Під час ремонту обійстя Косачів знайшли напівзотлілий лист

10.09.2021 о 09:15 · 3 хв читання
Фото: Волинські новини

У Колодяжному під час реконструкції Сірого будиночка Косачів будівельники виявили напівзотлілий лист адресований Йосипу Струцюку.

Напівзотлілий конверт зберігся у шарі тирси на горищі будиночка, – повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».

Завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко розповіла:

Лист датований 1961 роком. На той час Йосип Струцюк був єдиними працівником нашого музею і разом з родиною проживав у Сірому будиночку, де йому виділили одну кімнату. Йосип Струцюк працював екскурсоводом. У 1963 році Сірий будиночок став літературним музеєм, а Білий – меморіальним. Тоді йшла праця над експозицією. І Йосип Георгійович переписується з Володимиром Морозюком

Останній у 1961 році працював інструктором відділу пропаганди і агітації Станіславського обкому комсомолу (Всесоюзна ленінська комуністична спілка молоді – молодіжна організація підконтрольна комуністам).

Лесю ж я люблю за її самобутність, за її любов до народної мудрості, що виразно виступає в її творах – поетичних перлинах

– пише Володимир Морозюк

У листі йдеться, що він надіслав у Колодяжне путівник життя та діяльності Івана Франка на Станіславщині, хоча це й не стосується Лесі Українки. А ще – на друкарській машинці видав збірник історичних та революційних пісень Прикарпаття.

Наступного, 1962 року, місто Станіслав було перейменоване на Івано-Франківськ.

Нагадаємо, триває активна реконструкція «Білого та сірого будинків Косачів», що у селі Колодяжне. Зокрема, ремонтні роботи меморіальних будиночків стартували у червні поточного року.

Садиби Лесі Українки у селі Колодяжне – пам’ятка історії національного значення, що, відповідно, взята під охорону держави. Довгий час будиночки перебували у незадовільному стані і потребували ремонту, – інформує Волинська ОДА.

Відтак, цього року на реконструкцію історичних будівель спрямовані кошти із державного та обласного бюджетів. Загальна кошторисна вартість ремонтних робіт – понад 11 млн гривень.

Слід зазначити, що наразі будівельна готовність об’єкту складає 40%. Передбачається, що до кінця 2021 року завершиться відновлення цієї культурної та історичної спадщини не лише Волині, а всієї України.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X