемами», про що писали місцеві ЗМІ.

Публікація за темою: Приватна компанія у Ковелі відмовляється від майна на веслувальній базі

Проте, імовірно, останні події показують, що ні депутати Ковельської громади, ні міський голова Ковеля від своїх планів «захоплення» привабливих земель біля набережної не відмовилися, навпаки – перейшли до наступного етапу бюрократичної «спецоперації».

Які є підстави так вважати? Після першої невдалої спроби «розібратися» з землями веслувальної бази керівництво Ковельської громади так само, як це зробили росіяни після невдалого штурму Києва, змінили тактику і почали іншими бюрократичними, «господарськими» методами відгризати клаптик за клаптиком сфери впливу на територію земель поблизу водосховища.

Певне, готують Ковельську громаду до очевидного – землі біля набережної з часом «прихватитизують».

Чому можна прийти до такої думки?

По-перше, як жест «доброї волі», мерія виділяє гроші для ремонту чималого шматка асфальтованої дороги від вулиці Володимирської до веслувальної бази. На перший погляд, річ дуже потрібна, однак якщо врахувати затрачені значні ресурси і порівняти з іншими нагальними потребами ковельської громади, то таке рішення, як мінімум, виглядає нелогічним. А по-суті, показує нездоровий потяг чиновників зробити доїзди до земельних ділянок, на які «кинули оком».

По-друге, чи не тому Ковельська міська рада взялася також тишком-нишком вносити зміни до детального плану території та планує біля пішохідної зони побудувати асфальтовану дорогу? Ні, це не вигадки! Міська влада вважає, що пішохідної доріжки вздовж набережної замало і треба, щоб там їздили ще й автомобілі! Уже навіть відповідний проєкт рішення депутатів Ковельської міської ради підготовлений, про що згадувалося вище. Може, ще трамплін для стрибків прямо з автомобілів у воду передбачити? Так би мовити, для більшого рекреаційного ефекту?

По-третє, орган місцевого самоврядування також умудрився провести відповідні «громадські слухання», де, на диво, ніби ніхто з присутніх не заперечив проти, вибачте, божевільних планів чиновників. Міськрада на своєму сайті завжди публікує фото з громадських слухань, але цього разу можна було побачити тільки обличчя чиновниці та архітекторів, а хто був присутній у залі з громадськості опинилося «за кадром».

Насправді, місцеві мешканці нічого не знали про такі плани влади щодо прокладання дороги біля набережної, а коли довідалися, відразу письмово заявили проти та написали колективне звернення.

Хто хоч раз прогулювався набережною міг помітити, що розпочинається вона з веслувальної бази, від якої пішохідна доріжка пролягла вздовж водосховища, і завершується пішохідною зоною майже в кінці вулиці Володимирської (в’їзд до магазину «7/23» та АЗС «ОККО). Там є багато неосвоєних площ, які ковельчани використовують для задоволення рекреаційних потреб.

Дуже ласі шматки «не освоєної» землі в одному із кращим місць Ковеля не дають спокою міській владній еліті. Чи не тому, що землі там стільки, що може всім «зацікавленим» вистачити, і депутатам, і команді мера, і прокурорам, і поліції, тобто усім, хто згідний заплющити очі та не побачити того, як відбуваються «бої» чиновників за землі Ковеля на черговому етапі бюрократичної «спецоперації»?

Ковельчани, як вважаєте, команда мера Ковеля та депутати ефективно господарюють в Ковельській громаді, чи бюрократично ґвалтують такими «спецопераціями»?

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (85)
 1. це робиться для того, щоб п”яне бидло могло підїхати до самого водосховища і спокіно поригати. пішком йти ж западло.

 2. Ганьба Чайці! Чайку геть від корита! Оце і зарісувпвся: з простого журналіста до такого КОНЧЕНОГО.

  1. При чому тут Чайка? Містом керує шостий номер Палиці – Яковлєв. Що він Чайці накаже, те Чайка змушений виконувати. Ми вибираємо одних, а Бєня призначає других…

  2. Схоже так,як може бути дорога біля місця відпочинку біля води.Це майбуть щоб не пили(напої),а нюхали гази.Відпочинок нічого так

 3. В Ковелі нема нормальних доріг «старих», а ті суки нові бачишно дороги будуть робити. Кончені.

  1. ЯКУ ДОРОГУ ! ТАМ є стоянка для автомобілів, а далі має стояти знак, що це ЗОНА ВІДПОЧИНКУ !!! А на цій грунтівці , що йде паралельно набережній ОБІЦЯЛИ ЗБУДУВАТИ ВЕЛОДОРІЖКУ !!!бо по набережній вже безпечно не можливо ходити самі велосипедисти ГАНЯЮТЬ !!…

   1. Поставлять і знак; і велодоріжку… 😅
    Вони там не гуляють.
    Тільки на автомобілях розкатують.. Не бачили? На білому АУДІ з дівчинкою)

   2. І так автомобілями під саму річку підїжають!!!! Рекреаційна зона і дорога, де тут логіка. Велодоріжку зробіть нормальну, а то пів міста гуляє там!!!! Людям мало місця хотити, велосипедистам потрібно окрема смуга. Дерева зріжуть, дорогу проложать все для 10 людей, які там хочуть будинкуи збудувати. А для жителів міста яка користь з тієї дороги????

