Показали втрати бюджету Ковеля за час карантину

20.05.2020 о 08:30 · 3 хв читання

Ковельська міська рада буде звертатися до Верховної Ради та уряду, щоб держава компенсувала бюджету міста втрати доходів та додаткові витрати.

Депутати Ковельської міської ради стурбовані ситуацією, яка складається з міським бюджетом у 2020 році. Про це говориться у зверненні Ковельської міської ради до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Асоціації міст України, проєкт якого підготувала на сесію начальниця фінансового управління виконкому Валентина Романчук.

Верховною Радою України прийняті закони України і законопроекти, що перебувають на розгляді, та відповідними постановами Кабінетом Міністрів України запроваджені карантинні заходи щодо ліквідації та попередження занесенню захворювання серед населення України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які суттєво обмежили заплановані можливості з надходження доходів місцевого бюджету, що призведуть до втрати понад 15 відсотків бюджетного фінансового ресурсу. Водночас, гострота наявної небезпеки змусила місцеві ради провести невідкладне додаткове фінансування витрат на заходи із забезпечення медичних закладів обладнанням, засобами захисту персоналу, дезінфікуючими розчинами та медичними препаратами, витрати на придбання яких у рази перевищили наявні обсяги фінансування резервного фонду бюджету міста.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№ 533-IX від 17 березня 2020 року) передбачено звільнення на період з 1 березня по 30 квітня 2020 року платників плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності та платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Втрати бюджету міста становлять 7,0  млн. гривень.

Запроваджені відповідними постановами Кабінету Міністрів України заходи щодо припинення діяльності господарюючих суб’єктів призведуть до втрат лише податку з доходів фізичних осіб в сумі 8,9 млн. гривень, а пропоновані законодавчі зміни стосовно звільнення від оподаткування доходів медичних працівників ще збільшать втрати бюджету на 0,9 млн. гривень.

Всього втрата доходів бюджету міста і непередбачені витрати складуть до кінця 2020 року 16,8 млн. гривень. Підтвердженням неминучості розбалансування бюджету і суттєвого скорочення запланованих витрат, включаючи видатки захищених статей, є недовиконання доходів за січень-квітень на 13,9 млн. гривень.

У зверненні Ковельська міська рада просить компенсувати бюджету міста 16,8 млн. гривень втрат доходів та додаткових витрат шляхом надання додаткової дотації. Проєкт звернення внесено на розгляд 67-ої сесії міськради, сесійне пленарне засідання якої відбудеться 28 травня.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X