Прокуратура повернула громаді на Ковельщині землю вартістю 151 млн грн

18.03.2021 12:15
Фото ілюстративне

За втручання прокуратури територіальній громаді на Ковельщині повернуто земельні ділянки вартістю 151 млн грн, які орендар використовував не за цільовим призначенням.

На виконання рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Ковельської місцевої прокуратури області в інтересах держави в особі Дрозднівської сільської ради Ковельського району, розірвано договір оренди, укладений між органом місцевого самоврядування і господарським товариством, та територіальній громаді повернуто землі вартістю 151 мільйон гривень, – повідомляє пресслужба Волинської обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що суб’єкт господарювання, орендуючи з 2018 року земельні частки (паї), площею понад 160 га, розташовані на території сільської ради, всупереч Закону та договору оренди розорав частину землі й засіяв сіножаті і пасовища сільськогосподарськими культурами, використавши таким чином землю не за цільовим призначенням.

При цьому орендну плату за використання цих земель орендар платив до місцевого бюджету як за сіножаті та пасовища, а не за ріллю, що, відповідно до нормативної грошової оцінки земель, утричі менше, ніж могла отримувати територіальна громада.

На захист інтересів громади стала прокуратура.

Нині постановлене за позовом прокуратури рішення суду виконане, договір оренди розірваний, земля повернута громаді.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *