Прокуратура просить суд скасувати дозвіл на розробку археологічної пам’ятки у Ковельському районі

09.05.2024 о 14:40 · 2 хв читання

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду міста Києва із позовом в інтересах держави до Державної служби геології та надр України і суб’єкта господарювання, аби визнати незаконним та скасувати наказ Держгеонадр, визнати недійсними результати проведення аукціону, договір купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами та цей спеціальний дозвіл.

Про це сьогодні повідомила пресслужба Волинської обласної прокуратури.

Прокурори встановили, що всупереч вимогам законодавства про охорону природно-заповідного фонду Державна служба геології та надр України у січні 2024 року на електронному аукціоні продала приватному підприємству спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування піску Старовижівського родовища.

Публікація за темою: Столичні чиновники продали дозвіл на розробку археологічної пам’ятки у Ковельському районі

Родовище ж розташоване в межах лісового фонду Дубечненського лісництва філії «Ковельське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Смолярівський» – і його розробка надалі може призвести до знищення об’єкта природно-заповідного фонду.

Окрім того, родовище знаходиться на пам’ятці археології «Галина Воля-1» – стоянці доби мезоліту в урочищі «Семенова Гора», яка внесена до Переліку нововиявлених об’єктів археологічної спадщини Волинської області та взята під охорону держави.

Прокурори в суді наполягатимуть на незаконності та неприпустимості розробки родовища на території заказника.

Публікація за темою: Лісівники кажуть, що не погоджували дозвіл на розробку родовища у Ковельському районі 

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. …гм, прокуратура просить…якась вона “прелякана” мабуть…
    …і ще а чомуб не надати спочатку мі
    цевість археологам ? А там видно буде……чи ,може не ті хто треба розроблятимуть надра?

    1. Всетаки у нас недодержава,чиновники з Києва ділять пісок на Волині /під час війни / ,коли вони подавляться тими грішми,нічого святого,треба з тим щось робити,з ними вірніше !

      1. Знідний,на всі 💯,ніколи вони не нажруться.Для них,що обєкт архспадщини,що ліси,що надра,обєкт наживи.Коли вони вже повиздихають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X