Через виборців з околиць Ковеля можна оскаржити місцеві вибори

24.10.2020 о 13:17 · 7 хв читання

Чинне законодавство про місцеве самоврядування вказує, що територіальну громаду становлять жителі, які об’єднані постійним місцем проживання у межах, зокрема, міста, що є самостійною адміністративно-територіальною одиницею, або добровільного об’єднання жителів кількох сіл, селищ, міст, що мають єдиний адміністративний центр.

Тобто, у виборах депутатів Ковельської міської ради та Ковельського міського голови не можуть і не мають права приймати участь мешканці інших – за межею міської ОТГ – громад.

Але у Ковелі – своє «право». Десятиліттями сотні мешканців північних околиць міста, які фактично проживають на території Дубівської сільської ради (нині – Дубівська ОТГ), щоразу на місцевих виборах голосують за депутатів Ковельської міської ради та міського голову. Але ж всі ці люди, згідно букви закону, зобов’язані голосувати виключно за сільського голову та депутатів сільської ради – Дубівської громади. Таке грубе порушення законодавства стосується окремих ділянок вулиць Володимира Кияна (колишня Ватутіна) та Анатолія Грищенка (Кутузова), де знаходиться військове містечко №25.

Виконавчий комітет Дубівської сільської ради 27 березня 2019 року прийняв рішення №3/8-1 «Про зміну адреси на об’єкт нерухомого майна»: житлові будинки змінили прописку з ковельської – на дубівську.

Це рішення слугувало підставою для перереєстрації мешканців житлового будинку на вулиці Анатолія Грищенка за новою адресою в селі Дубове. Жильці категорично з цим не погодилися, а один з них – військовий пенсіонер, учасник бойових дій Станіслав Горайко, який разом із сім’єю постійно тут проживає, звернувся із судовим позовом до Волинської обласної ради.

Позивач просив суд визнати протиправним та скасувати один з пунктів рішення обласної ради від 27 грудня 2011 року №8/30, яким затверджено проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл Дубове, Вербка та Бахів Дубівської сільської ради, включивши у межі села Дубове земельні ділянки площею 391,787 га та затвердити територію села Дубове загальною площею 653,287 га.

Також слід зауважити, що цим же рішенням облради села Вербка та Бахів отримали загалом до півтисячі гектарів нових земель, які відтоді стали територією зазначених сіл.

На землях, якими «приросли» села Дубівської ОТГ, розміщені багатоквартирні житлові будинки (в народі – «Купол» та «Яма»), що десятиліттями чомусь вважалися міськими, хоча були розташовані поза офіційно затвердженими Верховною Радою України межами міста Ковеля. Цю обставину підтвердив у своєму дописі у Фейсбуці голова Дубівської громади Роман Троцюк, зазначивши, що ряд багатоквартирних будинків на вулиці Володимира Кияна, яка прямує з Ковеля на Камінь-Каширський, розміщені на землях, очолюваної ним сільської ОТГ.

Слова посадовця підтверджуються також документально інформацією з Державного земельного кадастру: багатоквартирні будинки, жителі яких голосують у місті Ковелі, проживають на землях як комунальної (власник – Дубівська сільська рада), так і приватної (власник – ОСББ) власності, оформлених за адресою: село Вербка, вулиця Ватутіна!!!

Волинський окружний адміністративний суд під час розгляду позову Станіслава Горайка встановив необґрунтованими його твердження про те, що військове містечко №25 розташоване в місті Ковелі. Документально підтвердилася і така обставина: до прийняття спірного рішення обласною радою №8/30 це містечко вже було розташоване на території Дубівської сільської ради.

В задоволенні адміністративного позову суд своїм рішенням від 6 липня 2020 року (справа № 140/3470/19) відмовив повністю. Наразі воно оскаржується позивачем в апеляційному порядку.

Парадоксальним є той факт, що сама ж міська влада визнає територію, на якій розміщені багатоквартирні житлові будинки на вулиці Кутузова, 12, згідно адміністративно-територіального поділу, належними до Дубівської об’єднаної територіальної громади і розміщеними за межами територіальної громади м. Ковеля.

Про це свідчить звернення ковельських міських депутатів до Дубівської ОТГ щодо передачі земельної ділянки військового містечка №25 в комунальну власність міста, яке було прийнято на 61-й сесії Ковельської міської ради 26 грудня 2019 року.

Фото Ковельської міської ради

Автор проєкту рішення – багаторічний начальник відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Вадим Логвінов.

І при цьому міське керівництво не бачить протиріччя, коли «іногородні» виборці голосують за ковельських обранців?

Показовим є факт ще одного управлінського маразму. Так, згідно пункту 2.5 Порядку утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці «межі виборчої дільниці, яку пропонується утворити, не можуть виходити за територію відповідної територіальної громади». А що маємо натомість? За інформацією Державного реєстру виборців, міська виборча дільниця № 071013 знаходиться на сільській території «чужої» територіальної громади, за адресою: «вул. Ватутіна, 108, с. Вербка, Ковельський р-н, Волинська обл., 45032».

Опис меж цієї дільниці: м. Ковель – вул. Володимира Кияна, вул. селище Льонзаводу, пров. Володимира Кияна, пров. Другий Ватутіна, пров. Міяковського. З останньою актуалізацією, станом на 30 вересня 2020 року, кількість виборців на цій «закордонній» для Ковеля дільниці – 1989. Яка кількість з них проживає в межах міста, а яка – в селах Дубівської ОТГ – хтозна?!

До речі, ця дільниця розташована у навчально-виховному комплексі «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» села Вербка, який 22 жовтня відвідав з робочим візитом Президент України Володимир Зеленський, де йому кандидати в депутати з міста Ковеля піднесли гарбуза.

Публікація за темою: Як пройшов візит Президента України на Ковельщину

Махінації з реєстрацією виборців на Ковельщині створили передумови масових порушень під час місцевих виборів, як до органів самоврядування міста Ковеля, так і Дубівської ОТГ, що суттєво вплинуть на їх результати. Понад 600 громадян України, котрі проживають в затверджених межах населених пунктів Дубівської громади і є її фактичними жителями будуть голосувати 25 жовтня не за сільську владу, а за міську!

Довідково: Все населення адміністративного центру громади – села Дубове складає 1454 особи. А не облікованих виборців Дубівської громади лише в «Ямі» ми маємо понад 600 чоловік, які чомусь голосують «за місто». То це суттєво впливає на результати виборів, чи ні?

Все це, сукупно, має ознаки кримінальної фальсифікації виборчих документів – списків виборців. Що на це скажуть Громадянська мережа ОПОРА, Служба безпеки України, Національна поліція, прокуратура та Центральна виборча комісія України?

Ну і насамкінець. Закон України «Про Державний реєстр виборців» чітко наголошує:

Якщо прийнято рішення про зміни в адміністративно-територіальному устрої, про перейменування адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту, керівник органу ведення Реєстру на підставі відповідного акта про зміни або перейменування приймає рішення про внесення відповідних змін місця народження або виборчих адрес виборців (осіб), яких стосуються зміни…

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Що це за звір в кабінці для голосування? Якийсь двуголовий і чотириногий ( та напевно безмозглий) екземпляр!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X