Суд «розібрався» з транспортом, який причетний до крадіжок піску

30.05.2020 о 13:40 · 3 хв читання

Ковельський міськрайонний суд скасував арешт на транспортні засоби, якими масово розкрадаються державні надра біля Ковеля.

Слідча суддя Ковельського міськрайонного суду Ірина Логвинюк своїми ухвалами скасувала накладені арешти на транспортні засоби, які є речовими докази у кримінальній справі по кражідці грунту, та зобов’язала поліцію повернути їх власникам.

Ухвали були оголошені суддею в присутності власників арештованої техніки та їхнього адвоката.

Процесуальний прокурор Олександр Омельчук на суді заявив, що досудовим розслідуванням виявлено докази вчинення кримінального правопорушення з використанням саме цих транспортних засобів.

Нагадаємо, 23 квітня 2020 року в Ковелі на узбіччі дороги на вулиці Володимира Кияна навпроти будівлі № 118 співробітники групи реагування патрульної поліції виявили самоскид марки «Volvo FM 12», що належить малому приватному підприємству «Віктор». Кузов вантажівки був повністю заповнений піском. 32-річний водій від надання пояснень відмовився. По закінченню огляду місця події самоскид з піском доставили на штрафмайданчик відділу поліції. Вилучено також накладну № 4 від 23.04.20 р. на відпуск піску масою 24 тонни.

Того ж дня на узбіччі дороги у місті на вулиці Волі поліцейські виявили вантажний автомобіль марки «DAF ХF 95» із причепом, який був повністю заповнений піском. Встановлено, що завантаження піску відбувалось на території колишнього ковельського льонозаводу. Вантажівка везла пісок на дачний масив «Дружба» у Ковелі. Супровідні документи на вантаж про відпуск 24 тонн піску не відповідали дійсності. Цей транспортний засіб також доставили на штрафмайданчик.

Поліцейські провели огляд приватної території, під час якого було виявлено: самоскид марки «DАF 95 400», пошкоджений маніпулятор «АТLАS» без номера, екскаватор «ТАКЕUСНІ ТВ 180 FR» без номера, екскаватор «Volvo ЕС 160 СL» без номера, маніпулятор «МАN», навантажувач «JСВ», пошкоджений бульдозер «ДТ-75» без номера, самоскид «Volvo FН 12».

Всю вищевказану техніку вже повернули їх власникам разом з піском.

Тим часом Ковельський відділ поліції продовжує розслідування у кримінальному провадженні № 12020030110000710 за фактом незаконного заволодіння «невстановленими особами» ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) землі, що створило небезпеку для довкілля.

На місці злочину ще у квітні було зафіксовано насипи піску та ями різних розмірів, сліди нещодавньої розробки верхнього шару ґрунтового покриву, гусеничних і колісних транспортних засобів.

Публікація за темою: Біля Ковеля масово розкрадається пісок

Санкція ч. 2 ст. 239-1 Кримінального кодексу України передбачає обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.

За словами очевидців, вантажівки продовжують й надалі вивозити звідси ґрунт.

Цільове призначення земельних ділянок Дубівської сільської ради, де розкрадається пісок: «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі для розміщення складських приміщень» та «Для іншого сільськогосподарського призначення для розміщення приміщення для вирощування грибів».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X