Проста ініціатива, що рятує життя

20.08.2020 13:10
Наталія Курач

Війна на Сході України показала, що донорство – найлегший та доступний більшості спосіб порятунку життя та допомоги. Донорську кров або її компоненти часто потребують військові, жертви ДТП, онкохворі та вагітні.

На жаль, донорство у нашому місті Ковелі не було популярним явищем через існуючі стереотипи, про міфічну небезпеку і т.д.

Проте у липні 2018-го група ініціативних людей з Національного Корпусу вирішили змінити ситуацію.

Так і розпочав свою діяльність проєкт «Одна Кров», головна мета якого – створення бази донорів та оперативна їх координація в критичних ситуаціях. За два роки діяльності були організовані десятки планових здач, кров з яких відправлялась у банк крові на потреби хворих. Окремо ефективність проєкту можна було побачити під час екстрених потреб крові, чи її компонентів. Оперативність роботи команди «Однієї Крові» допомогла врятувати не одне життя. Швидка мобілізація донорів з необхідною групою крові для допомоги тим, хто цього потребує – запорука успіху та здоров’я хворого. Саме це і є завданням команди проєкту. Окрім донорства команда проєкту займається просвітницькою діяльністю. У навчальних закладах міста проводяться лекції з метою розвіювання міфів та стереотипів про донорство.

Сьогодні керівником проєкту та однойменної громадської організації є чарівна Наталія Курач. Вона завжди знаходить час для такого роду волонтерства, адже це реальні справи, які може робити кожен. А ще Наталя – вчитель початкових класів однієї зі шкіл міста. Чудовий приклад для наслідування.

Приємним результатом роботи проєкту «Одна Кров» є те, що сьогодні, у 2020-му, ковельчани знають, до кого потрібно звертатися при необхідності донорської допомоги і розуміють, що їм допоможуть оперативно і абсолютно безкоштовно, адже всі ми українці – велика родина і #ми_однієї_крові

За нами реальні справи!

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. Коли інші тільки планують і говорять про майбутні справи, то Національний Корпус діє тут і зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.