Сільського голову з Ковельщини судили за корупційною статтею

01.12.2020 12:43
Віталій Кашик

Колодяжненський сільський голова Віталій Кашик, який має 9-й ранг посадової особи місцевого самоврядування, своєчасно не подав декларацію про доходи за 2019 рік до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Він був зобов’язаний подати її до 1 червня цього року, а подав лише 26 червня.  

За порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» Управління стратегічних розслідувань Національної поліції України у Волинській області відкрило справу. Правоохоронці вказують на відсутність в сільського голови будь-яких поважних причин на несвоєчасне подання декларації.

Справа надійшла на розгляд до Ковельського міськрайонного суду ще в липні. Судове засідання призначалося чотири рази: у вересні, жовтні та двічі у листопаді. Очевидно, «вплинули» місцеві вибори 25 жовтня, на яких Віталій Кашик знову став сільським головою – від партії «За майбутнє».

Очільник громади пояснив, що з 5 по 20 травня 2020 року перебував на лікуванні, а далі «до 26 травня» (так вказується в судовій постанові) – на дистанційній роботі.

Характер захворювання, пов’язані з ним обмеження у спілкуванні, а також хвилювання, пов’язане з ним, не дали йому змоги своєчасно зібрати необхідні документи для подання декларації

– говориться в постанові суду

Як зазначає головуючий суддя Сергій Панасюк, в діях Віталія Кашика формально вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, однак він вчинив його вперше.

Тому «ваша честь» звільнив сільського голову від адміністративної відповідальності «за малозначністю вчиненого правопорушення», обмежився щодо нього усним зауваженням, провадження у справі закрив.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.