Рейтинг найточніших тонометрів 2025 року

25.03.2025 в 13:04 · 5 хв читання

Контроль тиску надзвичайно важливий для всіх, хто страждає від гіпертонії. Лікарі та медсестри є не у всіх сім’ях, але автоматичні тонометри, призначені для домашнього використання, дозволяють контролювати артеріальний тиск всім тим, хто далекий від медицини. Від якісного та надійного тонометра залежить здоров’я та життя людини, а точні та вчасні вимірювання тиску навіть за умов відсутності електрики дають можливість вчасно прийняти ліки та попередити розвиток небезпечних для життя ускладнень. Тому наші експерти розповідають, який вимірювач артеріального тиску найоптимальніший для домашнього застосування. Обов’язково дочитайте нашу статтю — ця інформація може знадобитися всім, хто піклується про своє здоров’я та змушений кожного дня контролювати свій тиск, або має родичів старшого віку.

Як оцінюється точність тонометрів?

Сучасні автоматичні тонометри сертифікуються медичними організаціями. Найсуворішу експертизу здійснюють FDA та CE, які перевіряють якість виробів. Якщо прилад має такі міжнародні сертифікати — точність та достовірність результатів його вимірювань гарантована.

Датчики дозволяють приладу накачувати манжету до необхідного рівня тиску, повітря випускають поступово повільно та рівномірно, оцінювання результатів відбувається без участі користувача — тому помилки через людський фактор виключені. При користуванні автоматичними тонометрами неточні показники можуть з’являтися у тому випадку, якщо цілісність манжети порушена.

Компактні автоматичні тонометри для зап’ястка дають менш точні показники, оскільки розміщуються в місці, де артерія тонка. Тому варто надавати перевагу автоматичним тонометрам для плеча.

Чи варто довіряти дешевим моделям?

Дешеві моделі тонометрів в основному належать до типу механічних. Таким приладом ви не виміряєте свій тиск самостійно — потрібен медичний кваліфікований працівник з фонендоскопом. Та й твердження, що механічні тонометри вимірюють тиск точніше не відповідає дійсності — електронні прилади чутливіші і результати показують точніші.

Серед останніх можна знайти як дешеві, так і дорогі моделі. Яку обрати — залежить від ваших потреб та фінансових можливостей. Кращий тонометр для літньої людини — автоматичний, особливо якщо вона сама здійснюватиме моніторинг АТ. Можна купити тонометр відносно недорогий, але виробництва відомого бренду та сертифікований, наприклад, Gamma Model А. Однак слід розуміти, що ціна на автоматичні тонометри в основному починається від 1000 грн. Краще надати перевагу відомому виробнику з багатьма відгуками, щоб не сумніватися, наскільки точними будуть результати вимірювань.

ТОП-5 найточніших тонометрів за відгуками користувачів та експертів

Вибрані моделі характеризуються практично однаковою високою точністю вимірювань тиску, що становить ±3 мм рт. ст., та пульсу — ±5 %. Відмінність полягає у функціоналі та вартості.

1 місце

Автоматичний тонометр AND UA-767 S від визнаного в світі японського бренду. Належить до третього покоління флагманської лінійки тонометрів від A&D. Апарат надійний та функціональний, зручний та простий у використанні. Манжета стандартна і підходить для руки об’ємом від 22 до 32 см. Прилад оснащений індикатором правильної фіксації манжети, тому ви не помилитеся при її накладанні.

Тонометр здатний зберегти у пам’яті результати 60 вимірювань АТ, не помиляється при аритмії. Здійснює скринінг нерегулярного серцебиття, безпомилково визначає аритмії та фібриляцію передсердь.

Працює не лише від мережі через адаптер, а й з батарейками, при цьому вчасно поінформує користувача про необхідність їх заміни чи підзарядки завдяки спеціальному індикатору.

2 місце

Тонометр B.Well MED-53 з чохлом, манжета M-L зі збільшеним/універсальним розміром манжети 22 — 42 см має чимало переваг та широкий функціонал, при цьому доступну вартість. Цей прилад з індивідуальним рівнем тиску в манжеті, який підлаштовується під кожного користувача, повідомить про неправильне положення манжети та про необхідність сидіти нерухомо, оскільки має спеціальний датчик руху.

Зберігає в пам’яті результати 90 вимірювань з відмітками дати та часу, коли їх було здійснено. Щоб викликати їх на дисплей — слід натиснути на кнопку “М” (Memory — пам’ять) на правій бічній панелі.

Підсвічування екрану забезпечує комфорт для власника — ви побачите показники свого АТ за будь-якого рівня освітлення приміщення. Підключення відбувається через роз’єм мікро-USB, тому можна використати адаптери від смартфонів чи планшетів. В списку переваг — автовимкнення для заощадження заряду батарейок, Мабуть, єдиний недолік цієї моделі — відсутність в комплектації мережного адаптера.

3 місце

Автоматичний тонометр від одного з світових лідерів у виробництві медичної техніки — компанії Omron — модель М2+ з віялоподібною манжетою 22-42 см та адаптером мережі (HEM-7146-Е). Прилад японського виробництва укомплектований віялоподібною манжетою для руки/плеча об’ємом 22-42 см. Завдяки цьому він зручний для літніх та повних людей: манжета адаптується до конічної форми руки, при нагнітанні повітря щільно прилягає до артерії та забезпечує точність вимірювання АТ, однак не викликає жодного дискомфорту.

В пам’яті приладу зберігаються результати 30 вимірювань, великі цифри на дисплеї забезпечують комфорт використання для людей літнього віку з погіршеним зором. Автоматично налаштовує тиск в манжеті, що спрощує процес експлуатації.

Точність результату забезпечується подвійним вимірюванням — при нагнітанні повітря в манжету та при випусканні, тому навіть при аритмії ви знатимете показники свого АТ.

4 місце

Тонометр автоматичний швейцарського виробництва B.Well PRO-33 з адаптером та манжетою анатомічної форми на плече 22-42 см забезпечує точні результати при високому та низькому тиску. Сповістить про наявність аритмії. Підійде для користувачів з різною комплектацією, збереже дані останнього вимірювання. Дуже простий в керуванні для літніх людей — для увімкнення та вимкнення передбачена одна кнопка. Як і попередні моделі в нашому рейтингу, автоматично вимкнеться за 1 хвилину у тому випадку, якщо ви забудете це зробити. Щоб вмикати прилад в мережу — купуйте тонометр в розширеній комплектації — з адаптером живлення.

5 місце

Автоматичний тонометр Omron M1 Basic з адаптером та манжетою 22-32 см (HEM-7121J-AF) працює за тією ж технологією інтелектуального керування, що й попередня модель, однак коштує дешевше. Функціонал дещо вужчий — не має індикатора аритмії, у пам’яті зберігає результат останнього вимірювання. Таким чином, підходить для людей, які вимірюють свій тиск не дуже часто.

Заощаджує заряд батарейок, що корисно для людей, які можуть забути його вимкнути. Працює також від електромережі. Дозволяє підключити манжети малого розміру — 17-22 см, та великого — 32-42 см.

Обирайте модель тонометра, яка підходить для ваших потреб та гаманця. Якщо самостійно зробити це складно — кваліфіковані фахівці в med-magazin.ua порадять кращий варіант та підберуть сертифікований, точний та надійний вимірювач артеріального тиску.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. Найбільш надійні автоматичні тонометри виробників ОMRON і MICROLIFE. У них найрідше виходять з ладу манжети і компресори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X