Біля Ковеля «горів» ліс: відбулися пожежно-тактичні навчання

01.08.2020 13:38

Нинішній рік для лісівників та рятувальників нашого краю видався надто «гарячим». Для них пожежонебезпечний період розпочався ще ранньою весною і триває й досі.

Спільними зусиллями доводиться виявляти і швидко ліквідовувати вогонь, який зазвичай виникає через людську необережність,  неуважність чи недбалість. Так, за умовами пожежно-тактичних навчань, сталося цього разу.

За легендою, на лісовій ділянці поблизу села Зелена (Ковельський район) хтось не загасив багаття. Через суху сонячну погоду і поривчастий вітер, вогонь швидко розповсюдився хвойним добротним лісом. Полум’я помітили лісівники і викликали пожежників 4-ї ДПРЧ Ковеля та підрозділ лісової пожежної станції.

Щоб уникнути поширення вогню, двома тракторами лісового господарства оборали місце умовного епіцентру пожежі.

Потім лісівники з ранцевими вогнегасниками поспішили приборкувати вогонь, який начебто став стрімко ширитися лісом.

Сюди прибули автомобілі пожежних. Екіпаж державної пожежно-рятувальної частини Ковеля миттю розгорнув своє обладнання і подав під тиском воду. Вогонь вдалося швидко погасили.

Однак, ще залишалися тліти дерева і навколишня трава, куди перекинувся вогонь. Його приборкувати взялися спеціалісти лісової пожежної станції. За кілька хвилин умовна пожежа була повністю ліквідована.

Так спільними зусиллями фахівців Державних підприємств «Ковельське ЛГ», «Турійське ЛГ», «Старовижівське ЛГ», Ковельського СЛАТ «Тур» і рятувальниками 4-ї ДПРЧ м. Ковеля Управління ДСНС у Волинській області були виконані намічені завдання пожежно-тактичних навчань. Загалом до умовної операції  залучались п’ять одиниць техніки та близько 20 людей.

Зі слів інженера охорони захисту лісу ДП «Ковельське ЛГ» Вадима Лемешука, такі комплексні заходи допомагають отримати необхідні навички швидкого реагування гасіння пожежі в лісі, підвищують кваліфікацію як лісівників, так і вогнеборців, відшліфовують спільні дії, кожен рух задіяних у ліквідації пожежі людей. Отриманий під час таких навчань досвіт потім на практиці допоможе врятувати і чиєсь людське життя, і беззахисних мешканців лісу, і лісові насадження та рослинність.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.