Потяг Ковель–Хелм може відновити курсування

16.05.2020 21:57

В області працюють над поновленням цього залізничного сполучення.

15 травня відбулася зустріч голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка з представниками АТ «Укрзалізниця».

Одним з питань було відновлення курсування поїзда Ковель–Хелм, інформує Волинська ОДА.

Знаю, що є певні проблемні питання, які свого часу завадили безперервному курсуванню цього потяга. Ще до карантину почав переговори із польською стороною щодо цього питання. Окрім того, звертатимуся до центральних органів влади, зокрема до Президента України та Кабінету Міністрів, щоб лобіювати усі подібні проекти, адже Волинь – прикордонна область, і я розумію важливість та необхідність її розвитку. Зараз обговорюємо розширення можливостей митниці та створення у Ковелі індустріального парку. І реалізація ваших проектів дуже в цьому сприятиме. Тож запевняю, що обласна влада всіляко підтримує та підтримуватиме будь-які ініціативи, необхідні для розвитку нашого регіону. Це для мене – пріоритет

– сказав Юрій Погуляйко

На зустрічі обговорили також два перспективні інвестиційні проекти для Волинської області. Йдеться про електрифікацію двох дільниць: Ковель – Ізов – Держкордон і Ковель – Ягодин – Держкордон.

Реалізація першого проекту забезпечить збільшення тоннажності потягів з 5 до 6 тисяч тонн і зменшення тривалості проходження кордону на три години. Це пов’язано зі зміною електровозів і тепловозів, потреба в чому одразу відпаде.

Другий проект (електрифікація ділянки залізниці через Ягодин) стане підґрунтям для подальшого діалогу з польською стороною щодо подовження їхніх поїздів Інтерсіті до станції Ковель. Це передбачає створення надійного прямого сполучення із країнами ЄС.

Здійснення обох проектів очікується до 2024 року.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.