«Найменший ринок в Європі», – постачальник медзасобів, який «розігрує» з конкурентом тендери у Ковелі

20.05.2020 о 11:30 · 3 хв читання

Київська фірма «Біомедінвест» пояснює розіграні з іншою столичною фірмою «Ювіс» тендери у ковельській лікарні своєю надійністю, досвідом, високотехнологічним обладнанням і маленьким ринком медичних виробів в Україні.

Таку відповідь компанія надала на лист Центру журналістських розслідувань «Сила правди» про те, чому обидві компанії, які брали участь у тендерах Ковельського медичного територіального об’єднання, не торгувались між собою і не знижували свої ціни на аукціоні, а їхні цінові пропозиції суттєво не відрізнялись.

Як повідомляють журналісти Центру, нещодавно «Сила правди» писала про те, як київські фірми «розігрують» тендери у Ковельському медичному об’єднанні. Фірми із початку 2020 року розіграли три медичних тендери і в них завжди виходила переможцем компанія «Біомедінвест».

Під час підготовки розслідування «Сила правди» звернулась до компаній, аби отримати коментарі щодо того, чому вони не знижували своїх цін на аукціоні і чи мали домовленості щодо участі у тендерах. На момент публікації матеріалу відповідей від фірм-конкурентів не отримали, але компанія «Біомедінвест» надала її пізніше.

У листі ТОВ «Біомедінвест» не надає відповіді на поставлені запитання, а розповідає про свою діяльність у галузі постачання медичного обладнання, наголошуючи на тому, що підприємство працює із 1997 року і є постачальником обладнання відомих світових виробників, має кваліфікований персонал та проводить сервісне обслуговування обладнання.

З іншого боку, ринок медичних виробів для лабораторної діагностики України, на жаль, є одним з найменших у Європі і складає за оцінками фахівців близько двох євро на душу населення. Для порівняння у Польщі він складає 10,5 євро, а в Німеччині – 26 євро на душу населення. На нашу думку це об’єктивні обставини, які пояснюють відносно невелику кількість виробників та постачальників, які представлені на ринку, та, зокрема, приймають участь в публічних закупівлях в медичній сфері. Адже витрати для забезпечення діяльності компаній та введенню продукції в обіг є суттєвими, а об’єм ринку не достатньо великим

– вважають в компанії

«Сила правди» звернулась до Антимонопольного комітету України із проханням перевірити вказані тендери за участю фірм «Ювіс» та «Біомедінвест» щодо ймовірних порушень закону України «Про захист економічної конкуренції».

Нагадаємо, ТОВ «Біомедінвест» у 1997-му році зареєстрували Матвієць Ігор Олексійович та Єременко Сергій Володимирович. За інформацією аналітичної системи «YouControl», у компанії часто змінювались засновники і певний період у їхньому числі була офшорна фірма із Кіпру «Компанія Мавеліна Інвестментс ЛТД».

Сьогодні керівником компанії є Ольховець Сергій Олексійович. Як пишуть Наші гроші, Сергій Ольховець також був директором фірми «Біонікс лаб», яка контролювалась Олександром Богатирьовим і неодноразово вигравала підряди у МОЗу. Вона теж входить до переліку підрядників МОЗу часів правління регіоналів, зокрема Раїси Богатирьової.

Ще один елемент зв’язку фірми-переможця із прізвищем Богатирьових – це те, що перший засновник компанії Матвієць Ігор Олексійович був помічником народної депутатки 4 скликання Раїси Богатирьової (2002-2006 р.).

Сьогодні компанія-переможець ТОВ «Біомедінвест» є активним постачальником медичного обладнання та ліків по всій Україні. За інформацією ресурсу Clarity-project фірма із 2016 року уклала більше 300 договорів на понад 100 мільйонів гривень.

Валентина Куць,

журналістка Центру журналістських розслідувань «Сила правди», з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру.

Публікація за темою: Київські фірми «розіграли» у Ковелі медичних тендерів на понад 4 мільйони гривень

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X