Відкладення резонансного суду над мером Ковеля може бути маніпуляцією, – прокурор

30.11.2021 12:09

Сьогодні вранці, 30 листопада, у Ковельському міськрайонному суді мало відбутися чергове судове засідання з розгляду двох адміністративних протоколів на Ковельського міського голову Ігоря Чайку, якого Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) хоче притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Публікація за темою: Ковельський мер вдруге проігнорував судове засідання у справі про корупцію

Із зали судових засідань вів онлайн-трансляцію для широкого загалу член Громадської ради при Ковельському міському голові, керівник її експертної групи з проведення антикорупційних експертиз проєктів рішень місцевих органів влади Володимир Косцьов’ят.

Це вже третє судове засідання з 11 серпня – часу реєстрації у суді матеріалів НАЗК. Перше – 28 вересня не відбулося в зв’язку з клопотанням від Ігоря Чайки з проханням перенести розгляд на інший день у зв’язку з його службовим відрядженням до Києва. Друге – перенесли через повторну неявку ковельського градоначальника в суд, причини якої його адвокат Роман Сидорук вказав суду, як невідомі.

Сьогодні, 30 листопада – уже третя спроба розпочати розглядати справу про корупцію по суті. Втім, і це засідання також розпочалося «в холосту».

Суддя Сергій Панасюк проголосив, що судовий розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо Ігоря Чайки продовжується, і що до суду від останнього надійшло клопотання:

Напередодні судового засідання, призначеного на 09:30 годину 30 листопада, мною отримано інформацію від адвоката Сидорука, який представляє мої інтереси в справі, про неможливість участі в судовому засіданні за станом здоров’я. В зв’язку з наведеним, з метою забезпечення мого права на захист, прошу відкласти судове засідання на іншу дату

На запитання головуючого Ігор Чайка відповів, що підтримує своє клопотання.

Тоді суддя поцікавився думкою прокуратури.

Прокурор відділу забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Волинської обласної прокуратури Надія Артиш заявила:

Оскільки Ігор Леонтійович бажає розглядати дану справу з обов’язковою участю адвоката, тому що порушується право на захист останнього, – не заперечую проти відкладення на інший день судового розгляду. Однак, при явці адвоката, прошу зобов’язати його надати медичний документ, який підтверджує дійсність його хвороби. Оскільки вказане судове засідання має значний громадський резонанс і вже декілька разів з різних причин відкладалося, шановний суд, я вважаю, що це може бути одним із елементів маніпуляції зі сторони захисту.

Тому, шановний суд, у випадку ненадання такої підтверджуючої документації прошу відреагувати у встановленому законом порядку

Суддя Сергій Панасюк задовільнив таке клопотання прокурорки, ухваливши, що адвокат має надати медичні документи, які підтвердять поважну причину неявки на розгляд справи.

Погоджена сторонами та призначена судом дата наступного судового розгляду. Отже, розгляд справи відкладається до 14:00 22 грудня 2021 року.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Ні один міський голова Ковеля не сидів на лаві підсудних за перший рік від обрання.Чайка став першим

  2. у нашого ковельського суду є одна паршива практика- затягують розгляд справи на певний час, а потім закривають справу за строком давності. свіжий тому приклад- памідориха, яка вкрала мільйони бюджетних коштів. А її падєльнікі кіндер і товстига взагалі відбулися легким переляком.

  3. Попереднім мерам, які нічого не зробили для людей, то для них немає покарання, а толковій відразу суд.
    Ось тому у нас немає хороших спеціалістів у всіх сферах діяльності , бо їм не дадуть працювати, а будуть працювати ті, якими можна маніпулювати і які будуть по команді ,, фас” виконувати злочинні накази. Тільки хоч хтось почав щось робити, зразу ,, убрать”. В нас нічого доброго не буде, бо це , як завжди ,комусь не вигідно. Хочеться просто запитати ту зграю ,, вовків”, де ваша совість, де ваша честь? Невже не принизливо виконувати таку роботу? Залиште цю людину у спокої і не приписуйте їй свої аморальні вчинки.

  4. НАЗК розкрило “страшний” злочин Ковельського міського голови! А порушити справу проти високих київських чинів слабо? Соромно і гидко читати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.