Реконструкція автопереходу у Ковельському районі має стати флагманським проєктом

14.02.2022 15:10
Фото: Волинські новин

Міністерство інфраструктури отримало повноваження щодо будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних пунктів пропуску через державний кордон. Серед митних пропусків є міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ягодин» у Ковельському районі.

Про це йдеться у постанові уряду від 10 лютого, – пишуть «Волинські новини».

Зокрема, за місяць Державна митна служба та Державне агентство інфраструктурних проєктів мають визначити перелік об’єктів нерухомого майна пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення Ягодин, Ужгород, Чоп, що передаються із сфери управління Держмитслужби до сфери управління Державного агентства інфраструктурних проєктів з метою проведення будівельних робіт.

Коментуючи згадану постанову, міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що це рішення долучає до президентського проєкту «Велике будівництво» прикордонну інфраструктуру, а саме міжнародні автомобільні пункти пропуску. Зокрема «Ягодин – Дорогуськ», «Ужгород – Вишнє – Нємецьке» та «Чоп – Захонь». Із трьох згаданих проєктів, основним має стати реконструкція МАПП «Ягодин».

Наш флагманський проєкт: модернізація та розбудова МАПП «Ягодин – Дорогуськ». Через нього здійснюється 40% усіх автомобільних вантажних перевезень в Україні. Нагадаю, що модернізація пунктів пропуску, підвищення їх пропускної спроможності – частина зобов’язань України у рамках домовленостей з нашими західними сусідами, зокрема Польщею. У нашої команди є відповідний управлінський досвід для того, щоб налагодити процеси модернізації автомобільних пунктів пропуску, створити комфортний простір для користувачів та нарешті розв’язати критичну проблему з чергами на українському кордоні

– пояснив міністр

Нагадаємо, раніше Кабмін ухвалив план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2001-2023 роки. Документ передбачає реконструкцію, модернізацію і технічне переоснащення понад 20 пунктів пропуску та будівництво 12 нових. На все це необхідно майже 9,9 млрд грн. Серед включених об’єктів – шість волинських пунктів пропуску, на які запланували 2,1 мільярда гривень. З них на МПП «Ягодин» запланували 302,2 мільйона гривень.

Публікація за темою: Україна та Польща хочуть запустити швидкісне залізничне сполучення між Києвом та Варшавою

На пункт пропуску уже закупили сканер для легкових автомобілів та систему відеоконтролю з функцією розпізнавання номерних знаків. Також визначили підрядника, який ремонтуватиме асфальтобетонне покриття на території митного пропуску.

Публікація за темою: Асфальт на «Ягодині» ремонтує за 80 млн фірма зі статутним капіталом 10 тис.

До слова, МПП «Ягодин» давно потребує розширення. Це питання актуалізовується й зовнішніми причинами: адже раніше Польща розробила проєкт розширення своєї частини пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ» шляхом створення додаткових терміналів загальною площею 40 гектарів, дорожніх віадуків, а також будівництва третього мосту через річку Західний Буг. Загальна вартість проєкту становить трохи більше як 255 млн євро, а очікуваний термін реалізації – до 2024 року. Під розширення митного пункту пропуску «Ягодин» треба виділити 9 гектарів землі.

Поділитися:

Коментарі

  1. Цікаво як звуть того неадеквата, який створив проект пункту пропуску та ідіота, який погодив це лайно???

    1. Уставний капiтал фiрми 10 тис.гр.це ж кури смiються..Оце такi бiзнесмени довели сiльмаш до розвалу.а сьогоднi продають .будинок культури ,,на кicтках та кровi. За пiв.мiльйона.Господи..невже людям .не видно, не можливо вiддавати все в oднi руки….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *