Ковельського мера будуть судити за корупційною статтею

12.08.2021 о 09:07 · 5 хв читання
Фото: Волинська газета

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до суду 70 адміністративних протоколів.

Про це інформує пресслужба відомства.

За ознаками порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів НАЗК склало й направило до суду 45 протоколів. Серед тих посадовців, хто потрапив у «чорний» список – Ковельський міський голова Ігор Чайка. Під час засідання ради він проголосував за проєкт рішення, яким встановлювались надбавки та преміювання міського голови, ну і не повідомив про конфлікт інтересів (2 протоколи).

Мова йде про рішення Ковельської міської ради від 10 грудня 2020 року №1/12.

У відповідальний момент досвідчені, знаючі підлеглі молодого мера попросту кинули на призволяще, не застерегли, не підказали, як треба діяти. В одному лише юридичному відділі міської ради протирають штани аж четверо чиновників. І це при тому, що виконком щороку проводить тендери на послуги з адвокатської діяльності, з міського бюджету приватникам йдуть десятки тисяч гривень. Останній такий тендер відбувся 2 червня 2021 року вартістю 128 000,00 грн.

До речі, за це рішення, тобто за надбавки для себе, проголосувала і секретар міської ради Оксана Багнова (депутатська фракція «За майбутнє»), яка є членом виконавчого комітету. Чи складено на неї також протокол про конфлікт інтересів – невідомо. На сайті НАЗК щодо Оксани Багнової немає жодної інформації. Борці з корупцією, мабуть, добре знають, що вона є невісткою колишньої заступниці прокурора міста Ковеля Ніни Багнової та братовою діючої прокурора Ковельської місцевої прокуратури Наталії Ткачук. Чи не подвійні стандарти?!

Учора, 11 серпня, у Ковельському міськрайонному суді вже зареєстрували два вищезгадані протоколи від НАЗК про притягнення до адміністративної відповідальності міського голову Ігоря Чайку за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Справи буде розглядати суддя Сергій Панасюк.

Сергій Панасюк торік судив Колодяжненського сільського голову Віталія Кашика, який своєчасно не подав декларацію про доходи. Як зазначив суддя, в діях голови формально вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, однак він вчинив його вперше. Тому «ваша честь» звільнив сільського голову від адміністративної відповідальності «за малозначністю вчиненого правопорушення», обмежився щодо нього усним зауваженням, провадження у справі закрив.

Чим закінчиться для Ігоря Чайки судовий процес? Напевно, фінал буде такий самий, як і для його попередника Олега Кіндера.

Ігор Чайка, Оксана Багнова та Олег Кіндер

Нагадаємо, з березня по серпень 2017 року у Ковельському міськрайонному суді тривала судова «епопея», яка була пов’язана із декларацією міського голови Олега Кіндера.

Прокуратура Волинської області звинувачувала мера у тому, що він несвоєчасно подав декларацію про доходи. Справа кілька разів переносилася і почала розглядатися по суті тільки з шостої «спроби» – лише 1 червня. Олега Кіндера захищали адвокати з Луцька.

На останньому судовому засіданні було допитано чотирьох свідків, оглянуто матеріали справи та проведено дебати. Головуючий суддя Петро Бойчук закрив провадження у справі про притягнення Олега Кіндера до адміністративної відповідальності у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

На що сподівалася прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Волинської області Надія Артиш? Для громадськості тоді просто розіграли «комедію».

Олег Кіндер у суді, 02 серпня 2017 року

В даній справі днем виявлення правопорушення є 08 грудня 2016 року.

Таким чином, строки накладення адміністративного стягнення, встановлені ст. 38 КУпАП, закінчились 08.03.2017 року.

Згідно відмітки канцелярії Ковельського міськрайонного суду, дана справа надійшла до суду лише 20.03.2017 року, тобто після спливу вказаного тримісячного строку.

В той же час, навіть якщо вважати датою виявлення даного правопорушення 02.02.2017 року, тобто дату направлення офіційного повідомлення НАЗК до Національної поліції України про факт неподання Кіндером О.О. декларації /а.с. 31/, то зазначені вище строки притягнення до відповідальності закінчились 02.05.2017 року. Тобто, на момент розгляду даної справи (02.08.2017 року) ці строки минули

– йдеться в постанові судді Петра Бойчука

Його колега суддя Сергій Панасюк може використати цей досвід: справа № 159/996/17, провадження № 3/159/804/17, бо ситуація аналогічна. За рішення міської ради про надбавки до свого посадового окладу Ігор Чайка проголосував 10 грудня 2020 року, а справу НАЗК направило аж через дев’ять місяців – у серпні 2021 року. Якби в НАЗК були люди чесні та гідні, то таку халтуру могли і не надсилати до суду. Але піар для цієї структури – справа свята!

НАЗК рапортує, що тільки за один тиждень направило до суду 70 адміністративних протоколів! У переддень 30-річчя Незалежності України за такі досягнення можна заробити орден «За заслуги». Президенту України буде не соромно розповісти європейським та американським партнерам про наступ на корупцію. Тільки ось про результати судових розглядів ніхто у ЗМІ та перед телекамерами не згадає, бо це печальна статистика.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (9)
 1. А чому “ваша честь” взято в лапки?
  стаття хоче створити враження, що Чайка ніби мільярди крав, технічна помилка при голосуванні, подається, як якийсь злочин проти людства, тому цілком логічно, що він буде звільнений від відповідальності, як і було в аналогічній справі чи буде мінімальне покарання.
  Скільки вас читаю, не можу зрозуміти, навіщо новину, розбавляти своїми “роздумами” в*їдливими, адже це перетворює новину, на публіцистику.

  1. Чайка не крав мільярди, у заголовку написано про корупцію, а не про кримінал.

   Про надбавки меру сесія голосувала ЧОТИРИ рази: 1 – за основу, 2 – за пропозицію Федосюк, 3 – за пропозицію Багнової, 4 – в цілому. Всі чотири рази Чайка голосував «за». Людина свідомо голосує кілька разів за своє питання!!! То про яку «технічну помилку» ви говорите?!

   «навіщо новину, розбавляти своїми “роздумами” в*їдливими, адже це перетворює новину, на публіцистику.»

   Так це є стаття, це є публіцистика! Чи ви хочете заборонити журналістам висловлювати у статтях свої думки?!

   1. А вам не соромно і не гидно було голосувати за те, з чим наша країна бореться все своє існування? ви підливаєте масла у вогонь корумпованості і безчестя. Ганьба вам

 2. Просто треба дати міцного КОПНЯ вєркам з кіндерами і їм подібним з міської ради, тоді набагато легше буде працювати,, новій ,,владі

 3. Молодці! Проголосували за івахівську маріонетку – і що далі? Всі при чому ОДНОГОЛОСНО підтримали надбавки і премії. Звідки? З місцевого бюджету? За наші гроші! Якого Х*Я з моїх податків нараХУЮть премію всім цим недовбиткам?

 4. Ця бригада ще краща від Кіндера зайдіть в ЖЕК 1 порахуйте скільки Чайка дармоїдів туди прилаштував Галю депутаткуа Пініс аж радник ще які зарплати вони беруть це жах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X