На «Ягодині» затримали працівників посольства, які вивозили золото і валюту

01.03.2021 13:05
Фото: СБУ

Двох співробітників посольства України в Польщі затримали на кордоні під час спроби вивезти на службовому авто з України в Польщу велику кількість валюти, золота та контрабандних цигарок.

Про це повідомляє «ВолиньPost» з посиланням на допис міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби у Фейсбуці.

Міністр закордонних справ зазначив, що обох співробітників негайно відкликали із довгострокового закордонного відрядження. Їх робота в посольстві завершилася. Також проти них відкривають розслідування.

Проти обох співробітників починаємо дисциплінарне розслідування щодо виявлених фактів. Розслідування буде ретельне і швидке. Звісно, презумпцію невинуватості ніхто не відміняв. Але за результатами розслідування я буду готовий ухвалювати будь-які рішення.

МЗС буде повністю взаємодіяти з правоохоронними органами, від яких ми очікуємо на швидке та неупереджене розслідування і встановлення усіх обставин справи

– пише Дмитро Кулеба

Із відкритих джерел відомо, що співробітників посольства затримали митники на посту «Ягодин», що на Волині.

Як повідомила Служба безпеки України, співробітники спецслужби викрили чиновників, які використовували офіційні документи відомства для контрабанди валюти, золота і підакцизних тютюнових виробів. Зокрема, на митному посту «Ягодин» контррозвідники СБУ затримали вантажівку, якою «дипломати» намагалися перевезти до Європейського Союзу:

  • 140 тис. доларів CША;
  • 67,2 тис. євро;
  • 11,6 тис. польських злотих;
  • майже 16 кг виробів із золота, орієнтовною вартістю 15 млн грн;
  • тютюнові вироби на 1,5 млн грн за цінами «чорного» ринку.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *