Настоятель парафії зв’язав скотчем малолітню дівчину за те, що рвала черешню поблизу костелу

02.07.2023 о 19:50 · 2 хв читання

У Ковелі настоятель парафії храму Святої Анни Римо-католицької церкви вчинив кримінальні дії відносно неповнолітньої дівчини, яка перебувала на території релігійної громади.

Про це йдеться в ухвалі Ковельського міськрайонного суду.

Інцидент трапився 8 червня 2023 року близько 19-ої години. Учениця 6-го класу одного із ліцеїв міста знаходилася на території костелу Святої Анни, що у Ковелі на вулиці Вербицького, де рвала черешню. Настоятель парафії незаконно позбавив дівчинку волі, «зв’язавши її тіло скотчем, що супроводжувалося погрозою застосування предмету, зовні схожого на зброю у вигляді рушниці», – говориться в судовій ухвалі.

За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження №12023030550000725, а 16 червня чоловіку було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України.

Слідчий Ковельського районного управління поліції, за погодженням прокурора Ковельської окружної прокуратури, звернувся до суду із клопотанням: застосувати відносно настоятеля запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.

В судовому засідання слідчий та прокурор клопотання підтримали. Захисник та підозрюваний не заперечували проти такого запобіжного заходу, але у зв’язку із необхідності здійснення благодійної діяльності та проведення богослужіння просили застосувати нічний домашній арешт. Також настоятель парафії вказав, що не працює і грошей на заставу не має, своє існування забезпечує за рахунок пожертв для церкві.

З ухвали суду відомо, що він є уродженцем села Плебанівка Вінницької області, дітей на утриманні не має, не одружений, проте не судимий, відомостей про раніше притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності відсутні, як і відомості про негативну характеристику відсутні.

Слідчий суддя Олексій Шишилін ухвалив застосувати щодо підозрюваного домашній арешт з обмеженням у нічний час доби, заборонивши йому залишати житло з 18:00 до 08:00.

Санкція статті ч. 2 ст. 146 КК України передбачає відповідальність у виді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (62)
 1. У мене нема слів,хіба то священники ,одні дітей розбещують,другі бють,треті монахів з лавр виганяють,сатана править бал а люди піддались спокусі!

 2. То ж дитина. Хіба так має поводити себе отець, який вчить інших любити ближніх як самого себе. Нарвав би тій дівчинці кульок тих черешень, поговорив, запросив на службу до храму. За жменю черешень готові вбити…

  1. Тож дитина, то й що їй все дозволено? Цікаво звідки ж злодії беруться, явно ними не народжуються. То ж дитина — То ще зніміть труси і в сраку поцілуйте.

   1. А чого та дитина ходить коли все закрито бо так батьки навчили якщо нема нікого то треба красти пізніше в церкву влізе виноваті батьки і щоту дитину зв’язали це брехня треба було батьків притягнути до відповідальності що не навчили дитину де неможна ходити

    1. То заберіть того костела від мого будинку.
     І нема чого туди ходити, та й все.
     Придуркі.

   2. То може те чмо в рясі і хотіло так зробити, інакше чому б рученята скотчем обмотував, не інакше як садо мазо закортіло.
    В тюрму цього перевертня там бувалі його швидко намотають, а ні то на передову, хай кацапів скотчем обмотує.

  2. Послідовник фсбешної секти в рясі,ідеолог крайового войска польскего 40-50 років на Волині!

 3. Є попи в такому стані:промовляє щиро, хреста насить на сутані—в позусі—сокира

  1. За що ?
   Те, що дитині здалось щось похоже на зброю, ахах. Де в нього може бути зброя?)
   За скотч!?
   Брєєєєд.
   А за крадіжку штраф виліпити мона

 4. Усім притомним давно пора зрозуміти, що релігія – це дійсно опіум для нерозумних. Війна показала, що світова релігія не має жодної сили. Це замаскований бізнес для тих лобуряк, які не хочуть працювати. Самі чинять страшні гріхи. Як після такого поступку з дитиною він має моральне право проповідувати любов до ближнього!…

  1. А що, людей треба навчати.
   Одна з заповідей: не вкради. Бог дитину покарав так.
   Могла просто вибачитись і піти, визнавши помилку, але я думаю вона прирікалась. Або не уходила. От і заробила цяцьку.
   Тепер прийдеться лазити по відділках поліції, мотати собі нерви і чоловіку нерви, на суд ходити, з батьками по сто разів перемелювати тупу ситуацію, а могла гарно проводити літо і не напиватися.
   Якщо виявиться, що наклеп, то з часом їх життя піде під откос. Вона буде мучитись, не понімати за що так, а виявиться, що то цей гріх боком вилізе. Таке життя, бейба.
   За все платити треба.

   1. Хіба це кража))
    Черешні на території костела, бувшого АТП.
    Це ж «райській сад», де чорти скотчем перевʼязують)

   2. Хай тебе навчають так , бажано щоденно. І потім будуть говорити, що то ж наклеп. Ксьонзовський посіпака.

   3. Гарно проводити літо і не напиватися… Чоловіче ти при своєму глузді таке молоти про шестикласницю, чи вже геть клепку пропив

 5. Ви що подуріли!?
  По–перше, дитина вчинила злочин: крадіжка на чужій території, можливо, дівчина ламала гілки + є наглі, що беруть пакети і продають.
  По-друге, певно прирікалась.
  По-третє, нічого поганого не бачу, що її кочем зв’язали. Так прилягали, щоб більше не приила повторювати злочин. Думаю, що це не одноразово відбувається, раз настоятель прийняв рішення приялкати таким чином. Не смішіть мене зв’язали скотчем і 5 років тюрми. Ви здуріли!? Треба на профпридатність перевірити. Малюєте людям статті. Вбив 5 років тюрми, прив’язав скотчем, можливо, і в жарт, 5 років тюрми. Брєд. Карма має властивість вертатись. Пам’ятайте.

  1. То посадіть туї замість черешень чи інші декоративні дерева, якщо стільки років ті черешні ваблять дітвору.

  2. То посадіть туї або інші декоративні дерева на території, якщо вам шкода що діти рвуть ті черешні, а не таким чином прилякувати

   1. Нє, а чого лізти? Що хоче, те і садить це його власність.
    Камеру поставити і прославляти на весь ковель медіа

    1. А чому взагалі там закрито?
     Не знаю, як зараз, а раніше ще щось ванюче постійно палили(

  3. Мадам ви у здоровому глузді? Земля належить громаді й передана в аренду церкві. Тобто садочок належить громаді а не церкві. Дитина я повноправний член громади – тому черешню вона не крала а користувалась своїм.

  4. Те, що пережила ця дитина, щиро бажаю і вам. Хай з вами так пожартують. Не знаючи ситуації, не беріться взагалі щось писати. Висновок напрошується один- або у вас немає дітей, або розуму. Або одного, і другого. Зрозуміло, якої церкви ви парафіянка. Виправдовувати злочин тієї мерзоти в рясі є ще гіршим злочином.

 6. Я думаю, що треба перевірити ще тих, хто ліпить 5 років тюрми і арешт за таку діч.
  Нічого з тою дитиною не сталось. Нє, щоб дитину насварити, чого лазить красти і що так не можна робити, бо може отаке статися, то вони заяви пишуть на настоятеля.

  А батьки певно впливові, бо це брєд за таке лізти до настоятеля.
  Або батьки з умислом ту дитину послали туди, в будь-якому разі, я в цьому всього вбачаю наглість і почуття безкарності батьків. (Батькам: Потім не плачте як прийдеться пожинати плоди своїх діянь)
  А що з тою дитиною робити, зараз побачить як можна інших підставляти, як можна збрехати і вийти сухою з води, почує кайф, з часом вона побачить безкарність почне вбивати.
  Будем разом нозі цьомати їй? Включіть здоровий глузд. В Америці, якщо потрапив на чуже подвір’я дозволено навіть по тій людині стріляти, якщо вб’є, то нічого за то не буде, бо присунувся на чужу територію. Проф роботу провести з батьками, настоятелем і вчителі щоб провели з дітьми бесіди.

  А всім решта: не лазьте по чужим територіям.
  В Ковелі є район де дядько так і стріляє, якщо мимо його хати проходиш, так що хто-зна, можна нарватись на такого і буде останній раз похід(

  1. Бо нєхуй трогати чужих дітей та й взагалі людей, на те є поліція.
   Всі хто там росли, там і лазили!
   Скотч( дитину перевʼязати, ото вже зовсім охуіли!

 7. Вже багато років різні діти того району скубають там ті черешні, а на тій дівчинці священник вилив свій гнів.

 8. У нас що за дурниці садять, а коли злочин, то нагло не бачать!?
  Люди опритомнійте, якщо дійде до Києва, то просто на тих, хто заводить справу, заведуть справу.
  Неправі дві сторони:
  Дитина, яка полізла і крала (неповнолітня, значить відповідальність несуть батьки, мають за крадіжку бути покарані)
  Настоятель (бо перевищив рівень дозволеного приляку для дитини)
  Щодо обох можна було б застосувати профілактичні бесіди і штраф. На більше тут не тягне.
  Замаху на вбивство нема, зв’язали скотчем – не нанесли ушкоджень, просто тимчасово позбавити право пересування (це логічно, як втримати вчора).
  Далі, хто може підтвердити слова дитини!?
  Дуже багато недосказано, стаття розмито написана.

  1. Хотілось би подивитись на вас, коли б вас тимчасово позбавили права пересування. Цьому уроду треба було просто викликати батьків, і якщо б захотів, то поліцію, якщо вже для нього ті черешні на вагу золота. А ще краще, так як він типу людина Божа, розповісти спокійно ті ж заповіді Божі. А здійснювати самосуд над беззахисною дитиною(а я знаю цю родину), те, як він з нею повівся-це реально злочин, який має бути покараний. І взагалі, куди дивиться єпископ? Чому досі він не позбавлений права проводити богослужіння?

