Підпал Любомльського суду: що відомо про виконавців і замовника

01.09.2022 22:02
Фото: ТРК «Аверс»

Правоохоронці розшукують замовника підпалу приміщення Любомльського районного суду, а виконавці погодилися працювати зі слідством.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс», – пише «Конкурент».

Обох виконавців замовлення затримали по гарячих слідах, вони – на лаві підсудних.

Спочатку чоловіки мовчали й ховали обличчя, однак, згодом почали співпрацювати зі слідством.

Жителі Миколаївщини приїхали на Волинь для виконання кримінального замовлення – спалити Любомльський районний суд.

Замовника підпалу правоохоронці встановили, його розшукують, але ім’я не розголошують.

Як зазначив прокурор Тарас Гуцуляк, матеріали відносно замовника виділені в окреме провадження і він перебуває у розшуку. Чоловік знаходиться за межами України.

Особа встановлена, однак на даний час ми її не розкриваємо, оскільки вживаємо заходів з метою її розшуку

– говорить прокурор

Також на даний час не відомий мотив злочину, правоохоронці очікують встановити його після затримання замовника. Однак, як припускає прокурор, мотивом може бути знищення кримінального провадження відносно замовника, яке розглядається Любомльським судом. Відомо лише, що замовник підпалу – не волинянин. 

У січні 2022 року виконавці кинули у вікно суду гранату, від вибуху якої розпочалася пожежа.

Зловмисників затримали та провели у них обшуки, у 28-річного Івана знайшли ще одну гранату. Після того, як чоловік почав працювати зі слідством, йому змінили запобіжний захід – він вийшов під заставу розміром 198 тисяч гривень. Його спільник Андрій лишився у СІЗО. Обом підозрюваним загрожує до 10 років ув’язнення. Окрім того, у разі доведення їхньої вини судом, вони будуть змушені компенсувати завдану матеріальну шкоду розміром понад один мільйон гривень. 

Андрій заявив у суді, що має бажання долучитися до лав ЗСУ, аби боронити Україну, адже має бойовий досвід – у 2014 році брав участь в АТО.

На наступному судовому засіданні планують допитати свідків та обвинувачених, які розкажуть чому вирішили піти на злочин і якою була вартість такого замовлення.

Детальніше – у сюжеті.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.