Рятувальники нагадують про небезпеку на льоду

24.01.2021 10:32
Фото ілюстративне

Шановні ковельчани та мешканці району! Закликаємо вас не виходити на ненадійну кригу і застерегти від цього своїх дітей!

Через постійно мінливу температуру повітря, на річках та озерах України утворюється нестійкий крижаний покрив, який становить особливу небезпеку для всіх відвідувачів водойм.

Нагадуємо що під час виходу на кригу необхідно дотримуватись наступних вимог:

  • Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.
  • Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.
  • При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
  • Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.
  • Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг.
  • Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляйте у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду.

Пам’ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя!

Ковельський МРВ УДСНС України у Волинській області

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.