Що спричинило аварію, через яку Ковель був без води

03.02.2021 16:53

Учора увечері ковельчани залишилися без централізованого водопостачання.

Цією послугою мали можливість користуватись лише у мікрорайонах вулиць Брестської, Володимира Кияна та Ковеля-2, інформує Ковельська міська рада з посиланням на управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал».

Містян оперативно повідомили про аварійну ситуацію. Вода у кранах з’явилася близько четвертої години ранку сьогоднішнього дня.

Про причини надзвичайної події та її ліквідацію повідомили фахівці «Ковельводоканалу».

На напірному колекторі зі сталевих трубопроводів діаметром 300 мм стався порив. Ним транспортуються стічні води КНС № 3 (збудовано у 60-х роках минулого століття) з мікрорайону «Сільмаш».

Аварія виникла на території колишнього РБУ-8 (ремонтно-будівельне управління), що на вулиці Театральній, 37А. Стався перелом труби на зварному з’єднанні, що є нетиповим для сталевого трубопроводу. Це може свідчити про виникнення сильного напруження в ньому під дією зміщення грунтових мас під час замерзання – розмерзання. Додатковим фактором, який міг спричинити їх зрушення, є побудоване складське приміщення в безпосередній близькості до колектора з порушенням охоронної зони мережі.

О 12-й годині бригада виїхала на місце аварії на колекторі. Було задіяно 5 одиниць техніки та більше 10 працівників. Роботами керували головний інженер та начальник управління. Міський голова Ігор Чайка особисто контролював цей процес та відновлення водопостачання міста.

Аби провести земляні роботи, було призупинено функціонування трьох головних КНС – № 3, № 5, та № 1. Однак, через високу складність і тривалість ремонту, для недопущення затоплення вказаних КНС та вулиць міста стічними водами, біля 18 години було прийняте рішення тимчасово припинити водопостачання міста до моменту ліквідації аварії. Робітники служби каналізаційного господарства, незважаючи на непрості умови, якісно та оперативно усунули пошкодження. Близько 4 години ранку 3 лютого відновлено водопостачання міста.

Сьогодні близько четвертої години ранку було ліквідовано аварійну ситуацію на напірному колекторі та відновлено водопостачання міста. Це в першу чергу заслуга простих робітників, які проявили професіоналізм та максимальну самовіддачу при проведенні робіт. Не зважаючи на надзвичайно складні умови, в яких довелося працювати, вони виконали роботи в максимально стислі терміни. Адміністрація управління від жителів міста та від себе особисто висловлює щиру подяку всім, хто був залучений при ліквідації аварії за проведену роботу, за те, що прокинувшись сьогодні зранку ми не відчули у своїх домівках дискомфорту. Дякуємо Вам!

– говориться на сайті «Ковельводоканалу»

Фото Ковельської міської ради

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.