Що показала інспекція виборчих дільниць на Ковельщині

18.10.2020 о 19:05 · 4 хв читання

На Ковельщині спостерігачі ОПОРИ протягом 11–15 жовтня вибірково відвідували кількадесят дільниць у кожному із чотирьох районів, щоб проінспектувати роботу дільничних виборчих комісій.

Втім, у робочий час спостерігачі не змогли потрапити до низки дільниць, оскільки ті виявилися зачиненими, – повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Згідно із календарним планом, ТВК мали утворити дільничні виборчі комісії до 9 жовтня, а ті, в свою чергу, протягом двох наступних днів – провести своє перше засідання. Тож спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА вибірково перевірили роботу дільничних виборчих комісій. За результатами моніторингу, чимало із них виявилися зачиненими у робочий час.

11 жовтня спостерігач ОПОРИ побував на дільниці №070944 у селищі Шацьк. Приміщення, де міститься дільниця, знаходиться у місцевому будинку культури. На час візиту спостерігача ДВК саме проводила перше засідання.

12 жовтня представник ОПОРИ вирушив у село Сильне, котре входить до складу Головненської селищної громади. Тут дільниця №070617 розміщується у актовій залі сільського клубу. Однак станом на 11:13 приміщення було закритим, членів комісії поблизу не виявилося.

У Ковелі 12 жовтня спостерігач також «проінспектував» дві дільниці.

Дільниця №070996 розташована у Ковельській міській раді ветеранів війни і праці. Тут вдалося застати членів комісії та оглянути приміщення. Не було вивіски, однак незабаром прибула голова ДВК із вивіскою, тож її одразу розмістили.

Дільниця №070998 розташовується у будинку «Просвіта». Однак 12 жовтня о 15:52 спостерігачу не вдалося застати членів ДВК на місці, але була вивіска, яка свідчила про наявність у цьому приміщенні виборчої дільниці. У телефонному режимі спостерігачу повідомили, що члени комісії щойно відлучилися.

Окрім того, у селі Кульчин Турійської селищної територіальної громади школа, у спортивній залі якої має працювати виборча дільниця №070901, виявилася зачиненою. Спостерігачу у Турійській селищній ТВК сказали, що заклад освіти зачинений у зв’язку із карантином.

Натомість секретар Турійської ТГ Тамара Сичик у коментарі ОПОРІ розповіла, що ДВК працює, і 12 жовтня також працювала. Станом на 12 жовтня школа вже вийшла з карантину. В умовах епідемії коронавірусу вхід у школу для сторонніх осіб (наприклад, батьків учнів) обмежується. Натомість вхід працівників ДВК здійснюється з іншого боку, щоб мінімізувати контакти. Втім, виборців та інших суб’єктів виборчого процесу про це ніяким чином не повідомили.

Вони працюють у школі, та заходять так, щоб не контактувати із дітьми. Вони більше займалися тим, що розносили запрошення, але робоче місце їх у школі… Ми мусимо виходити із положення та робити, все правильно. Комісія працює так, як має бути, єдине – заходять так, щоб контакту не було

– повідомила секретар

Вона також розповіла, що оскільки спостерігач ОПОРИ прибув у час, коли навчальний процес закінчився, головний вхід був зачинений. Однак комісія була присутньою, просто користується іншим входом. Відтак, спостерігач не зміг знайти ДВК через цей момент. За її словами, в інших населених пунктах подібних ситуацій не виникало.

Дільницю №070397 у селі Мощена Люблинецької селищної громади спостерігач відвідав 13 жовтня. ДВК має працювати у фойє школи, однак через відсутність можливості суміщати роботу із навчальним процесом (відсутність місця) сільрада тимчасово виділила комісії «сусіднє» від школи приміщення. Тож до 16 жовтня комісія працює там. Протокол був наявний.

Також спостерігач побував на дільниці №070855 у селі Яревище Дубечненської сільської громади. Дільниця тут розташован у місцевому клубі. Під час візиту спостерігача ДВК працювала у штатному режимі, на дільниці була табличка, спостерігачу показали протоколи.

Зауважимо, що в двох останніх селах немає дошок оголошень, де можна оприлюднювати рішення. Тож комісії виходять із можливостей – розкладають постанови для ознайомлення на столах чи підвіконнях, аби охочі могли із ними ознайомитися.

14 жовтня представник ОПОРИ навідався до дільниці №070733 у селищі Ратне, однак приміщення виявилося зачиненим.

Натомість на дільниці №070349 у селі Калиновник працювали члени комісії. Вони надали спостерігачу протокол засідання для ознайомлення та показали приміщення. Аналогічна ситуація склалася й у селі Заброди однойменної громади на дільниці №070744.

15 жовтня спостерігач також завітав на дільницю №070960, котра міститься у селі Залісся. Дільниця виявилася відчиненою, однак всередині не було членів комісії. На дільниці з’явився член комісії приблизно через пів години від часу, коли туди зайшов спостерігач. За його словами, комісія провела перше засідання у неділю, 11 жовтня, однак протоколу засідання спостерігачу не надали – мовляв, він у голови комісії, котра на дільниці не присутня.

Фото і відео Громадянської мережі ОПОРА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X