Мерія починає у Ковелі масштабну перевірку охоронних зон колекторів

04.02.2021 16:01

3 лютого у Ковелі на місці пориву напірного колектору на вулиці Театральна, 37-А відбулася виїзна нарада під головуванням першого заступника мера міста Тараса Яковлева, в якій взяли участь начальник «Ковельводоканалу» Юрій Рибачок, головна архітекторка міста Людмила Мурай, виконуючий обов’язки начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Сергій Дудка, начальник відділу земельних ресурсів Вадим Логвінов, інші посадовці.

Про це повідомляє управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал».

На нараді начальник управління Юрій Рибачок вказав представникам міської ради на наявні порушення охоронної зони напірних колекторів на території колишнього РБУ-8 (ремонтно-будівельне управління, – ред.) та оптового ринку.

Було наголошено, що це лише перший «дзвіночок» і в подальшому проблеми та наслідки можуть бути набагато серйознішими. Оскільки в охоронній зоні колекторів, безпосередній близькості до них, розміщені різного роду будівлі, торгові павільйони, автомобільна стоянка; відсутній доступ техніки та персоналу для проведення поточних робіт, а  у випадку аварії – терміни виконання робіт будуть значно більшими, ніж у випадку пориву, який трапився 2 лютого цього року.

Місто може залишитися без централізованого водопостачання на кілька днів, чи навіть тиждень з низки причин: відсутність доступу, небезпека виникнення екологічної катастрофи, небезпека для життя та здоров’я працівників управління, які будуть задіяні при проведенні робіт.

Необхідно терміново вирішувати питання розчищення охоронної зони колекторів, а також провести винос колекторів, в безпосередній близькості до яких зведено будівлі або провести знесення даних будівель.

Управління водопровідно-каналізаційного господарства неодноразово зверталося до Ковельської міської ради з проханням вирішення питання забезпечення охоронної зони колекторів, а також вільного доступу до них у разі виникнення аварійних ситуацій.

Заступник міського голови Тарас Яковлев запевнив, що візьме під особистий контроль дане питання, а також зобов’язав головну архітекторку міста та начальника відділу земельних ресурсів зібрати всю документацію, що стосується земельних ділянок в охоронній зоні колекторів, перевірити наявність відповідних дозволів, погоджень, сервітутів та інших документів. Також була дана вказівка керівництву «Ковельводоканалу» надати повну інформацію щодо порушених охоронних зон мереж водопостачання та водовідведення міста.

Адміністрація управління вдячна голові міста Чайці Ігорю Леонтійовичу та першому заступнику Яковлеву Тарасу Володимировичу за те, що з перших днів перебування на посаді, звернули увагу на важливе проблемне питання життєдіяльності ковельської громади та сподівається, що дане питання буде зрушено з мертвої точки

– зазначає керівництво «Ковельводоканалу»

Фото Ковельської міської ради

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.