 9. Ви не знаєте як там все було, тому розсуждати не варто. Може ті діти, а я впевнений вона була не сама, постійно лазили туди рвати черешні і можливо гілки поламали чи ще щось. Ну, не зхатило в попа розуму інакше вчинити, надивився що з мародерами роблять і собі туди ж. А захищати дівчинку не варто вона винна 100%

  1. тобто твою дитину якесь опудало прив’язує кудись скотчем і ти це схаваєш? ти куколд

  2. Та в чому ж її вина це дитина? Ви хочете сказати , що ви ніколи не вирвали яблука з чужої яблуні?

 10. На примусове лікування у закриту спеціалізовану установу “любителя скотчу”!

 11. Там ті черешні рвуть всі підряд ,чомусь саме цей раз священник так повівся, не зрозуміло чому.

 12. Це не приватна власність ксьондза, а віласність релігійної громади. І що тут такого, навіщо тоді садити ті черешні, якщо їх не можна рвати. Це який асурд. У ксьондза криша з’їхала геть. А то і не дивно. Ксьондза до місць віддалених, а то сьогодні скотч, а завтра-ніж.

   1. Ви потвори хочете сказати , що ніколи не рвали яблук з чужої яблуні? Всі діти скубають ті фрукти. В мене на межі подвір’я росте яблуня, і постійно діти стають на забор та рвуть ті яблука , які дістають. В мене на думці не було їм навіть щось сказати.

 13. Треба попа згвалтувати. І черешнями накормити, щоб вже нажерся. Ніхто ж не знає, що в того виродка було на думці , після того як дівчинку прив’язав. Може то тільки був початок спектаклю? Міг би з дівчинкою поговорити та ще й нарвати черешень і з собою дати. О це був би вчинок. А так треба йому мордяку набити і згвалтувати.

 14. Як можна захищати дії настоятеля ???
  Ви подуріли чи що ????
  Включились для захисту парафіяни і знайомі ?
  Стид і єпозор вам !!!!!

 15. Що таке крадіжка ? А територія костьолу вже є приватною власністю ксьондза? Чому він не викликав поліцію,а вчинив протиправні дії до дитини ? А хто в дитинстві не скуб і не трусив дерева в сусідському садку понад огорожею ? Багато є запитань.Людиною потрібно залишається в будь-якому випадку ❗Несіть і далі гроші на пожертву цьому “священнику”.💰🛐🖇️

 16. Я неприхожанка тієї церкви але була втакій ситуації в мене крали клубніку я зловила двоє хлопців посварила вони мене обматюкали пішла до батьків вони сказали ащо вам шкода ачому я маю давати їм хай батьки куплять в мене сестра інвалід і батька 84 р я їм дам так батьки тих дітей обматюкали мене зніг до голови от тобі і батьки такі самі

 17. На мою думку, ця історія повинна мати продовження. З такими моральними якостями людина не може бути духовним настоятелем! Правильно було б повідомити ”верхні над ним органи”.

 18. уявити навіть не можу якби то була так звана московська церква. Ой скількі гімна б вилилось!!!! А так польський ксьондз – не можна сварити. Батьки винуваті

  1. Ксьондза можна і сварити, і замінити, і притягнути. А московського попа можна відразу до цугундера – є за що.

 19. А що не так? Здається на початку воєнного стану крадіїв прив’язували до стовпів, в Нововолинську один такий взагалі замерз. Тоді тим людям нічого не було, от і “святий отець” вирішив перевіреним шляхом піти. Вибірковість та безкарність завжди породжує подібне.

 20. Тому попу молитися і молитися, а то дуже якийсь вже злий і нелюдській.
  Ото і ходи в церкву, як там такі злі люди.

 21. Дитина зірвала черешню .це ж вона не вкрала у того ксьондза .це не його особисте-а громади церковноі !. Такому настоятелю ГАНЬБА !!! і йому не місце служити в храмі .Де доброта ? та щей до дитини (( Своіми вчинками ганьбить церкву . Це вовк в овечій шкурі . СТИДОБА і ПОЗОРИЩЕ !!!!

 22. Це так навчає і прививає любов дітей ?! читає Св Євангліє -а творить мерзость перед Богом ! це -Жах !!

 23. Нехай покаже на суді, як він скотчем руки мотав… Не хоче піти на передову рашистам руки мотати? Але і батьки теж винуваті… Потрібно надати штраф і тим і тим,щоб було над чим подумати…

  1. Дитина поверталась з школи зголоднівшою,побачала плід природи на дереві і попробувала зїсти пару черешень,черешня і земля не є приватною власністю попа-ксьондза,яке право він мав дитину привязувати скотчем?Може піп-ксьондз збоченець?

 24. Хіба то священник?? То бидло!! Педофіл збочений!! Дитину скотчем привʼязати! До чого котиться цей світ???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X