Повідомили, кому везли 700 тисяч доларів з «Ягодина»

05.06.2021 17:21

Затримання начальника відділу митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного з 700 тисяч доларів в авто спричинило інформаційний вибух.

Сотні тисяч доларів він перевозив з митного посту до Києва. Вилучені в нього кошти були травневим місячним «кешем» для групи державних установ, причетних до низки корупційних схем, включаючи схему ввезення автомобілів. Про це 5 червня у Фейсбуці написав Юрій Бутусов із посиланням на джерела «Цензор.нет», пишуть «Волинські новини».

Ми ще не бачили всіх підписаних пакетів, сподіваємось, скоро вони їх опублікують, але підписи на упаковках зрозумілі. СБ Люб – це як СБУ Любомль – райвідділ, який займається боротьбою з контрабандою в «Ягодині». Прокуратура не вказана де. «Зам» – важко зрозуміти де і хто. Але відомство не вказано, мабуть, якийсь начальник митниці. Також є інформація, що є пачки підписані для поліції та структур, відповідальних за реєстрацію транспортних засобів

– йдеться в повідомленні

Зазначається, що загальна сума упаковок, підписаних для контролюючих органів, становить близько 100 000 доларів. Бутусов пише, що, за версією слідства, більшу частину грошей повинні були передати в управління відділу профілювання митних ризиків.

Очевидно, що 600 тисяч доларів не могли йти в кишеню одному лише департаменту ризиків, а передаються наверх іншим людям, тим, хто призначав, тим, хто прикриває.

Вражає інше. 700 тисяч доларів «кешу» – це без урахування того, що поклали собі місцеві митники та інші перевіряючі органи на місці в свою кишеню, до моменту вивезення цієї передачі.

Це везе дрібний чиновник.

Це всього лише один місяць (в якому було 10 днів вихідних).

Один пост.

Однієї митниці.

Причому всю схему розподілу грошей ми не знаємо, цілком можливо, що це навіть не один канал збору коштів на «Ягодині»

– йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 4 червня ДБР обшукало автомобіль начальника зміни митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного й виявило в багажнику цього транспортного засобу 704,3 тисяч доларів США.

Журналісти вже неодноразово повідомляли, як зміна Бурдейного пропускала автомобілі «набиті» цигарками через кордон. У лютому зміна згаданого митника пропустила вантажівку з дипломатичними номерами, яка везла валюту, золото та цигарки. На «Ягодині» митники пропустили автомобіль. Контрабанду виявили вже польські митники на своїй стороні. Цей інцидент Михайло Бурдейний відмовився коментувати журналістам. Посадовець кинув слухавку.

Раніше голова Державної митної служби Павло Рябікін підписав наказ про порушення дисциплінарних проваджень стосовно 100 працівників Держмитслужби. Серед них – 17 керівників митниць та митних постів. Підставою порушення дисциплінарних проваджень є причетність і можлива участь у масштабних контрабандних схемах. У списку керівників митниць та митних постів щодо яких порушене провадження є і керівник «Устилуга» Олександр Оникійчук, а також скандально відомий колишній заступник начальника Волинської митниці ДФС Юрій Терещук.

Фото: ДБР

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.