Лісівники кажуть, що не погоджували дозвіл на розробку родовища у Ковельському районі

21.01.2024 о 10:45 · 3 хв читання

Як уже повідомлялося, нещодавно відбувся аукціон щодо надання спецдозволу на користування надрами на території загальнозоологічного заказника у Ковельському районі, що викликав чималий резонанс серед громадськості нашого району та області.

Поліський лісовий офіс Державного підприємства «Ліси України», що об’єднує ліси Волині та Рівненщини, вважає за необхідне надати свою позицію у цій справі, так як ситуація є проблемною.

Про що йдеться. У результаті аукціону фірмі-переможцю з міста Львова надано спеціальний дозвіл на видобуток піску. Але, згідно з матеріалами лісовпорядкування, це територія загальнозоологічного заказника «Смолярівський», тобто родовище площею 150 гектарів, є частиною природно-заповідного фонду.

Заказник «Смолярівський» розташований у Дубечнівському лісництві філії «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України» на земельній ділянці лісогосподарського призначення, щодо якої видано відповідний акт на право постійного користування.

Жодних листів на погодження таких дій ні до філії, ні до Поліського лісового офісу попередньо не надходило.

Про ситуацію фактично стало відомо лише в результаті оголошення аукціону

– йдеться у повідомленні Поліського лісового офісу

Але це не означає, що процедура погоджень завершена і вже буде розпочато добування піску.

Наступний етап – після аукціону фірма-переможець – ТОВ «Сандекс» (зареєстроване 13 вересня 2023 року у місті Львові – в одній із квартир на вулиці Варшавській, з розміром статутного капіталу – 3 тисячі гривень) має звернутися за необхідними дозволами на розробку до Волинської обласної військової адміністрації як власника земель. А вже ОВА має направити відповідне звернення до постійного лісокористувача – ДП «Ліси України».

Однозначно таких дозволів не буде!

– запевняє Поліський лісовий офіс

Лісівники пояснюють юридично-правові аспекти, якими будуть керуватися при відстоюванні позицій.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», такий охоронний статус мають природні території та об’єкти, зокрема й заказники.

У ч. 1. ст. 25 цього Закону йдеться про те, що на територіях заказників забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник. Тобто в тому числі – будь-яке втручання чи порушення земель.

Таким чином, розроблення Старовижівського родовища піску буде суперечити цілям і завданням загальнозоологічного заказника «Смолярівський», відповідно – розроблення родовища не може бути законним.

Саме тому і про це філія «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України» поінформувала у запитах, які направлені в управління екології та природних ресурсів Волинської ОВА та Ковельську окружну прокуратуру.

Є також відповідне звернення Старовижівського селищного голови Василя Камінського від 9 січня 2024 року до Спеціалізованої екологічної прокуратури та Державної служби геології та надр України, яка все ж таки провела скандальний аукціон

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Люди добрі,биріть вила та відстоюйте.те що праву належить вам,бо бидлота під шумок що в країні війна розтягнуть усе

  2. Щось пішло не так. Хтось табличку ділення забув. Крайнім буде дядько, що пас там корову.

  3. На Закарпатті знищили всі ліси,тепер нищать всі ліси Волині,особливо на Ратнівщині,ніякого контролю

  4. Думайте кого обираєте шановні, щоб потім не писали, що треба брати вила.
    Вже 2019 році вибрали, гірше не буде, нові обличчя. і як воно, не хуже?
    Так само і тут наобирають непотребу , а потім виють п’ять років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X