У лісі поблизу Ковеля пройшли навчання вогнеборців

14.04.2021 13:27

Вчора, 13 квітня, у Ковельському районі відбулись спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів пожежно-рятувальної служби та відомчої пожежної охорони державних лісових господарств щодо спільних дій у випадку пожеж в екосистемах краю.

Про це «Ковель media» повідомив Ковельський міськрайвідділ Управління ДСНС України у Волинській області.

Вогнеборці та захисники лісу тренувались гасити пожежі в лісових масивах із застосуванням переносного обладнання, інженерної техніки та спеціальної пожежної техніки. За легендою, черговий Скулинського лісництва ДП «Ковельське лісове господарство» за допомогою телевізійної системи нагляду за лісовими пожежами помітив дим в 22-у кварталі Зеленівського лісництва. Після проведення наземної розвідки для гасіння пожежі на початковій стадії до місця події вихала мобільна група. Але горіння лісового настилу створило сильне задимлення, що унеможливило визначити кількість осередків та точну площу пожеж, а поривчатий вітер сприяв швидкому поширенню вогню вглиб лісового масиву. Площа пожежі сягає орієнтовно 1 га.

Для моніторингу розвитку пожежі та отримання інформації про її розміри лісівники застосували квадрокоптер. Для гасіння пожежі по фронту прибув перший пожежний автомобіль Ковельського лісового господарства, трактор з плугом працював над влаштуванням мінералізованих смуг та локалізації загорання.

Площа пожежі зростала, тому для гасіння викликали вогнеборців 4-ї та згодом і 19-ї Державних пожежно-рятувальних частин м. Ковеля ГУ ДСНС у Волинській області. Рятувальники подають на гасіння потужні водяні стволи. Для координації зусиль всіх служб на міці пожежі створюється штаб пожежогасіння, на допомогу ковельським прибувають рятувальники 17-ї ДПРЧ смт Турійськ.

Після зосередження необхідних сил і засобів спільними зусиллями вдається ліквідувати умовну пожежу.

Навчання сприяли відпрацювання навичок рятувальників служби 101 та вогнеборців лісової пожежної охорони щодо спільного гасіння складних лісових пожеж, що швидко розповсюджуються по площі.

Фото та відео: Ковельський міськрайвідділ Управління ДСНС України у Волинській області

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.