Представник обласної влади ознайомився, як у Ковелі втілюється стратегія доступності

21.05.2025 в 10:53 · 2 хв читання

З 19 по 25 травня в Україні триває перший Національний тиждень безбар’єрності. Захід проходить у межах стратегії створення безбар’єрного простору, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Його мета – привернути увагу суспільства до важливості створення рівних можливостей для всіх: людей з інвалідністю, батьків з візочками, людей старшого віку, ветеранів, молоді та інших, хто щодня стикається з бар’єрами у повсякденному житті.

У рамках цієї ініціативи до Ковеля завітав тимчасово виконуючий обов’язки начальника обласного управління містобудування та архітектури Василь Василенко, аби ознайомитися з тим, як у місті втілюється стратегія доступності, – повідомляє сьогодні Ковельська міська рада.

Про напрацювання в цьому напрямку розповіли заступник міського голови Віктор Жигаревич, начальниця відділу містобудування та архітектури Людмила Мурай та керівниця Центру надання адміністративних послуг Ольга Чайка.

Зокрема, у Ковелі вже створено Раду безбар’єрності – платформу для координації ініціатив, що спрямовані на покращення доступності міського простору.

У 2025 році передбачено реалізацію низки конкретних заходів, визначених у Програмі «З вами для вас». На її втілення закладено 10 мільйонів гривень.

Наразі в місті формується маршрут безбар’єрності, який охоплюватиме ключові об’єкти інфраструктури: автостанцію, ДЮСШ імені Євгена Кондратовича, центральну районну лікарню, ЦНАП, управління ветеранської політики, парки імені Лесі Українки та Тараса Шевченка, а також Транскордонний центр діалогу культур імені Гетьманів Ружинських.

Під час Національного тижня безбар’єрності у громаді заплановані заходи, які сприятимуть формуванню в суспільстві культури доступності через підвищення обізнаності, мотивацію до змін та популяризацію позитивних прикладів рівності можливостей для всіх суспільних груп.

Пройдуть години безбар’єрності у навчальних закладах, круглі столи та дискусії у бібліотеці та Університеті ІІІ віку, ретрит для ветеранів та їх сімей. Вони покликані сформувати позитивне ставлення до безбар’єрності як суспільної норми через конкретні історії та приклади.

Адже безбар’єрність – це коли люди можуть рухатися вільно, навчатися, працювати, подорожувати, не зважаючи на інвалідність, вік, стать та інші характерні риси. Це про зручність і повагу до потреб кожного та кожної.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (9)
  1. Разом із чоловіком ми є членами Ради безбар’єрності в Ковелі. Обоє пересуваємося на кріслах колісних. Ми не з чуток знаємо, що таке бар’єри — ми стикаємося з ними щодня. Саме тому боляче бачити, як темою безбар’єрності опікуються без участі тих, хто щодня бореться за право просто дістатися домівки без ліфта, школи, лікарні, аптеки, перукарні чи будь-якої іншої установи.
    Дуже прикро, що нас не запросили на зустріч з представником обласної влади. Ми могли б особисто показати, як насправді виглядає доступність у Ковелі. Ще в понеділок я пропонувала пройти маршрут безбар’єрності на кріслах колісних. Але, мабуть, зручніше про бар’єри говорити, ніж бачити їх на власні очі.
    Безбар’єрність — це не гасло, не табличка і не звіт. Це коли ти можеш самостійно вийти з дому, дістатися ЦНАПу чи лікарні — і тобі не треба просити допомоги, бо все справді доступне.
    Говоріть про нас — з нами. Інакше всі ці стратегії так і залишаться красивими словами без змісту.

    1. Хіба з частини того що показали, не зроблено приватними руками і за каденції минулої міської ради і мера?
      Аптека приватна, магазин приватний.
      Бруківу біля стоматполіклініки завжди перекладають.

    2. мабудь ви за теперішнє бидло що при владі голосували…
      свині цікаве лише вміст корита

  2. Без барєрів дійшов і в магазин і в аптеку і повернувся нізчим. Бо пенсію витратив давно.

  3. “Так це вже ж було” – цей “крилатий вислів” виголошував неодноразово неколишній ПрезидентУкраїни Леонід Кучма. Так от, хто такий Василь Василенко, який приїхав моніторити безбар’єрність Ковельського простору і “ні з того-ні з сього” попав на посаду т.в.о. начальника обласного управління містобудування та архітектури, а в бутність голови Волинської ОДА Гунчика та Савченка очолював Управління Держгеокадастру у Волинській області та погряз в “багнюці” земельних оборудок, в т.ч. і на території Ковельського району. Так, у 2016 році правоохоронці звинуватили його у дерибані 11 га земель запасу на території Дубівської с/р Ковельського району. Зокрема, тодішній керівник обласного Держгеокадастру віддав людині, яка не проживала на території села, понад 11га для ведення особистого підсобного господарства на землях, які дубівчани використовувли як пасовища за межами населеного пункту. Крім того, Василя Васильовича звинувачували у розпаюванні земель з надрами бурштину, які згодом опинялися у власності немісцевих ділків. За іншою офіційною інформацією за безпосереднім сприянням Василенка пороздавали землі навколо озера Світязь, через що спритний ділок змушений був змотати “вудки” і благополучно під час слідства злиняти з Волинської області. Згодом він очутився в Хмельницькій області, де залишив свій “слід”. В червні 2023 року ДБР відкрило проти Василенка кримінальне провадження через оборудки з землею. Зокрема, встановлено, що він підписав незаконні накази про виділення 16 га землі на Хмельниччині, куди за протекцією впливових осіб він переїхав і став очолювати там Держгеокадастр. У межах окремого кримінального провадження вилізла схема оборудок землею близько 40 га на 3 млн. грн., яке вела Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону. То по яких ще питаннях приїжджав Василенко до другої леді Ковеля п.Мурай ? Здається, що безбар’єрність їм обом пора моніторити в Маневицькій виправній колонії ? Чи не так ?

  4. Казнокради Гунчик Василенко Кошарук Кіндері Яковлєв, таких сотні на Волині.Мурай вонаж мурашка розумна і хитра лисиця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X