Показали статистику смертності на Ковельщині

31.10.2020 15:21

Впродовж 2007-2019 років на Волині померло майже 183 тисячі людей. При цьому щорічно в області від різних недуг помирає більше 13 тисяч мешканців. Серед хвороб, які забрали найбільше життів – хвороби системи кровообігу, органів дихання, новоутворення та отруєння.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зібрав статистичні дані про смертність волинян за останні 13 років та створив на основі них інтерактивну графіку, на якій можна побачити від чого найчастіше помирають мешканці області, зокрема і Ковельського району.

Влітку 2020 року «Сила правди» зібрала дані щодо смертності на Волині за 13 років. Всю інформацію про кількість померлих, стать, вік та причини смертності отримали від офіційного джерела – Головного управління статистики у Волинській області. 

В співпраці із Українським центром суспільних даних в рамках проекту «National Endowment for Democracy» на їх основі створено спеціальний інтерактивний інструмент. З його допомогою ці дані можна набагато зручніше групувати, переглядати та досліджувати.

База містить інформацію про смертність на Волині з 2007 по 2019 роки. У ній хвороби, що стали причинами смертей, поділені на 20 класів. Там же міститься інформація про їх назви та кількість померлих від кожної недуги. Окремо, є розподіл цієї інформації по роках. Відтак, можна подивитися дані за 13-ть років та порівняти їх.

З допомогою інструменту у два кліки можна побачити статистику смертей від хвороб системи кровообігу та новоутворень, скільки людей померло від алкоголю в будь-якому з районів області, скільки років було цим людям, якої вони статі, де в регіоні відбувається найбільше вбивств та самогубств і в якому віці, скільки людей помирає від падінь, психічних розладів тощо. 

Динаміка смертності волинян за роками

Візуалізація містить карту, на якій є інформація про кількість померлих у кожному районі на Волині за адміністративно-територіальним розподілом до 2019 року. Там же можна подивитися дані про кількість загиблих як в абсолютних значеннях, так і у відносних на кожні 100 тисяч жителів.

Смертність волинян у розрізі районів

Також інструмент дозволяє перевірити, скільки людей померло від певної хвороби у тому чи іншому районі Волині. Окремо є інформація про кількість померлих за статтю та віком. Окрім того, інструмент містить статево-віковий аналіз померлих за кожною причиною. 

Динаміка смертності волинян за регіонами та статево-віковий аналіз смертності у 2007-2019 роках

Згідно зі статистичними даними, найбільше людей померло від хвороб, що пов’язані з системою кровообігу – це, наприклад, атеросклеротична хвороба серця, цереброваскулярні хвороби, інфаркт головного мозку тощо. Загалом від такого роду недуг на Волині за 13 років померло більше 122,4 тис. людей. 

Щороку в області фіксують понад дев’ять тисяч смертей через хвороби системи кровообігу. Найбільше летальних випадків було у 2008 році – 9,9 тис. Найменше у 2019 році – 9,02 тис. смертей.

Динаміка смертності волинян від хвороб системи кровообігу за 2007-2019 роки та у розрізі районів 

Немало волинян за 13 років померли й від різного роду новоутворень. Зокрема, найчастіше смертельними ставали злоякісні новоутворення трахеї, бронхів та легенів, шлунка, молочної залози, ободової та прямої кишки. 

Найбільше летальних випадків від новоутворень зафіксували у Луцьку – 4,7 тис. випадків. Серед померлих майже 2,2 тис. – жінки, 2,5 тис. – чоловіки та 28 – діти.  Загалом же на Волині через новоутворення померло майже 19,5 тис. людей.

Динаміка смертності волинян від новоутворень за 2007-2019 роки та у розрізі районів

Понад 12 тисяч волинян за 13 років померли від різного роду травм, отруєнь та дії певних зовнішніх чинників. Зокрема, найбільше летальних випадків викликали неуточнені травми та неуточнені зовнішні чинники, отруєння лікарськими засобами, медикаментами, токсична дія речовин, переважно немедичного призначення та травми голови. 

Динаміка смертності волинян від травм, отруєнь та зовнішніх чинників у 2007-2019 роках та у розрізі районів

Через самогубства, випадкове отруєння та дію алкоголю, утоплення, падіння на Волині померло ще 12,18 тис. людей. Найбільше летальних випадків трапилось у 2007 році – 1,28 тис. Найменше у 2017 році – 823. 

Динаміка смертності волинян від зовнішніх чинників у 2007-2019 роках та у розрізі районів 

На Волині 8,64 тис. людей за 13 років померли від хвороб органів дихання. Найчастіше – це хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів та пневмонія. Цікаво, що найбільше смертей зафіксували у 2007 році – трохи більше 1 тис. випадків. З того часу щорічно кількість померлих через хвороби органів дихання почала зменшуватись. Відтак, у 2019 році зафіксували 362 смертельні випадки.

Динаміка смертності волинян від хвороб органів дихання у 2007-2019 роках та у розрізі районів

Загалом на Волині за 13 років померло 182,89 тис. людей. З них майже 92,6 тис. – чоловіки, майже 90,3 тис. – жінки та 2,26 тис. – діти. В останні девять років щорічно на Волині помирає більше 13-ти тисяч людей. 

Аліна БЕКЕРУК,
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.