Біля Ковеля масово розкрадається пісок

03.05.2020 о 08:00 · 5 хв читання

На території колишнього льонозаводу ділки грабують державні надра у великих масштабах.

Ковельським відділом поліції відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння «невстановленими особами» ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) землі, що створило небезпеку для довкілля. Передувало цьому затримання двох вантажівок з піском.

23 квітня нинішнього року в Ковелі на узбіччі дороги на вулиці Володимира Кияна навпроти будівлі № 118 співробітники групи реагування патрульної поліції виявили самоскид марки «Volvo FM 12», що належить малому приватному підприємству «Віктор». Кузов вантажівки був повністю заповнений піском. 32-річний водій від надання пояснень відмовився. По закінченню огляду місця події самоскид з піском доставили на штрафмайданчик відділу поліції. Вилучено також накладну № 4 від 23.04.20 р. на відпуск піску масою 24 тонни.

Того ж дня на узбіччі дороги у місті на вулиці Волі поліцейські виявили вантажний автомобіль марки «DAF ХF 95» із причепом, який був повністю заповнений піском. Встановлено, що завантаження піску відбувалось на території колишнього ковельського льонозаводу. Вантажівка везла пісок на дачний масив «Дружба» у Ковелі. Супровідні документи на вантаж про відпуск 24 тонн піску не відповідали дійсності. Цей транспортний засіб також доставили на штрафмайданчик.

Поліцейські провели огляд приватної території, під час якого було виявлено транспортні засоби: самоскид марки «DАF 95 400», пошкоджений маніпулятор «АТLАS» без номера, екскаватор «ТАКЕUСНІ ТВ 180 FR» без номера, екскаватор «Volvo ЕС 160 СL» без номера, маніпулятор «МАN», навантажувач «JСВ», пошкоджений бульдозер «ДТ-75» без номера, самоскид «Volvo FН 12».

Також було зафіксовано насипи піску та ями різних розмірів, сліди нещодавньої розробки верхнього шару ґрунтового покриву, гусеничних і колісних транспортних засобів.

Ухвалою слідчої судді Ковельського міськрайонного суду Ірини Логвинюк на всі вищеназвані транспортні засоби накладено арешт.

Вилучене під час проведення вище вказаних слідчих (розшукових) дій майно є у кримінальному провадженні важливим речовим доказом, відповідає критеріям, зазначеним у ч. 1 ст. 98, п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України; вилучений пісок є предметом вчинення цього злочину, а транспортні засоби та документи – знаряддям його вчинення

– йдеться в ухвалі

Санкція ч. 2 ст. 239-1 Кримінального кодексу України передбачає обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.

Згідно відкритих публічних даних, МПП «Віктор» зареєстроване в приміському селі Вербка, засновником є ковельчанин Олег Клюнда, а керівником інший мешканець міста – колишній директор льонозаводу Віталій Шевело. Основний вид діяльності цієї фірми – будівництво житлових і нежитлових будівель.

На сайті Державного земельного кадастру зазначається, що земельна ділянка, де «хазяйнують» земельні злодії, належить приватному акціонерному товариству «Ковельльон», засновником якого є той самий Віталій Шевело, а керівником з 23 квітня 2020 року значиться Віталій Озимук, засуджений 15 травня 2014 року Ковельським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України до двох років обмеження волі з випробувальним терміном на один рік.

Поруч тривалий час розкрадаються землі комунальної власності, які належать Дубівській сільській раді, котру очолює Роман Троцюк.

Про це злодійство біля Ковеля місцеві журналісти повідомляли уже не вперше. На території колишнього льонозаводу ділки роками грабують ґрунт.

Згідно статті 23 Закону України «Про надра», землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спецдозволів та гірничого відводу видобувати лише корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів. А що бачимо насправді?

Крадії піску заглиблюються в ґрунти набагато більше, ніж два метри. Згодом, важка техніка підрівнює земельну ділянку, намагаючись приховати масштаби екологічного вандалізму.

На старому супутниковому фотознімку добре видно об’єми крадіжок державних надр. Характерно, що все це відбувається «під носом» керівництва Дубівської об’єднаної територіальної громади та на її землях.

До речі, цільове призначення земельних ділянок Дубівської сільської ради, де розкрадається пісок: «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі для розміщення складських приміщень» та «Для іншого сільськогосподарського призначення для розміщення приміщення для вирощування грибів».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X