Сільські громади Ковельщини можуть покарати через підрядників

26.02.2021 12:24

Депутати Волинської обласної ради на засіданні профільної постійної комісії розглядали питання утримання доріг місцевого значення, якими опікується ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області».

Як повідомив заступник директора підприємства Микола Поцалуйко, загалом на Волині майже 4,4 тисячі кілометрів доріг місцевого значення, – пише Юлія Малєєва у «Волинських новинах».

Тендери на експлуатацію та утримання місцевих доріг виграли 7 генпідрядників. Перелік наразі чинний в межах старих районів. Зокрема, МПП «Шлях» обслуговує Горохівський, Іваничівський та Локачинський райони, ТзОВ «Аміла» – Турійський район, «Західавтодор» – Володимир-Волинський район, Ковельське ШБУ-63 – Ратнівський та Любомльський райони, Львівський облавтодор – Шацький, Камінь-Каширський та Старовижівський райони, «Ространс» – Любешівський район. Найбільшу територію обслуговує ТзОВ «Данко» – Луцький, Ківерцівський, Маневцький, Рожищенський та Ковельський райони. Нагадаємо, йдеться про старий адміністративний поділ.

Невдоволені підрядниками у Луцькому та Ковельському районах.

Присутній на засіданні голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак зауважив, що чимало робіт виконували громади за власні гроші, а їх ще можуть за це і покарати, бо вони заплатили за роботи, які не мали виконувати.

У 2020 році жодну місцеву дорогу в Ковельському районі не грейдерували, не покосили, все за місцеві бюджети. Але хто громадам поверне кошти за те, що вони чистили власними силами. І як їм показати в своїх документах, на що вони витратили, бо їх можуть притягнути за нераціональне використання коштів на дороги місцевого значення

– каже В’ячеслав Шворак

Представник фірми «Данко» Дмитро Животненко коментував ситуацію не надто охоче, але визнав, що зима цьогоріч для них стала несподіванкою.

Зима цього року була дуже складна, в тому числі і для нашого підприємства. Ми до такої зими на 100% не були готові. На всі виклики ми реагували, намагалися, де було це можливо, реагувати оперативно

– виправдовувався Дмитро Животненко

Згодом він зазначив: підприємство обслуговує на Волині 1,5 тисячі кілометрів місцевих доріг. Для цього в підприємства є всього лише 17 одиниць техніки. Переконує: навіть за потреби орендували техніку.

Зрештою, таке пояснення депутатів не задовольнило. Вони запропонували ДП «Служба місцевих автомобільних доріг», яке є замовником робіт, переглянути методику визначення підрядників з експлуатації доріг.

На думку багатьох присутніх, підприємству варто поспілкуватися з місцевими громадами, можливо, деякі з них можуть забрати місцеві дороги з передбаченими на них грошима на свій баланс і самі наводитимуть порядок. Або ж як варіант – місцеві дороги поділити не за колишніми районами, а на більшу кількість лотів – відповідно до кількості громад, та поділити на види робіт.

Так, на думку членів комісії, можна було б уникнути ситуацій, коли на тендери заходять підприємства, які не мають достатньої техніки, як це трапилося з «Данко». Мовляв, це дасть змогу брати участь у торгах місцевим підприємствам, а громади, своєю чергою, зможуть контролювати їхню роботу. Результати роботи депутати пропонують озвучити за два-три місяці.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.