 4. ЯКУ ДОРОГУ ! ТАМ є стоянка для автомобілів, а далі має стояти знак, що це ЗОНА ВІДПОЧИНКУ !!! А на цій грунтівці , що йде паралельно набережній ОБІЦЯЛИ ЗБУДУВАТИ ВЕЛОДОРІЖКУ !!!бо по набережній вже безпечно не можливо ходити самі велосипедисти ГАНЯЮТЬ !!…

  1. А це нічого, що біля самої пішохідної доріжки місцеві і алконавти виїздили повноцінну дорогу? То нехай мають грунтову під своїми городами! А то привикли, що весь непотріб викидають на набережну!!!!

   1. Повноцінну дорогу кажете, а по якому праву її там виїздили?, де поліція?, а весь непотріб люди викидають в сміття, добре щоразу сміттєзбірна машина їздить, оправдання таким рішенням немає!

   2. Повноцінну дорогу кажете, а по якому праву її там виїздили?, де поліція?, а весь непотріб люди викидають в сміття, добре щоразу сміттєзбірна машина їздить, оправдання таким рішенням немає!

 5. Вже похуй. Нехай роблять що хочуть. Може роблять для того щоб їбати один одного

 6. Вже похуй. Нехай роблять що хочуть. Може роблять дорогу щоб один одного шпілити будуть

 7. Ну для кого ще не ясно для чого Лисий Рижий і Патлатий , які повністю захопили владу у Волинській обл пропихнули в мери клоуна Чайку ??? В цього Чайку стільки грошей вбухано для чого?????. Має відробляти

 8. Хмм, цікаво, а в нас в місті більше нема де зробити доріг? А з дитиною вже не можна буде вийти погуляти, бо будуть гасати машини і постійний буде шум з автівок! А для чого на набережній авто дорога???? І так доїжають прекрасно… А як же зона відпочинку??? Чи вже всім байдуже..?! А як людям буде, тих які будинки поруч? А як з дітьми гуляти? А як же посидіти біля річки? Там дороги не повинно бути, є місце для паркування транспортних засобів і прогулятись прекрасно набережною. Невже немає більше де автівкам їздити? Краще б дитячий майданчик поставили, велосипедну доріжку зробили б, чи інші якісь розваги для дітей! Ігор Чайка можливо поясните людям, для чого там дорога? З якої точки зору ви це бачите? Чи може щось ми не розуміємо? Чи дуже вам потрібно доїжати автівкою під саму річку, бо ногами не можна пройтись? Можливо, ви прислухаєтесь до людей? В нас з дітками в місті, скоро не буде що робити! Сором! Сором! Сором! ДОРОГИ ТАМ НЕ БУДЕ.

 9. Мураїху давно потрібно вигнати і все те Луцьке кодло на чолі з Чайкою- лялькою у їх руках. Мешканці Волі- якщо Ви не дасте їм по рукам, то сплюндрують всю набережну.

  1. Це не тільки мешканці Волі, а всі небайдужі Ковельчани мають дати відпір ганебній владі.
   Знахабніли вкрай.
   Набережна прекрасна зона для відпочинку для Всіх. Місця для авто тільки на паркінгу.

  1. От для того, щоб зробити нормальну відпочинкову зону та парк, в першу чергу треба відвести кудись місцевих зі своїм сміттям та транспортом!!!!

  2. То доріг понад річкою, взагалі, має, НЕБУТИ? Де ти вчилася? Вари борщ, За розумну зійдеш!

 10. Нічого ви не зробите, попишіть, поговоріть, понервуйтесь…. Ви нічого не зміните, на всіх вас ним нас…ати!!! Ось коли десь хтось когось почне справді на вила брати, почнуть думати, але такого не буде ніколи, всім по… і всі терплять…

 11. Краще облаштували б кілька нормальних пляжів з піщаним пологим берегом з протилежного від набережної боку. Роздягалки поставили б, смітники… Зробили б цивілізовану зону відпочинку. Там люди відпочивають як дикарі: купаються, вилазячи з камишів хто звідки може, збовтують мул з дощовими черв’яками з дна – ніби в калюжі. Запах біля річки, як біля болота: не кошено, не чищено…. Переодягнутись, помити ноги, попити води – ніде. Жодного пляжу для Ковельчан не облаштовано – ганьба місцевій владі!!! Для цього не потрібно великих коштів, а потрібно бути толковим господарем, який дбає за людей.

