«Щось низько летіло, виблискувало на сонці»: мешканці села Дубове розповіли про трагедію

26.07.2022 09:31
Фото: Суспільне Луцьк

У селі Дубове Ковельського району звуки винищувача місцеві жителі почули зранку 25 липня. Згодом побачили ракету і почули вибухи, – розповів Суспільному місцевий житель Андрій Ілюшик.

На момент події чоловік був в лісі з дружиною та дітьми. Каже: після вибухів одразу приїхав додому. Перед тим пролітав бойовий літак.

Перший вибух був дуже великий, а перед цим літав літак. Потім був гуркіт: тільки з’явився – одразу другий вибух. В сусіда загорілася будівля і ще одна хата. Через хату моя тітка: там в хаті шибки повилітали, а в мого дядька гараж стояв, то добре, що вийшло замкнене коло і вибух залишився всередині

– каже Андрій Ілюшик
Житель села Дубове Андрій Ілюшик / Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів волинянина, у будинку, який завалило в результаті влучання уламків однієї із зенітних ракет, перебував 66-річний чоловік, який загинув, а також родич, дружина та двоє дітей.

Зруйнована будівля у селі Дубове / Фото: Telegram/Кирило Тимошенко

Я ракети не бачив, тільки звук чув, свист. Я аж присів. Напрям був на село. Бачу – одна «пожарна» поїхала, друга, третя і я поїхав. Видно, ракета летіла з Білорусі: видно, її ППО чеканула і ракета траєкторію змінила і пішла сюди

– розповів пенсіонер Костянтин Пірожик
Костянтин Пірожик / Фото: Суспільне Луцьк

Волинянин Вітай Філюк із села Дубове розповів: теж бачив як летіла ракета в сторону села.

Звук був – як самольот летить. Бачили, що щось низько летіло, виблискувало на сонці. Ракета летіла. Далі – шифер пробило, дошки летіли метрів 50 від ударної хвилі, і дві хати гасили хлопці. Осколки летіли далеко

– каже чоловік
Вітай Філюк / Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла в коментарі Суспільному речниця повітряного командування «Захід» Олександра Качмар, будівлі пошкодили саме уламки зенітної ракети.

Загиблого звали Григорій Ломазюк. Йому було 70 років, – повідомляє інформаційне агентство «Конкурент». У будинку він проживав із дружиною. Разом із племінником Андрієм вони саме були у гаражі, коли на будівлю впав уламок. Андрій потрапив у лікарню з численними переломами, а його дядько загинув на місці. Гараж і літня кухня Ломазюків повністю зруйновані, а будинок, у якому Григорій Ілліч мешкав із дружиною, зараз не придатний для життя.

Він давно вже був на пенсії, займався домашнім господарством. У нього дорослі діти, дві дорослі внучки. Звичайний сільський роботяга – мав поле, колись худобу мав, корову. Тепер чоловіка нема, а від хати його лишилася коробка

– розповідає сусідка Наталія Тхоржевська

Зараз сусіди згуртувалися, аби допомогти розібрати завали. Також почали збирати матеріальну допомогу для родини пана Григорія.

Хто хоче допомогти фінансово постраждалим, можна надіслати кошти на карту голови ГО «Діємо ВЖЕ»:

4246 0010 0355 6663Головій Олена Дмитрівна

В призначенні платежу просять вказувати «на відбудову».

Поділитися:

Коментарі

  1. Так похуйляйко сказав що то безпілотники а не уламки ракети… як так то?

    1. Інколи правду потрібно приховати для своєїж безпеки! Не коверайтеся там де не потрібно!

  2. ..і цим уподоблюватись руцкім ? Їхня власть теж приховує все зараді безопасності насєленія. А якби населення знало правду, все б могло бути інакше. Краще гірка, але вся правда, ніж щось приховувати. Влада навчилась завжди щось приховувати. Афган, Чорнобиль і т.д.. Може досить совецкої практики вже.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.