Право на розробку родовища міді на Ковельщині перекупив Вадим Новинський

01.10.2022 о 10:32 · 5 хв читання
Вадим Новинський / Фото: https://novynskyi.com

Компанія Вадима Новинського «СМАРТ ХОЛДИНГ Н.В.» (Нідерланди) встановила контроль над міноритарною часткою в ТОВ «Інтер Актив», яке на аукціоні Державної служби геології та надр України в травні 2022 року виграло спецдозвіл на рудоносне поле Заліси-Шменьки у Ковельському районі (геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою мідних руд).

Про це повідомляє NADRA.info.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року, введеного в дію Указом Президента України від 23 липня 2021 року №306/2021, мідні руди визнано корисною копалиною стратегічного значення.

Згідно з даними YouControl, «СМАРТ ХОЛДИНГ Н.В.» отримав контроль над 24,99% капіталу ТОВ «Інтер Актив» 22 вересня 2022 року.

Інвестицію в міднорудний проєкт підтвердили в українському офісі групи «Смарт-Холдинг». «ТОВ «Інтер Актив» здійснило додаткову емісію для збільшення статутного фонду і «Смарт-Холдинг» сплатив відповідну долю в статутний капітал (капітал було подвоєно з 84,5 тис. грн до 169 тис. грн – прим. NADRA.info) 

– пояснила керівник інвестиційного фонду IF Smart в рамках Смарт-Холдингу Наталія Вінницька

Ще 24,99% отримала компанія з Кіпру «МІСАНДАЙКО ХОЛДІНГЗ ЛТД». І 0,02% набуло київське ТОВ «Малахіт видобуток». ТОВ «Інтер Актив» змінило місце реєстрації, і тепер «прописане» в Києві на вул. Борисоглібській, 2.

Раніше у товаристві змінився керівник: замість Ігоря Нестеренка компанію очолив Андрій Ковальчук (керівник ТОВ «Сотон» Вадима Новинського), а виконавчим директором призначили Євгенія Курила.

Станом на 26 вересня 2022 року кінцевим бенефіціарним власником «Інтер Активу» все ще вказано Ігоря Воронова, втім у структурі учасників ТОВ пан Воронов зберіг за собою 50%:

50% товариства залишається за Ігорем Вороновим / Джерело: NADRA.info

Нагадаємо, Ігор Воронов встановив контроль над ТОВ «Інтер Актив» після того, як компанія підписала договір купівлі спецдозволу на рудоносне поле мідних руд Заліси-Шменьки. Обіцяні 18 млн грн за спецдозвіл «Інтер Актив» заплатив державі в липні. Як повідомлялося раніше, Заліси-Шменьки продали з восьмої спроби – всі попередні зривалися, оскільки ніхто з переможців не був готовим заплатити свою цінову пропозицію.

Наталія Вінницька заявила NADRA.info, що ТОВ «Інтер Актив» вже отримало спецдозвіл на Заліси-Шменьки.

«Смарт Холдинг» вивчає інвестиційний потенціал мідних родовищ в Україні. Ми зробили перший крок – придбали 24,9% ТОВ «Інтер Актив», яке є власником дозволу на користування надрами родовищ мідних руд ділянки «Рудоносне поле Заліси-Шменьки» у Ковельскому районі Волинській області. Проте казати, що у майбутньому це буде важливий напрямок інвестування, для нас ще зарано. Ми розглядаємо різні варіанти розвитку. Сам дозвіл є тільки початком довгого та дорогого шляху до імовірного видобутку міді, який може бути дуже складним через умови воєнного становища. Для залучення вагомих міжнародних компаній, зокрема із США та Канади, необхідно буде робити звіт JORC, що, враховуючи необхідність проведення геологічних досліджень міжнародними організаціями безпосередньо на ділянці, майже неможливе в умовах війни 

– заявила Наталія Вінницька
Керівниця інвестфонду IF Smart в рамках Смарт-Холдингу Наталія Вінницька / Джерело: NADRA.info

У фонді уточнили, що оцінюють інвестицію у волинську мідь як ризиковану.

Необхідно пройти довгий шлях геологічного вивчення та підтвердження запасів, провести дослідно-промислову розробку, отримати відповідні експертизи державних установ Міністерства екології та природних ресурсів України, Держгеонадр та інших. Тобто, по факту на разі власники дозволу мають право лише на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовища. Далі у разі успіху довгий шлях від проєктування до видобутку. Це ризикована інвестиція і її майбутнє ще не очевидно. Обсяг потрібних інвестицій від 10 млн доларів 

– прогнозує керівниця IF Smart

І відзначає, що попри всі ризики, «сьогодні важливо продемонструвати вітчизняним та міжнародним інвесторам можливості інвестицій, в тому числі в розробку надр, що сприятиме більш швидкому відновленню економіки після перемоги України».

В холдингу також заявили, що «Вадим Новинський є єдиним власником «СМАРТ ХОЛДИНГ Н.В.» – голландської компанії «Смарт-Холдингу». А от питання, хто саме викупив інші 24,99% «Інтер Активу» через кіпрську компанію – наразі відкрите. В «Смарт-Холдингу» обмежилися заявою, що сьогодні «Вадим Новинський не є власником чи кінцевим бенефіціаром «МІСАНДАЙКО ХОЛДІНГЗ ЛТД».