  1. Пляж в центрі міста Яша привів до “порядку” і відзвітувався про підготовку купального сезону з 1 червня. Вся річка заросла чорт знає чим. Під трампліном один метр глибини, половини сходинок давно вже немає – згнили.

   1. Річка просто в жахливому стані. В цьому році навіть і не купалася в ній. Навіть ноги не мочила(
    Таке гидоття на водохранці плаває, що настільки бридко. Навіть дітям((

  2. Треба чим скоріш підніматися людям,давайте організовувати,бо це зона відпочинку тисяч людей!!!SOS

 12. Там не дорогу потрібно робити а розширити саму прохідну площу і зробити велодоріжку. Ввечері коли люди гуляють не вистачає місця

 13. Влада і архутектурний відділ поясніть яка корить від цього проекту для громади???

 14. Дорогу зроблять для декількох Ковельських мільйонерів які вже собі забронювали місця під будинки з видом на річкук, більш вагомого пояснення прокладання дороги не бачу

 15. Зараз Яша своїх подільників-будівельників з Луцька затендерить під 50% відкатів…

  1. А коли краще робити шухри-мухри, як не під час війни? Мітинги заборонені, тягни з бюджету, доки грижа з пуза не вилізе…

 16. Чайка оху…вший гусє-лєблядь. Мабуть хоче щоб йому громада крильця підрізала. 😤😡😡😡

 17. якщо глянути на план, то дорога запланована десь за деревами, що на фото з права… а не замість цієї грунтової що на фото… так що тут все однобоко викладено і в негативному контексті… просто люди не хочуть втрачати огороди якими все життя користувались але юридично вони не належать їм…

  1. Правильно. Бо напевно юридично вже належать хитрожопим юридично підкованим?
   А людям які з діда прадіда користуються?

 18. Розвели тут балаган. От для того, щоб зробити нормальну відпочинкову зону та парк, в першу чергу треба відвести кудись місцевих зі своїм сміттям та транспортом!!!! Тому необхідно затвердити документацію цього району та визначити межі відпочинкової території

  1. Не балаган – а обговорення. Якщо балаган – то чому ви берете у часть в балагані?

 19. Взагалі то міській владі потрібно адекватно ознайомити людей з планами на зону відпочинку, а не обмежитись дрібним планом де нічого не можливо зрозуміти….

 20. Тепер Оксана Б, матиме можливість на Контрабандних автомобілях, заїжджати в будинок, прямо з Пляжу річки “Турії”… Хай би немудрий Костьовят В.К. запитав, скільки податку сплатила Оксана з “сімейним кланом”, на пенсію Косцьовяту, зі Збарижених (проданих) ними, авто? Та звернувся б із заявою про Набуття деякими членами родини, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, (Стаття 368-2)… Підпис Середи Л.Ю, переконаний, підробка, оскільки та з родиною, За кордоном. Земля має приносити дохід. А підписанти не отримували в оренду (Інакше б судилися) ШАРА УРВАЛАСЯ!

  1. Контрабандних авто уже давно в Україні не має, все завозять офіційно

    1. Спілкуйся нормально, для початку. На митниці камери, все відслідковується. Як можна завезти авто контрабандою і для чого??? Зараз все розмитнювали останні пів року з 0 ставкою. Так хто тут пердить?

  2. Оксана якраз проти будь-якої дороги біля водосховища розберись в суті а потім ляпай

 21. ЗЕМЛЯ НЕ може бути, БЕЗХОЗНА! Хай би мешканці Волі, орендували. А то хотіли НА ХАЛЯВУ! Подивіться, які там ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ! Більше 20 соток! Вони плювали на набережу, проти спорудження якої, теж піднімали, Кіпіш! ПЕРЕЖИВАЮТЬ за САМОЗАХОПЛЕНУ, Земельку!

 22. ЗЕМЛЯ НЕ може бути, БЕЗХОЗНА! Хай би мешканці Волі, орендували. А то хотіли НА ХАЛЯВУ! Подивіться, які там ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ! Більше 20 соток! Вони плювали на набережу, проти спорудження якої, теж піднімали, Кіпіш! ПЕРЕЖИВАЮТЬ за САМОЗАХОПЛЕНУ, Земельку!

  1. Мабуть ви зовсім не обізнаний, мешканці мають договори оренди, а землею користувалися їхні батьки і діди, і діти мають право на безоплатне отримання тут землі, якщо не використали прво на її приватизацію, отакоє!

 23. Все ні як не можу зрозуміти, того що як буде зроблена нормальна дорога, то по ній обов’язково повинні їздити масово транспортні засоби ?

  1. Яка розв‘язка тієї дороги?
   А «старі» дороги хто доведе до ладу? Не підкажете?

