Обласна влада хоче повернути гектар землі біля озера, який вже перебуває у приватній власності

24.10.2023 о 15:28 · 3 хв читання

Волинська обласна військова адміністрація хоче повернути гектар землі біля села Кримне Ковельського району. Поруч – кілька озер, які приваблюють туристів. Сім років тому ділянку отримав місцевий житель для ведення особистого селянського господарства. Прокуратура вважає, що земля належить до лісового фонду і її передали у приватну власність незаконно.

До слова, обласна адміністрація хоче витребувати не одну ділянку. Таких справ чимало, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

За гектар землі біля Кримного на Старовижівщині розпочалася справжня боротьба. Неподалік села розташовані кілька озер, серед них – курортне Пісочне. У 2016-му ділянку отримав місцевий житель. Сергій Веремко написав заяву в сільраду. Яку ділянку йому виділили – на ту й погодився. Згодом, як вказано в матеріалах справи, наказом Держгеокадастру ділянку передали чоловікові у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.

Тепер обласна військова адміністрація хоче через суд витребувати цю землю. Мовляв, її передали у приватну власність незаконно. Частина ділянки – болото й пасовище, на решті ростуть дерева.

Старовижівський райсуд вирішив задовольнити позов і повернути ділянку державі. Нібито вона належить до лісового фонду. Чоловік подав апеляцію. Переконаний, що набув землю законно.

Як розповідає представник землевласника Андрій Карпук, земля Веремка не прилягає точково до жодної ділянки лісогосподарського призначення. А прилягає до земель Кримненської сільської ради.

Всі лісогосподарські землі вже сформовані навколо, і поряд із Веремком є безліч земель сільськогосподарського призначення… Це землі запасу Кримненської сільської ради. А через землі запасу знову продовжуються землі сільськогосподарського призначення, які сформовані. Тобто фактично землі, які межують із ділянкою мого довірителя, ще можуть бути відведені іншим особам

– доводить Андрій Карпук

А от прокурор Тетяна Романішина запевняє, що спірна ділянка – саме лісового фонду.

Лист-підтвердження «Укрдержліспроєкту», яке є державним підприємством, є єдиним у державі органом, який може підтвердити, чи відповідна земельна ділянка накладається на землі лісового фонду, чи ні. Ви просто стверджуєте, що не надано доказів. Як тоді бути з єдиним документом, єдиним органом, який може підтвердити, що спірна земельна ділянка належить до земель саме лісового фонду?

– зазначає вона

Представник Сергія Веремка зауважує, що два роки тому за Волинською облдержадміністрацією було зареєстровано право власності на земельні ділянки Старовижівського лісгоспу. Мовляв, землі були інвентаризовані, отримали кадастрові номери й раніше претензій чомусь не було.

Сторона позивача замовчувала про те, що право власності, право користування вже за відповідними органами зареєстровано. Навіщо це було зроблено? Для того, щоб можна було посилатися на норми матеріального права, які не підлягають застосуванню у вказаній категорії справ. Існувало таке поняття, як лісова полезахисна смуга, яка, коли був чинний старий Земельний кодекс, відносилася до земель лісового призначення, а коли був новий, то відносилася вже до земель сільськогосподарського призначення. Документи, якими підтверджують позивачі свої права, – це документи, які створювалися з 1986 року

– коментує Андрій Карпук

Як же мешканець Старовижівщини використовує отриману ділянку?

Використовує. Якщо не помиляюсь, він її упорядковував, скошував траву протягом восьми років

– додає представник Сергія Веремка

Розгляд цієї справи судді продовжать уже наступного разу. Якщо ділянку таки повернуть державі, чи не станеться так, що опиниться вона вже в інших приватних руках?

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X