Зауважимо, кіпрська «МІСАНДАЙКО ХОЛДІНГЗ ЛТД» володіла часткою в АТ «Запоріжнерудпром», реорганізованого в ТОВ «Смарт Граніт». Також компанія контролювала частку в Дніпровському коксохімічному заводі (сьогодні ПрАТ «КАМЕТ-СТАЛЬ», група «Метінвест»). Володіє часткою в ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» (ПрАТ «ДМЗ»).

Вадим Новинський в липні 2022 року склав повноваження депутата Верховної Ради України (позафракційний, у минулому – член проросійської політичної партії «Опозиційний блок» у ВРУ, колишній член Партії регіонів). Бізнесмен контролює низку компаній-надрокористувачів.

Інвестиційна група «Smart Holding» управляє групою «Smart Energy», яка реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів та належить до п’ятірки найбільших приватних газовидобувників України, сумарно видобуваючи (до початку повномасштабної війни РФ проти України в лютому 2022 р.) понад 1 млн кубометрів газу на добу.

Нафтогазовий напрям «Smart Energy» представлений компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією «Enwell Energy». У свою чергу, активи «Enwell Energy» працюють на Полтавщині – це Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» і «Аркона Газ-Енергія», а також на Харківщині – компанія «Пром-Енерго Продукт».

Вадим Новинський також є власником компанії «Смарт Граніт», яка видобуває граніти і гнейси на Передаточнинському родовищі в Запорізькій області, а також перемогла на торгах і в грудні 2021 р. отримала спецдозвіл на Андріївське родовище гранітів у Донецькій області.

Компанії Новинського ТОВ «Віджи Фармінг» і ТОВ «Віджи Продакшн» є власниками спецдозволів на питні і технічні підземні води.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (21)
 1. Віддали право на видобуток стратегічнрї сировини суперколаборанту. Хіба при такій владі потрібні зовнішні вороги?..

 2. А в Конституції написано, що власником корисних копалин є народ. Тоді чому олігархи на цьому такі статки наживають? А народ свої власні ресурси змушений у них купувати? Особливо про газ актуально…

 3. по ці поклади чув ще чи то в кінці 80-х чи початку 90-х. тоді розмова була такою – про родовище знали ще з 60-х, але розробляти побоялись – можуть прийти кранти озерам. навіть шацьким.

 4. А ще раніше в Луцьку з‘явився такий собі Башкаленко….
  І що це робиться?

 5. Люди Волинi бояться вiйни..кожний день везуть загиблих героiв..але бачимо..Волинь вже потрохи продаеться..Люди не знають,що то робиться..а iм затуманюють розум минулим ..буцiм то всi ,хтт жив в тi часи ..Радянського Союзу..зрадники..Хочеться запитати..кому ми зрадили..комк зрадили нашi батьки..Подивiться на тих..хто скоро забере вaшi землi i хати..отрута сама припливе в вaшi колодця..

  1. Купила нову методичку в московського “попа” біля паровоза і шуруєш з неї із збереженням орфографії?
   Не дочекаєшся кацапа, не надійся! Не забере він наші землі. І отрути в “колодця” не насипле…

 6. Комунофоб..такоi гидоти ,як ти..Украiна давно не бачила..Хто чекае кацапа..мабуть ,що такi як ти..зрадники..А ХТО НЕ ЗНАЕ,,ЯК ЖИЛОСЯ УКРАiНЦЯМ НА ПРОТЯЗi..ХОЧА ОДНОГО СТОЛiТТЯ…безтолкова..бездарна людина.Майбутне за правдою

 7. забудь про надра, що належать народу. така думка не сподобається нашим хазяям з-за океану. В Лівії при Каддафі газ був безкоштовний. народ жив багато. Це не сподобалось америкосам. Прийшли і захерачили Каддафі. тепер там демократія і розруха.

 8. Жизнь народа Ливии при Каддафи – только факты
  18.03.2011 23:55 | admin

  ВВП на душу населения — 14 192 $.
  На каждого члена семьи государство выплачивает в год 1 000 $ дотаций.
  Пособие по безработице — 730 $.
  …Зарплата медсестры — 1 000 $.
  За каждого новорожденного выплачивается 7 000 $.
  Новобрачным дарится 64 000 $ на покупку квартиры.
  На открытие личного бизнеса единовременная материальная помощь — 20 000 $.
  Крупные налоги и поборы запрещены.
  Образование и медицина бесплатные.
  Образование и стажировка за рубежом — за счёт государства.
  Сеть магазинов для многодетных семей с символическими ценами на основные продукты питания.
  За продажу продуктов с просроченным сроком годности — большие штрафы и задержание подразделениями спецполиции.
  Часть аптек — с бесплатным отпуском лекарств.
  За подделку лекарств — смертная казнь.
  Квартирная плата — отсутствует.
  Плата за электроэнергию для населения отсутствует.
  Продажа и употребление спиртного запрещены — «сухой закон».
  Кредиты на покупку автомобиля и квартиры — беспроцентные.
  Риэлторские услуги запрещены.
  Покупку автомобиля до 50% оплачивает государство, бойцам народного ополчения — 65%.
  Бензин стоит дешевле воды. 1 литр бензина — 0,14 $

 9. Ти де взявся, підор пригожинський? Відстав від руського корабля?

 10. Після ряду поразок кацапів на фронті засіпались колаборанти, стали в істериці бред з методичок цитувати.
  Сіпайтесь сильніше! Ваша агонія – в кайф українцям!
  Слава Україні, слава Героям!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X