 24. Водосховище перетворило Турію в болото пише:

  Хто пам’ятає ті часи, коли не було водосховища. Річка була чистою, хоч ніхто її ніколи не чистив. А для чого зробили водосховище? Черезпорожніі голови партєйних ідіотів. Є в області багато озер – веслуй скільки влізе. Для чого було нищити Турію отим водосховищем? Розширили русло більш як в десять разів, вода з водосховища випаровується швидше, ніж з природного русла. І щоб не впав рівень, опускають дамбу і за нею рівень води значно нижчий, швидкість потоку менша, ніж за нормальних умов. На що перетворилась через оте водосховище річка? На болото! Якби в нашої місцевої влади були мозги, то давно б водосховище було засипане, а річка б ожила і самоочистилася.

 25. ДОРОЗІ, і новим будинкам, для АТОшників і Фронтовиків БУТИ! Халяву захоплення дармової землі, припинити! Пляж на “лягушатнику”! Там рятувальна станція, ЖЕКівський водолаз, якого ніхто, не бачив!

 26. Не сміши, пі…у! Тобі “Анонім-Аноніст, Оксана, родичка, видать? Які камери допомогли боротьбі з контрабандою, на МИТНИЦІ! То митники “Хатки”, собі спорудили, за “тяжко зароблені зарплати? Що до ввозу авто “кланом” Оксани Б, то ця схема “через фірми, з підробками і т.д. і т.п.) ще далеко, до “0”розмитнення, яке, СКАСОВАНЕ. Тепер, знову схеми! Тільки розслідування ДБР, про Незаконне збагачення поставить, точку, над “І”… Як пишуть, “Вари борщ, АНОНІСТ(ка) за розумн (у ), (ного), Зійдеш

  1. З таким як ти не має про що говорити, можеш і далі писати свої абсурдні повідомлення.

  2. То ще про спиртовиків, сигаретчиків… і т.д. і т.п…. 👂🏻
   Де то там законне збагачення знайшли?😅

 27. Мешканці мають договори оренди, а землею користувалися їхні батьки і діди, і діти мають право на безоплатне отримання тут землі, якщо не використали прво на її приватизацію. Де таке, написано? Якщо мають право, Хай судяться. То все, каламуть! Примусове відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені із мотивів суспільної необхідності – це перехід права власності на земельні ділянки, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, до держави чи територіальної громади з мотивів суспільної необхідності….

 28. Тепер приватизоване можуть забрати “із мотивів суспільної необхідності”. Особливо під час війни! А за оренду і мови, немає… Тому там і не давали приватизовувати ВОЛЯнцям (чи не хотіли викупляти)… Кажуть, землю біля річки, ще попередні Кіндеру О., мери розпродали. Хай до суду, звертаються. Адвокати з сім’ями теж їсти, хочуть.

 29. Викрили схему незаконного продажу автомобілів, які ввозилися з-за кордону під виглядом гумдопомоги для Збройних сил України. Організував такі махінації місцевий житель, а допомагав йому чоловік, раніше засуджений за шахрайство.Останній завозив машини через благодійні організації. Про це 4 серпня повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ. Зловмиснику вдалося перевезти близько 20 пікапів із нульовим розмитненням. Їх мали передати на фронт, але натомість злочинці продавали транспортні засоби за “готівку”.

  1. Одного з порушників спіймали на гарячому на пункті пропуску на Львівщині, коли той намагався перевезти з ЄС ще два авто. Оперативники та слідчі вилучили в підозрюваного 17 400 доларів США та пікапи. На підставі отриманих доказів організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 201-2 ККУ. За таке правопорушення може загрожувати від п’яти до семи років позбавлення волі.
   Додамо, що злочинну схему розкрили оперативники управління стратегічних розслідувань Львівщини та слідчі слідчого управління обласної поліції.

 30. Підніміть хоч шлюзи в дамбі! Річка стала болотом, обміліла, один мул.

 31. Анонізм Аноністів з Аноністами! Скандал, піднятий сімє’ю Бровченко, з Волі, 53 що звикла до даремщини… І не за дорогу. За Земельку. НА ХАЛЯВУ! Чомусь, поряд сусіди земельну ділянку, викупили, а ці, що барижили автомобілями, хочуть на халяву…Тепер втратили право й на викуп. Жодних документальних підтверджень права не надали. Лишки землі за їх садибою, мають право отримати й інші мешканці вулиці Воля… Зійшлися й Волянці, що ще у 2017 році їх заяви не були задоволені та оскаржені, тому набули законної згоди…

 32. Краще хай впорядкують другу сторону водосховища від вул. Шевченка. Щоб люди спортом займалися. Могли нормально бігати, відпочивати.

 33. Пару участков под застройку волонтерам с Ковель2 обещали луцкие- мы их греем…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X