Мешканці військового містечка не хочуть бути селянами

09.06.2021 о 10:19 · 3 хв читання
Фото: 12 канал

Понад півсотні ковельських родин записали у сільські мешканці. Без їхнього відома і згоди, стверджують люди.

Військове містечко №25 децентралізація підвісила між Ковельською та Дубівською громадами. Ще донедавна мешканці містечка користувалися усіма міськими вигодами, а згодом довідалися, що мають право лише на сільську інфраструктуру. Вирішення нагальних проблем, як то: відсутність маршрутки, магазину, амбулаторії, хорошої дороги у ковельської міської влади просити уже не можуть. А у нової сільської не хочуть і вимагають повернути їм статус містян, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Містяни чи селяни? Це питання вже понад два роки стоїть руба для мешканців військового містечка на вулиці Грищенка у Ковелі. Хоча ковельською цю територію не назвеш, офіційно вона тепер належить Дубівській громаді. Так розкроїла децентралізація.

В 2011 році вони виносять рішення без погодження з містом про зміну меж. Село Дубова, обласна рада це виносить рішення, а в 16 році створюють ОТГ. Ми нічого не знаємо. І тільки в 2019 році вони приїжджають сюди і доводять до людей, що ми вже на території Дубівської ОТГ

– розповідає місцева мешканка Валентина Ющик

Тому мешканців попередили – мусять змінити прописку. Але люди проти. Бо ж усе життя були ковельчанами і користувалися міськими вигодами.

Тут живе понад півсотні сімей колишніх військових. Відстояти право бути містянами пробували у суді, проте марно. Тож єдиний варіант – домовитися про добровільний вихід з Дубівської громади. Але та втрачати свої території наміру не має. Одночасно і дбати за військове містечко не хоче, – скаржаться тутешні.

Прибудинкова територія у вирвах, фасади облуплені, дахи протікають, у під’їздах після зливи стоїть вода. На що у Дубівській ОТГ дали пораду – створити ОСББ.

Фото: 12 канал

Ковельська громада не проти опікуватися військовим містечком. Для цього знадобиться міняти межі міста. Однак, і їй не вдається дійти компромісу із дубівським головою.

В північній частині міста в нас також є житлові будинки, які перебувають на нашому балансі, але вони розташовані на землях Дубівської сільської ради і ми пропонували, щоб дану територію, де військове містечко, ми їм взамін надаємо в іншому місці, тобто рівноцільні ділянки за площами

– розповів начальник відділу земельних ресурсів Ковельської міської ради Вадим Логвінов

Про можливий обмін не чув, – запевняє очільник Дубівської громади. І потреби щось міняти не бачить. Мовляв і морока, і не безкоштовно.

Це є територія, це є кошти громади, це економіка громади, тим більше ця територія не знаходиться на краю міста Ковеля. Вона є всередині нашої території. По здачі землі іншій громаді навіть мови не може бути, якщо люди користуються тими послугами, то що я їм забороняю далі користуватися? Хай користуються

– каже голова Дубівської громади Роман Троцюк

Дубівський голова також не проти, щоб Ковель подбав про і про благоустрій військового містечка. Бо у Дубівської на це коштів поки немає. Натомість є чимало інших проблемних сіл, де відсутні комунікації, і діти кілометрами ходять до школи пішки.

Якщо місто нам спрямує частину коштів, які сплатила їм військова частина, ми готові їх вкласти, наприклад, в дорогу, тротуар зробити там, вуличне освітлення. Ми спрямуємо ці податки для будівництва дороги від повороту, де заправка WOG, до цього військового містечка, буде дорога і можливо якийсь перевізник погодиться туди їхати

– зазначив Роман Троцюк

Та Ковельська громада не полишає спроб усе ж знайти рішення на користь людей. Днями вже запланували узгоджувальну зустріч із залученням представників району та області.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X